Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyek azok a meséskönyvek,...

Melyek azok a meséskönyvek, amik végigkísérték a gyermekkorotokat, és elképzelhetetlennek tartjátok a saját gyereketek kiskorát is nélküle?

Figyelt kérdés

Nekem ilyen volt például a Többsincs királyfi, amiben elég terjedelmes mesék voltak, mégis olyan sokszor olvastattam el szegény édesanyámmal őket annak idején, hogy némelyiknek kívülről tudtam az egész szövegét. :) De ott volt Szutyejev Vidám meséi, és még néhány klasszikus.

Nálatok mik a befutók, amiket a gyereketeknek is olvastok/fogtok olvasni?



2012. aug. 13. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pöttyös Pannik

ezeregyéjszaka

Benedek Elek mesék

Szutyejev könyvei

minden napra egy mese

öregnéne özikéje

Nefelejcs sok sok mesés vers

Zelk Zoltán mese versei

hét szín virág

didergő király


most ennyi jutott eszembe

anno én is szeretem őket és a gyerekek is szeretik

2012. aug. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sicc a macska

minden napra egy mesa

pacahontas

benedek

Grimm mesék

2012. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Minden napra egy mese

Öreg néne őzikéje

Grimm Mesék

Andersen meséi

2012. aug. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vidám mesék

Tesz vesz város

2012. aug. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Robin hood, és a pán péter mese volt az amit nagyon szeretem. Később a kis herceg.
2012. aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szutyejev Vidám mesék, Zelk Zoltán Három nyúl és valami vékony ruszki füzetkönyv, amire véletlenül újra rábukkantam a vaterán, a legeslegkedvesebb könyveim egyike volt Az óra címmel :-) valami V betűs a szerzője, de most nem tudom megnézni, 83-as kiadás :-)
2012. aug. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Grimm mesék

Vidám mesék

Pöttyös Panni sorozat

Tesz-vesz város

Gőgös Gunár Gedeon

Hupikék törpikék

2012. aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Grimm mesék

Andersen meséi

Az én könyvem bibliai történetekről

Baranyai népmesék - Este, éjfél, hajnal


Most csak ezek jutnak eszembe. Sajnos apám miatt elveszett az összes gyerekkori könyvem, de az utolsó kettőt már sikerült beszereznem újra.:) A bibliai történetes könyvnek nem jutott eszembe a címe és itt kérdeztem rá, aztán egy kedves anyuka elküldte nekem ingyen!:) Alig várom, hogy olvashassak belőle a gyerekeimnek!:))

2012. aug. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem ami nagyon megmaradt az a 77 magyar népmese és a pöttyös-csíkos könyveim ezeket ma már nagy élvezettel forgatják a gyermekeim :)
2012. aug. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!