Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örökbefogadásnál mennyire...

Örökbefogadásnál mennyire számít negatív tányezőnek a testi fogyatékosság?

Figyelt kérdés
Feleségem hat éve autóbaleset miatt kerekesszékbe kényszerült. Ugyanezen balesetben a belső szervei is károsodtak, ezért nem lehet saját gyerekünk. Örökbefogadáson gondolkodunk, de úgy tudjuk, hogy a testi fogyatékosság rossz pontnak minősül az eljárás során. Minden más megvan: szép tiszta ház, minkettőnknél átlag feletti fizetés és persze sok-sok szeretet. Van esélyünk, hogy alkalmasnak találjanak minket örökbefogadónak?
2012. júl. 31. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem esetleg csecsemő örökbe fogadásánál számíthat "rossz pontnak". Nagyobb gyerek esetében, kb 4-5-6 évestől szerintem ez már nem kizáró tényező. Úgysem az a fontos, hogy ki mennyit szaladgál a gyerekkel, hanem ugye hogy szerető szülei és otthona legyen annak a gyereknek. Nagyobb gyerek esetleg szóba jöhetne nálatok, ha úgy van?
2012. júl. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

El kell mondjam, nagyon becsüllek titeket így látatlanban is. Vannak jópáran olyanok (és a jelenlévők mindig kivételek), akiknek nem lehet sajátjuk, 60 orvos egybehangzó véleménye szerint SE, és ahelyett h örökbe fogadnának ( nem kell romát, ki mondta h csak velük van teli a nevelőotthon??), csak őrlődnek és szenvednek.

Szóval szerintem akár egy baba örökbefogadádhoz is lehet esélyetek, hiszen a kerekesszékkel gyakorlatilag bárhova el lehet gurulni a lakásban, ölbevenni, ringatgatni is lehet.

2012. júl. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
7-8 évnél azért ne legyen idősebb, azon felül már nem hiszem, hogy összejöhet valódi szülő-gyerek kapcsolat, de eddig a korig természetesen benne vagyunk.
2012. júl. 31. 08:04
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen utána kell kérdezni, mert lehet, hogy nem is annyira rossz pont, mint amennyire gondoljátok.
2012. júl. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha megbízható választ szeretnétek, hívjátok fel ezt az egyesületet, ők foglalkoznak legrégebben az örökbefogadás témájával hazánkban, nagyon segítőkészek, és teljesen képben vannak a témában (ingyenes formában működnek, és ők nem „gyerekdílerek”, csak segítik az örökbefogadások résztvevőit tanácsokkal), a hivatalos felkészítő tanfolyamokat is ők tartják pl.

[link]

2012. júl. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Engem 2.5 évesen fogadtak örökbe a szüleim, apukám hadirokkant (hiányzik a jobb lábának a fele), anyukám pedig gerincsérves (kétszer is műtötték), szóval ez akkor (23 éve) nem volt probléma, gondolom akkor most sem az. Nyilván az én szüleim sérülése nem ugyanolyan, mint a párodé, de szerintem simán lehet.

Azt mondom, hogy ha örökbe fogadtok egy gyereket és netán születne egy testvére, akkor lehet, hogy újra felkeresnek titeket, hogy akarjátok-e a kisebbet is. Szóval jobb ha olyan 2 éves körülit választotok, mint legidősebbet, mert ha pl egy éven belül jönne a következő, azt első még el tudja felejteni, hogy ő is örökbe van fogadva, míg egy nagyobb gyerek emlékezhet rá, és iszonyú érzelmi felfordulást csinálhat bennetek is, saját magában is és a kicsiben is. AZ én szüleim pont ezért nem vállalták be az öcsémet, mert már 5 éves voltam, amikot megkeresték őket. Pedig jó lett volna, ha nem vagyok egyke. :(


Sok sikert nektek és kitartást, mert nem könnyű egy örökbefogadott gyerekkel! Tapasztalat... :D

2012. júl. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Médea13:

Köszönöm szépen, a személyes tapaszalatokért külön hálás vagyok. Ha lesz kistestvér, ő is örökbefogadott lesz, mivel saját gyereket összehozni sajnos fizikai képtelenség.

2012. júl. 31. 09:16
 8/10 anonim ***** válasza:

Arról, hogy „nem könnyű egy örökbe fogadott gyerekkel” az jutott eszembe, hogy ha tehetitek, olvassátok el ezt a könyvet, nagyon jó, megtörtént eseteken keresztül minden oldalról bemutatja az örökbefogadást:

[link]

2012. júl. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, természeten beszerezzük, bár a feleségem pszichológus, lehet hogy ismeri. :)
2012. júl. 31. 09:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy közeli jóbarátomék 4, azaz négy gyermeket fogadtak örökbe csecsemőként. A feleségnek csak 1 lába van. A gyermekek 10 éven aluliak, tehát ez mostanában volt. Szóval sok sikert és hajrá!!! És sok örömet majd a gyermekhez.
2012. júl. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!