Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van sorstárs, akit teljesen...

Van sorstárs, akit teljesen kikészít, kikészített a gyermeke, mikor a szemfogai jöttek? Mit tegyek, hogy ne gondoljak minden nap arra, hogy világgá akarok menni? Hogy ez nekem nem megy tovább?

Figyelt kérdés

Nagyon magam alatt vagyok. :( Másfél hónapja tart, legtöbb éjszaka felkel 2-3 körül és órákig nem alszik vissza. Nem is sír, csak legyen bent vele valaki, és forgolódik. A padlón tudok csak feküdni ott, a hátam már szétment, a fejem a kialvatlanságtól fáj egész nap. Altatni is kell, pedig azt se kellett. Nem marad meg egyedül addig sem, míg pisilek, csak ha adok valami rágcsálnivalót, ami ellen voltam, de már nem bírom, már egyáltalán nem érdekel, mivel hallgattatom el, csak legyen végre csendben. Semmit nem enged csinálni, nem a házimunkára gondolok, mert azt együtt csináljuk, de pl. a telefonom nem foghatom a kezemben, elveszi, leteszi és rángat le a kanapéról, azon sem ülhetek. Csak a szőnyegen, de nem ám játszana akkor legalább velem, otthagy.

Nem ismerek magamra, annyira imádom, de már teljesen kifordulok magamból néha, annyira elegem van.



2012. aug. 13. 14:57
 1/10 A kérdező kommentje:
És a férjemmel való kapcsolatom is egyre romlik emiatt, ő azt mondja, hogy nagyon türelmetlen vagyok a gyerekkel, de basszus, én hallgatom másfél hónapja egész nap, hogy visít. Mikor már nagyon ideges vagyok, és ő megy be éjjel (mint ma is), mindig gyötör a lelkiismeret, hiszen ő megy reggel dolgozni, mégis neki kell megoldani ezt is, de már nem tudok tovább a padlón feküdni vagy egy széken ülni a szobájában.
2012. aug. 13. 15:00
 2/10 anonim ***** válasza:
vegyél Vibrucol kupot hatásos legalább éjjel tudtok aludni gondolj bele neki mennyire fájhat ez már
2012. aug. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is egy kicsit türelmetlen vagy. Most ki vagy készülve, mert volt egy viszonylag nyugodt gyereked, akivel eddig a világon semmi gond nem volt. Másnak meg ilyenek a mindennapok, gondolj arra hogy van olyan anyuka, akinek a gyereke az egész fogzást végig üvölti, egy éjszakát sem alszik végig, az mit szóljon? Nálunk kb ez volt a helyzet, 2.5 éves koráig óránként felkelt valamiért, de túléltük valahogy. Egy kicsit szedd össze magad, ez nem a világvége, gondolj arra, hogy ennek is vége lesz egyszer. Vigyél be szivacsot a szobájába és azon aludj, és így jó lesz mindkettőtöknek. A kicsinek is biztos rossz lehet a fájdalmait elviselni, azt szeretné hogy mellette legyél, ezt is meg lehetne érteni.
2012. aug. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nallunk is volt hasonlo. Mar elo is volt keszitve az agyam melle egy paplan, takaro meg egy parna. :( Mikor sirt ugyis tudtam, hogy nem nyugszik meg igy fogtam a paplant leteritettem, ra a parnat, takarot magamra huztam es ott aludtam az agya mellett. En annyival voltam szerencsesebb, hogy mi megosztottuk a ferjemmel, egyszer en, egyeszr meg o ment at mert mi mindketten dolgozunk raadasul en irodaba ahol koncentrallni kell. Nagyon nehez idoszak volt de nem tartott olyan sokaig mint nallatok. Egy hetig minden aldott ejjel ez volt. Mentunk at oda aludni. A masodik heten mar volt olyan ejjel, hogy nem ebredt es nem kellett atmenni. Aztan fokozatosan eelhagyta 1 honap alatt. Jelneleg 30 honapos de mar vagy 3 honapja nem kellett hozza atmenni szerencsere es nem is ebredt. Kint van azota az osszes foga. Napkozben nem volt vele baj de a kisfiam bolcsis. Igy a bolcsibe gyerek tarsasagba van, osztozkodni kell a jatekokon... igy itthon nagyon orul ha vegre egymagaban jatszodhat, igy nem igen iegenyel minket. Persze felre ne ertsd jatszunk vele, kirakozunk, epitunk, autozunk... de neha egyedul is szeret lenni. Ugyhogy ebben a reszben igazan nem tudok tanacsot adni de az alvasi dolgot mi is megjartuk es semmi sem segitett igazan csak az ido. Probaltuk azt is, hogy kijovunk de orditott es megjobban felhuzta magat aztan 3 oran keresztul nem volt kepes visszaaludni igy emg rosszabbul jartunk. :( Igy ha felebredt es lattuk, hogy nem akar visszaaludni ha kijovunk akkor valamelyikunk koltozott es megvolt a nyugalom. Feltem, hogy ez szokas lesz de szerencsere elhagyta. Multheten ejjel pl. megebredtem es hallottam, hogy vizet iszik (mellette a pohar) majd visszafekszik. Tehat fel sem ebresztett minket. Gondolom amig neki es jottek a fogai arra volt szuksege, hgoy valaki ott legyen mellette mert nem tudta kezelni a fajdalmat maskent, meg volt ijedve. Aztan ahogy kibujtak neki megszunt az ejjeli ebredes vagy az, hogy ott kell vele lenni.
2012. aug. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Meglepőt írok, de jól csinálod! Adj neki rágcsálnivalót nyugodtan!! Ne édeset, túl sósat, de pl.babapiskóta (nem a cukrozott, a sima) mehet neki. Az én fiam anno szárazkenyeret rágcsált. Röhögött rajta már az anyósom is, de mit tudtam tenni? Ette, jó volt neki,masszírozta az inyét, addig se sírt...

Ha éjjel nagyon szenvedtek, akkor vibrocul (Lehet most rosszulírom, de a homeós nyugtatóra gondolok)+ valamilyen fájdalomcsillapító.2-3 alkalommal, hogy akkor legalább tudjatok aludni :)

2012. aug. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogzásra én mikor láttam hogy durván fáj neki, germicid c kúpot adtam.

A fogzási fájdalom szerintem nincs összefüggésben azzal, hogy állandóan vele kell lenned. Nem írtad mennyi idős, de szep.szorongás van 8 hósan és kb másfél évesen is.

Ne hagyd hogy rángasson, elvégre is max. 15 kg.

Éjszakai alvásra, vagy kemény leszel, és miután megnyugtattad kijössz ,ha hisztizni kezd bemész, nyugtatás, megint ki....1000*, és erre felkészülsz, hogy kb egy hét zombi állapot, vagy vesztek egy fotelágyat, és vagy valami vendégmatracot, és este odaágyazol, amikor kell akkor mész mellé.

Nem marad meg amíg pisilsz? Miért mit csinál? ordít, sír? na, bumm! majd megunja. Komolyan írom, van egy 3,5 éves gyakorlott dackorszakosom, meg egy kétéves kezdődő, de gyorsan tanuló dackorszakosom. Ha mindig a kényük-kedvük szerint tennék (pedig így is mások szerint azt teszem), meg is hülyülnék. Az én lányom is mindig rángat, ha ráérek megyek vele, játszunk együtt, ha dolgom van megmondom neki, hogy most nem tudok menni, de ha befejeztem a mosogatást megyek, addig esetleg etesse meg a babáját, vagy megkérem, hogy hozza oda a konyharuhát...

Mennyi idős?

2012. aug. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szia!Ott a pont az előttem szólónál!Tök jókat ír,nekem is 2 fiam van,kb.ugyanezt akartam írni.Talán még annyit,hogy én nem aludnék mellette.Ha valóban annyira fáj a foga,adj neki vmi fájdalomcsillapítót(ajánlom én is a germicid c-t),a többi csak hiszti.Tudom nehéz lehet most nagyon,de nyugodj meg,csak egy időszak,elmúlik hamar.Nekem is gyakran van ilyen "világgá mennék"érzésem,de ne aggódj,túl lesz a fogzáson és el is felejted ezt a rossz részt!kitartás!
2012. aug. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
én ahhoz a részhez szeretnék hozzászólni,hogy ha éjszaka fáj a foga és téged akar, én teljesen egyet tudok érteni vele, én 18éves vagyok még itthon lakom és nem rég volt egy fogműtétem...na annyira fájt éjjel a fogam,hogy én is odahívtam anyut és megvárta amíg elalszom, nyugtatott a jelenléte, hogy ottvan pedig már vagy 10 éve egy szobábam sem aludtunk, szóval szerintem is szerezz be vmi matracot vagy vendégágyat, turikba olcsón is tudsz és legyél ott vele és fájdalomcsillapítót mindenképp adj
2012. aug. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Másfél éves, bocsi lemaradt.

Kedves 3-as, a viszonylag nyugodt gyermekem, akivel a világon semmi gond nem volt eddig, ez azért nem így van... csak nem gondoltam leírni, hogy mentek nála a dolgok. De azt azért ne higgye senki, hogy csodagyerek volt előtte. Lehet, hogy bizonyos dolgokban könnyebb volt vele, de másban meg bizonyára nem.

Nem az a gond, hogy felébred, hanem hogy nem tudjuk visszaaltatni. Már a lehető legrosszabbat (számunkra) is elkövettük, aludjon velünk együtt, csak aludjon, de ott sem alszik. Csak forgolódik, piszkálja a rongyiját, de nem alszik. Akkor úgy vagyunk vele, maradjon a nem-alvás a saját ágyában.

Amiket adok éjszaka: dentinox, cumi, panadol. Semmitől sem alszik el, semelyik kombinációtól és akkor sem, ha egyiket sem adom. Volt, hogy kétségbeesésemben tápszert adtam neki, azt megitta, de akkor sem aludt vissza. Napközben kap homeós szert, ami legalább az evésben sokat segít, mert azóta eszik rendesen.

De kicsit megnyugodtam, összeszedem magam. Veszünk egy ... matracot a szobájába, és belenyugszom, hogy ez van.


Ja igen, szeparációs szorongás is lehet, de ilyenkor olyan nehéz bármit is gondolni, mikor még éppen nem beszél, de már tud hisztizni is, de a foga is fájhat, és még ki tudja.

Köszönöm a válaszokat. Most kicsit talán jobb, hogy kiírhattam magamból. És persze a tanácsokat is, Viburcol már használt régebben, csak mifelénk nagyon nehéz beszerezni, de szerzek, hátha. És Germicidet is beszerzek.

2012. aug. 13. 21:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt írod nem sír éjjel, csak nem alszik. Hát akkor nem alszik. Attól te még aludhatsz. Ha csak úgy nem sír ha ott vagy, akkor a matrac a megoldás, ő bámészkodjon, te attól tudsz pihenni. Ha nincs vele semmi teendő, minek éjszakázol vele te is?
2012. aug. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!