Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolja a barátnőm...

Miért gondolja a barátnőm hogy ő a legtöbbet dolgozó anyuka?

Figyelt kérdés
8 éves a kislánya és most kezdett el dolgozni,napi 6-7 órában de vannak napok amik kimaradnak,és teljesen abban a hitben van hogy ő erején felül teljesít másokhoz képest és hogy ezt nem minden anya bírná...Szerintem meg már 3-4 éve elmehetett volna dolgozni de otthon maradt mert a kislányát nem volt aki elhozza az oviból...mellette persze háztartást vezet a férjével közösen(segít neki mert szegény milyen fáradt mindig)szerintetek?

2012. aug. 10. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Rég dolgozott, kijött a munkatempóból, és most azt hiszi hogy sok. Persze amennyi tennivalója van egy otthonlévő anyukának egy 8 éves gyerek mellett, annál most ez biztosan több.
2012. aug. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom,miért gondolja.Én orvos vagyok.Fél 8-kor elmegyek,és 4-ig dolgozom.Utána csakis a gyerekekkel vagyok,ilyenkor maximálisan tehát nincs házimunka,ez az amaz,mikor bedugom őket az ágyba,akkor csinálok mindent,mert fél 5-től 9-ig szeretnék minél többet velük lenni.
2012. aug. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Önmagához viszonyítva lehet ő az,aki a legtöbbet dolgozik,de sok anyuka minden nap húzza az igát- ki fizikai munkával,ki pedig az agyát használva- és mellette sokan nem 1 gyermeket nevelnek,vezetik a háztartást,és vagy segíteni tud az apuka,vagy sem,de sokszor a gyermeküket egyedül nevelő anyukákról van szó!

Jelenleg minden dolgozó anyukát csodálok!! Én tuti nem tudnék rendesen dolgozni ha mehetnék,jelenleg talán azért,mert nem gázzal fűtünk,nem gáz és nem villany bojlerünk van,és nem automata mosógépünk. Tisztára,mint az őskorban :-)


Hozzá szokott a barátnőd,hogy x dolgot csinál csak,kényelmesen megcsinálja,most viszont 6-7 óra,+ az út,elmegy az életéből... Neki ez sok. Hogy a Férje segít,az teljesen megszokott dolog egyes házaknál,hiszen egy pár,közös a gyerek,közös a ház,minden közös. Ha a férfi úgy gondolja,hogy segíteni akar a nőnek,hát ne irigyeld!!

Nekem nem segít senki,igaz nem is dolgozom (bár vannak anyukák,akiknek úgy is van segítsége,hogy otthon vannak csak a gyerekkel) és látod,mégsem vagyok irigy! Te se tedd!


Üdv: 3 lányos,14hkm

2012. aug. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen elszokott a munkától és fáradtabbnak érzi magát mint régen.
2012. aug. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok irigy mert én is itthon vagyok most 2 évessel,majd karácsonykor kezdek el dolgozni,és biztos nehéz lesz de a barátnőmnek tudnia kellene hogy ez egy mindennapos dolog és a többségnek ez sokkal nehezebb mert többet dolgoznak és nem tudom hogyan mondjam meg neki hogy ne legyen ennyire oda magától hogy ő erőn felül gürcöl miközben csak épp dolgozik.
2012. aug. 10. 17:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Mond meg neki, hogy több millió ember túlélte már ő sem fog belerokkanni. Nem szeretem az ilyen sajnálkozó embereket.
2012. aug. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindig akadnak mártírok, esetleg felajánlhatnál neki egy keresztet, hogy néha szegezze rá magát.
2012. aug. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!