Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most mégis mit tegyek? Teljese...

Most mégis mit tegyek? Teljesen el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

9 hónapos a lányom. Nem tervezett baba, de nem tudtam elvetetni, így megtartottam. Még akkor, amikor kiderült a terhességem, felajánlottam a páromnak, hogy menjen, hagyjon el nyugodtan, ne kösse csak és kizárólag a gyerek miatt hozzám magát (éppen hullámvölgyben volt a kapcsolatunk, a szakítás szélén). Ráadásul korán is jött a pici, alig egy éve voltunk akkor együtt, mikor megfogant.

Ő viszont velem maradt, a problémáinkat megoldottuk, együtt vártuk a kicsit, és boldogok voltunk.

Azonban, mióta a lányom megszületett, csalódtam benne mint apában, és mint emberben is, és ez egyre csak fokozódik. Nem törődik a gyerekkel, csak minimálisan, akkor is türelmetlen vele, kiabál, idegeskedik. Ha foglalkozik vele egyáltalán, mert szabadnapjai java részét a számítógép előtt tölti...

A közös kapcsolatunk is teljesen tönkre ment, inkább tekintünk egymásra lakótársként, mint partnerként. Ugyanez áll a szexuális életünkre is.


A legnagyobb baj, hogy ő elég gyerekes, sőt, túlságosan is az, s mindemellett... nos, csúnyán hangzik, de nem igazán "okos". Ha az ember kér tőle valamit, az már egyből parancsolgatás, meg irányítani akarás, és ha "lecseszem", amiért nem csinált meg valamit, amire megkértem, akkor már egyből "baj, hogy nem úgy táncol, ahogy én fütyülök".


Csak egy példa: a szüleim házában lakunk, mivel hétközben üres, csak hétvégente vannak itthon, így tőlük béreljük. Viszont most úgy jött ki, hogy a párom is és a szüleim is ezen a héten vannak szabadságon, így ugye most mindenki itthon tartózkodik. Anyuék ma reggel ki akarták meszelni a konyhát, de édesanyámnak reggel fogászatra kellett mennie, mert napok óta fáj a foga. Kihúzták neki, hazajött, együtt kimeszeltünk, míg a párom bent aludt a szobánkban. Dél előtt kicsivel kelt fel, segített pár dologban, majd míg ők ebédeltek, én elszaladtam a gyógyszertárba. Mikor hazaértem, azt láttam, hogy a párom és az édesapám kint dohányoznak, és ettől iszonyúan bepipultam, mert legalább ezerszer megkértem, hogy NE hagyja a szüleimre a gyereket, amikor nem vagyok elérhető, vagy dolgom van, hanem foglalkozzon ő vele, mert nem a szüleimnek szültem, hanem magunknak, így a felelősség is a miénk. Arról nem is beszélve, hogy anyunak előtte húzták a fogát, tehát nem emelhet (főleg, mert komplikált foghúzás volt), és noha a gyerek a járókában van, ott is érheti baj, megijedhet, történhet akármi, és igenis szeretném biztos kezekben tudni. Igen, még öt percre is, és nem azért, mert paramami vagyok, hanem mert nem akarok a szüleimnek kellemetlenséget okozni.

A párom ezt nem érti meg. Amikor ezt láttam, nem szóltam semmit, de később mondtam neki, hogy ez így nem helyes, és elismételtem, amit már annyiszor, mire jött az, hogy biztos az a bajom, hogy "nem úgy táncol, ahogy én fütyülök".


Kicsivel később kint játszottam a kicsivel, a párom idebent a szobában pakolászott. Nem sokkal előtte rendszereztem a számlás-iratos mappámat, és megtaláltam egy 6 évvel ezelőtti szerelmes levelet, amit még a legelső barátomtól kaptam. Kint hagytam az ágyamon, hogy majd később elpakolom, vagy kidobom (nem volt vele konkrét tervem, csak egyszerűen semmi keresnivalója nem volt az irataim között).

Párom elolvasta, mire nekem esett, és a társalgás a "félre k*rsz te g*ci"hangnemében zajlott. (Ami teljesen indokolatlan volt, mert ezt a levelet már ő is olvasta, még én mutattam neki a kapcsolatunk elején, amikor az elmúlt kapcsolatainkról beszélgettünk.)

Odáig fajult a dolog, hogy azt üvöltöttem neki, hogy pakolja össze a cuccát és takarodjon innen. Persze nem tette.


Ő kialudta magát délután, és úgy tesz, mintha semmi sem történt volna. ÉN viszont nem tudok ilyen könnyen túllépni a dolgokon, és nem is akarok.

Most telt be az a bizonyos pohár. Nem akarok többé vele lenni, egyszerűen elegem van az önös érdekeket képviselő, bárgyú, semmivel és senkivel nem törődő viselkedéséből.


Viszont függök tőle anyagilag. És nem, a szüleim nem tudnak segíteni, viszont a gyerektartás összege még gyessel és családival együtt sincs annyi, hogy megélhessünk belőle a lányommal. Nem is beszélve az egyéb komplikációkról, úgymint láthats, anyós, nagyon szemét anyós, aki nem félne felbújtani a fiát, hogy elvegyék tőlem a gyerekemet.


Ti mit tennétek?


2012. júl. 30. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Őt az alvásért fizetik??? Hol van ez a munkahely? Megyek én is.
2012. júl. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha mindenképpen el akarod hagyni a párodat és anyagilag is független akarsz lenni, akkor sajnos nem látok más lehetőséget, mint a kicsit bölcsibe vinni - vagy anyukádékra bízni, ha elvállalják - neked pedig munkába kellene állnod. Ennél jobb ötletem jelenleg nincs. Attól ne félj, hogy elveszik tőled a kicsit, ha nem drogozol, nem vagy prosti, nem fogja a bíróság az apának ítélni.
2012. júl. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Hát nem veszekednék azon, hogy 5 percre magára hagyja a babát. Plána ha felnőtt ember van is a lakásban.

Másrészt, elég félreérthető dolog volt ez a levél is. eleve gondok vannak köztetek, és akkor megtalálja a szerelmes levelet. Nyilván azt szűrte le belőle, hogy olvasgatod, ami már nem jó ómen.

Tehát mint senki, te sem vagy hibátlan, lehet ha kicsit odafigylnél a részletekre ős is változna.

De mivel nem ismerem a másik oldalt, elképzeldhető, hogy nem lehet megmenteni a kapcsolatot, ki tudja, ezt csak te tudhatod.

De az biztos, hogy ez a két példa amit felhoztál az én szememben "ellened" szól. Bocsi a rossz kifejezésért, de máshogy nem tudom érzékeltetni.

Ha ennyire kukacoskodnák, lehet velem is bunkó lenne a férjem.

Ha megakarod menteni a kapcsolatot, ilyen hülyeségek miatt ne ess neki.

Egyébként ha nagyon nem érzed jól magad vele, akkor meg ne erőltessétek. Valahogy majd csak kijöttök, nem tudom anyukádék mennyire várnak el bérleti díjat, de lehet, hogy segítenének hogy 1-2 hónapig ne kelljen fizetni. aztán meg találsz munkát, bármit és a kicsi bölcsiben ellesz addig.

2012. júl. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Hasonlóan függő anyagi helyzetet képzelj el nálam is, csak két gyerekkel.

Én először is azt mérlegeltem, hogy vajon menthető-e a kapcsolat. Aztán azt, hogy mik a lehetőségeim...

Én a helyedben sürgősen megérdeklődném, hogy milyen támogatásokat lehet igénybe venni pl az önkormányzattól, az egyedülállóknak elég sokféle lehetőség van és sok kicsi sokra megy. A lánykát beadhatod bölcsibe és elmehetsz dolgozni, ha jól értem, anyukádék a lakhatást biztosítanák nektek, ha meg nem, lehet találni picike albit olcsón.

Kutya nehéz lenne, de mérlegelni kell, hogy mi a jobb, a pároddal maradni és nyelni-tűrni ki tudja meddig és ki tudja milyen végkifejlettel, vagy megpróbálni fordítani egyet a sorsotok menetén.

Nehéz döntés lesz és bárhogy is válassz, kitartást és sok erőt kívánok neked, illetve hogy mindig meg tudd találni az apró örömöket a sok rossz és nehézség között.

2012. júl. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Adilari ***** válasza:
72%
Hát nem vagy valami egyszerű helyzetben!Anyaotthonra nem gondoltál még?Hidd el még az is jobb egy rossz kapcsolatnál ahol úgy nől föl a gyerek hogy csak az ordibálást,vitát hallja.Még kezdhetsz új életet egy picivel is magad melett,nem muszály szenvedned!
2012. júl. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Úgy látom elég sok dolgot kissé túlreagálsz.Azért,mert öt percre leugrasz a gyógyszertárba és addig a szüleid figyelnek a gyerekre,az nem azt jelenti,hogy neki szülted.A szüleidnek pénzt kell adni azért,hogy ott lakj?Azért nem kéne egyből kidobni a párod,úgy látom kicsit megszállott lettél.
2012. júl. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Első:

Írta, hogy szabin van a drága...

2012. júl. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem nálatok óriási kommunikációs problémák vannak. Belegondoltál már abba, hogyha esetleg nincs baba, akkor is együtt maradtatok volna? Mert általában az első gyerek érkezése a családban azért rengeteg feszültséggel és felelősséggel jár, mind a kettőtöket próbára tesz és ha ez egy bizonytalan kapcsolatba születik, akkor annak általában nem jó vége lesz. Még a legtökéletesebb házasságokat is felborít egy baba érkezése, nyilván a hormonok hatására a te hangulataid is váltakoznak, amire nem támadással kéne a párodnak válaszolnia, hanem megértéssel.

Nagyon fontos a kölcsönös tisztelet és az, hogy egyformán vegyétek ki a részeteket a háztartási munkából is, joggal vársz el segítséget, csak lehet, hogy ezt felé nem jól kommunikálod, ebből van a félreértés. Szerintem hagyj időt még ennek a kapcsolatnak, ne hozz hirtelen döntést, amit később megbánhatsz, de mindenképp üljetek le és beszéljétek át, kinek mi az elvárása a másik felé és hogy tudnátok újra boldogok lenni. Próbáljatok meg néha kettesben kikapcsolódni, akár egy moziba elmenni, vagy csak beülni valahova beszélgetni, vacsorázni, néhány órára valaki csak tud vigyázni a kicsire. Ahhoz, hogy a gyereketek boldogan nőjön fel, nagyon fontos, hogy ti magatok is boldogok legyetek és jól érezzétek magatokat a bőrötökben, fontos, hogy magatokra is fordítsatok elég időt. Lehet viccesen hangzik, de akár egy táblázatban is meg lehetne írni, hogy arányosan melyik nap kinek mi a feladata, ő is inkább a család részének fogja érezni magát és hogy értetek tesz valamit.

Én mindig is fontosnak tartottam, hogy egy nő úgy vállaljon gyereket, ha képes akár egyedül is biztosítani a megélhetésüket, hiszen nem csak rajtad múlik, hogy mikor tűnik el a párod az életetekből. Lehet egyszer nem megy haza és kész, vége. Már most keresgélnék a helyedben álláslehetőséget és bölcsit is, hogyha oda kerülne a sor, ne maradjatok bajban. De elsősorban a megbeszélés a legfontosabb és az, hogy ki mit tud beletenni ebbe a kapcsolatba. Te is maradj meg nőnek az anyaság mellett, adj magadra, hogy a párod ne egy fáradt, megkeseredett nőhöz menjen haza minden nap, aki még "parancsolgat" is neki.

2012. júl. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Tűrni, amíg munkába nem állsz, és nem függsz tőle.

Utána reptetni.(szitu ua csak két csemetével)

Az, meg, hogy a gyereket elvegye, nagyon nagyon olyannak kell lenned...

2012. júl. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

Nna, ilyen hangnemben beszélne velem egyszer a párom, másnap már nem lenne a párom. Teljesen mindegy, milyen lenne az anyagi helyzetem.

Te amúgy gondolom nem dolgoztál mielőtt terhes lettél ugye? Vagy csak nem volt bejelentett munka. Szóval csak gyest kapsz. Hát abból tényleg maximum éhen halni lehet. A pároddal ahogy írod, nem lehet értelmesen beszélni - sajnos a buta embernél nincs rosszabb, hiszen nem érti meg, amit mondasz, amivel érvelsz. Hiába van igazad.

Szerintem sürgősen kezdj el munkát keresni, kérd az ismerősök segítségét hogy ha más nem , valami részmunkaidős állásod legyen, aztán kénytelen leszel beadni a kicsit a bölcsibe és eltartani kettőtöket.

2012. júl. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!