Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kicsit kínos kérdés. Volt még...

Kicsit kínos kérdés. Volt még valakinek ilyen?

Figyelt kérdés
4 hónapja szültem, a férjemmel kivártuk a 6 hetet szülés után, addig nem szexeltünk. Viszont utána próbálkoztunk többször is, de nekem belül eléggé fáj.. Az orvosom nem látott a kontroll alkalmával semmi eltérést, azt mondta gyönyörűen regenerálódott minden. Akkor ez most mi lehet? És már soha nem fogom élvezni a szeretkezést? Nagyon el vagyok keseredve... Ha valakinek volt ilyen, az elnúlt? Ha igen, mikor?
2012. aug. 11. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fél évvel a szülés után lett olyan a szex, mint szülés előtt. Próbáljatok meg síkosítót használni, lehet, hogy nagyon száraz a hüvelyed, azért fáj.
2012. aug. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez ilyen.Nem attól fáj,mert valami baj lenne nálad.Idő kell a dolgoknak,hogy ismét normálisan "működjenek" bennünk.Mi is kivártuk a 6 hetet,ahogy az orvosom mondta;de nekem a szüléstől kb. 5. hónapig minden alkalommal iszonyatosan fájt a szex.Kb. olyan volt,mintha mindig szűz lettem volna és már féltem belekezdeni.

A férjem nagyon figyelmes és türelmes volt és meg is lett az eredménye.Mára helyre állt a rend és minden olyan,mint azelőtt!Sőt,talán még jobb is!Komolyan!Úgy hogy ne aggódj,rendben lesz az,csak sokat kell gyakorolni (és ezt most nem viccből mondom)!!Ne aggódj! :)

2012. aug. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,mert még nincs gyerekem,de egyszer egy öregasszonytól azt hallottam,hogy a valódi gyermekágy egy évig tart.Mert egy év kell a nőnek ahhoz,hogy teljesen,tökéletesen regenerálódjon testileg lelkileg.

Persze mindannyian mások vagyunk,van akinek sok az egy év,van akinek pont elég.

2012. aug. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Figyelj, amit tudok, h nálam első baab után sivatagi szárazság volt. A férjem a 6 hetet alig bírta kivárni, de nekem nem volt jó az előbb említett okok miatt. De közben az újszülöttel foglalkoztam, szoptatni tanultam, éjjel felkeltem hozzá vagy 4x...nagyon kimerült voltam, mondtam is a férjemnek, h tuti összefüggés van a kettő között, hanyagoljuk egy kicsit...Megértette , és 1 hónapig kb. még utána az volt h kényeztettem, de semmi más.

Aztán beállt vmi napirend, a szoptatás is ment már..és eltűnt a sivatagi szárazság.

Utána olvastam a neten, h ez hormonális dolog az esetek 90%ban, ugyanis az anyai szervezet azt AKARJA, h az újdonsült anyuka CSAKIS a babára figyeljen, apa ilyenkor kizárva. Ez majd enyhül, addig szerintem ti se erőltessétek. Jön majd az az érzés idővel nálad is, h "na most olyan jó lenne..."- Na, akkor már az anyai hormonok "csitulnak" :)

2012. aug. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia, nekünk a síkosító nagyon sokat segített, szerintem próbáljátok ki.
2012. aug. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! A sikosítót próbáltuk, de sajnos még úgy is fáj.. De nagyon remélem, hogy tényleg jobb lesz idôvel :)
2012. aug. 12. 06:39
 7/11 anonim ***** válasza:

De megis mikor faj? Mert nekem pl nem a szarassaggal volt gondom, hanem azzal, hogy a mehszajam lejjebb kerult es bizonyos pozokbam a ferjem konnyeden elerte, hozzaert es az fajt.

Erre nalam az intimtorna volt a megoldas, meg kellett erositeni az izmokat, addig meg kerultuk azokat a pozokat, aminel jobban hat a gravitacio a mehemre.

2012. aug. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én császárral szültem, ezért nem lehetett elvileg problémám , mégis rettentően fájt és nekem kb 1 év kellett, hogy rendbejöjjek. Valószínűleg "agyilag" nem akart a testem másra figyelni, csak a babára.
2012. aug. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nekem is ez a gond, hogy eléri a méhszájat, mert nem maga a behatolás fáj, hanem amikor egészen bent van.. De ezt a dokinak látnia kellett volna a kontrollon, nem? Vagy ez természetes, hogy még lent van a méhszáj?
2012. aug. 12. 10:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, nem feltetlenul latja/mondja, mert ugye a a vizsgalat eleve ugy tortenik, hogy fekszel, akkor nem is biztos, hogy eszreveszi, hogy kicsit lentebb van a meh, illetve igy a mehszaj is. Vagyis a durvabb sullyedes mar eszreveheto ugy is, de pl az enyem sem durva, nincs is vele kulonosebb teendo, ez nem "betegseg". Tulajdonkeppen egy normal hozzatartozoja annak, hogy kihordtal egy gyereket.

Nem is feltetlenul a huvelyi szulestol van, hanem attol, hogy a mehtarto szalagok picit megnyultak a baba sulya, kihordasa miatt es nem huzodtak vissza az eredeti allapotba.

Az intimtorna elvileg segit, legalabbis nekem segitett. De az ido is segit alapbol.

Addig meg probaljatok ki, hogy a ferjed ovatosabban megy be teljesen, vagy nem is teljesen, esetleg nem "lok" erosebbeket.

Bocsi a reszletekert, de en pl akkor ereztem a leginkabb a problemat, ha allo helyzetben hatulrol hatolt le, nyilvan a gravitacio miatt akkor jobban lent volt a mehszajam es konnyebben megbokte. De mar ez a gond sincs meg.

2012. aug. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!