Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretem a férjemet, mégsem...

Szeretem a férjemet, mégsem akarok tőle gyereket. Csak túlaggódom, vagy jogos a félelmem? Valaki valami biztatót írni nekünk?

Figyelt kérdés
13 éve vagyunk együtt,sokáig nem akartunk babát,amikor már akartunk,nem lett évekig. Fél éve megoldódott az egészségügyi problémánk,most igénybe vehetnénk lombikprogramot az orvos javaslatára,jöhetne a közös gyermek. És beijedtem. Félek,hogy a természet nem véletlenül makacsolta meg magát éveken át: férjem családjában halmozottan daganatos(rák),mozgásrendszeri(arthrózis),diabétesz(2-es),mentális(ért. fogy.,depresszió),és alkoholos máj- és gyomorbetegségek,asztma,allergia,pajzsmirigyzavarok,elhízások vannak,előfordult öngyilkosság,agresszió,gyermekhalál-és mindez a közvetlen vérrokonai körében. Egyik testvérének sem született évek óta gyereke,pedig mind próbálkoznak,és az egyetlen,aki volt,meghalt kicsi korában,ismeretlen betegségben. Az én családom se sokkal jobb,alkoholizmus,mentális,keringési és mozgásszervi betegségek,elhízás szintén többszörösen jelen vannak a szűk rokoni körben,és már nekem is vannak ízületi gyulladásaim,ill. jól karbantartott mentális zavaraim. Mindketten hízásra hajlamos,idegeskedős,beteges géneket hordozunk,ezeket adjuk át a leendő gyermekünknek? Azon gondolkodtam (és kettőnk közt is szóba került),hogy esetleg spermadonor segítségét kellene igénybe vennünk,akinek a családja és eü. háttere leinformálható. Egyszerűen nem tudnánk megbirkózni a feladattal és a bűntudattal,ha beteg,sérült vagy fogyatékos gyermekünk születne,mert nem voltunk elég körültekintőek. De a donáció esetén soha nem láthatnánk viszont a férjem szép vonásait a kisfiunkon/kislányunkon.Ő el tudná fogadni,hiszen amikor éveken át úgy volt,hogy nem lehet gyermeke,már szóba került ez a lehetőség,azt mondja,sajátjaként szeretné a kisbabát. Mit gondoltok,mit javasoltok?
2012. aug. 3. 10:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Azt javaslom, h így tényleg ne vállaljatok gyereket. Ha én azzal foglalkoztam volna , h a férjem meg az én családomban miylen mentális meg mozgásszervi betegségek vannak, tuti egy gyereket se vállalok :) És szerintem ezzel más is így van! Sőt, ha magamat nézem nekem is kapásból van vagy 5 "problémám", ami nehezítette a terhességemet.

De van egy mégjobb hírem, egy baba 7ed generációig visszafelé örökölhet mindenfélét! :)

2012. aug. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ha mindenki ezzel foglalkozna senkinek nem lenne gyereke.
2012. aug. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sajnos mi mindketten negyven felé közeledünk,nem vagyunk olyan "ahogy esik,úgy huppan" stílusúak. Talán huszonévesen nem gondolkodtunk volna ennyit a problémákon,most viszont már tudjuk,hogy a közeli vérrokonságban,főként a nagyszülőknél fellelhető betegségek 25%-ban,ha mindkét oldali nagyszülőknél előfordulnak,akkor 50%-ban öröklődnek a gyermekünkre,nálunk pedig több ilyen betegség is van. Persze,lehet,hogy semmi baja nem lesz,és utólag nevetünk majd a félelmeinken,de ha mégis...?!
2012. aug. 3. 10:52
 4/13 A kérdező kommentje:
és ne felejtsétek,hogy természetes úton nem lehet babánk,a helyzetünk nem olyan egyszerű.
2012. aug. 3. 10:54
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Kétféle ember létezik.

Az egyik, mindent megtenne azért, hogy gyereke szülessen, a másik pedig hisz a sorsszerűségben, abban, hogy minden úgy történik, ahogy lennie kell.

Mi 7 éve élünk együtt a párommal, és nem védekezünk szex során. Nekünk valszeg nem ez van megírva, hogy gyerekünk szülessen. Én ezért nem fogok elmenni sehová, nem fogom procedúráknak alávetni magam, így is boldog vagyok. Lehet az élettől majd egy késői gyermeket fogok kapni, az is lehet sosem lesz gyerekem. Elfogadom. Ennek így kell lennie.Addig meg keresek más boldogság forrást! Millió dolog van, ami boldoggá tehet!

2012. aug. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

Kedves előző!

Inkább átfogalmaznám úgy a dolgot, h kétfajta ember van: aki akar és aki nem gyereket! Olyan nincs, h ha jön, jön, ha nem , nem. Akkor inkább afelé hajlik, h nem kell gyermek. Mert aki szeretne, az utánajár, miként hogyan lehetne?

De ez nem kritika, csak hozzászólás.

2012. aug. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A helyetekben az én első utam Czeizel Endréhez (vagy más, hozzá hasonlóan nagy tudással rendelkező szakemberhez) vezetne. Mint genetikus, szerintem tőle várhattok valódi tanácsot. Ha tényleg nagyon szeretnétek babát, akkor érdemes lehet meghallgatni a véleményét.


Én egyébként úgy hallottam, hogy bizonyos rendellenességek kockázata lombik esetén sokkal alacsonyabb, de a részletekre sajnos nem emlékszem, mert régebben, csak fél füllel kaptam el egy erről szóló műsort. Ennek is érdemes lehet utánanézni.

2012. aug. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

kedves kérdező! én még csak 23 éves vagyok (remélhetőleg 7 hónap múlva anyuka! :)) de szerintem hatalmas butaság ilyenekkel foglalkozni. nekem apám alkoholista, az ő apja is az volt, az anyja szíves volt, meg sorolhatnám. anyám kidobott otthonról egy másik alkoholista férfi miatt, depressziós volt, elhízott (140 kg), az ő szülei szintúgy szív és érrendszeri betegségekkel küzdöttek, nagyim agya trombózist kapott, nagyfater szív érelmeszesedést, mindketten elhízottak voltak, korán meghaltak. én sem vagyok nádszál, főleg mióta nem sportolok. de a sporttól meg az izületeim mentek szét... párom apja szintúgy alkesz, anyja kezd az lenni, nagyapja már 50 évesen meghalt, nagyanyja cukros, szives, epebaja van, van egy autista öccse ... sorolhatnám.

ha ezeket mind számba vettük volna, mielőtt szóba jön a gyermek, sosem szülök. de bízom abban, hogy a legjobb génjeinket öröklik, és sportos lesz, mint a párom, jó fogai lesznek, mint nekem, kitartó lesz, mint anyám... stb

ne haragudj, de szerintem a legnagyobb butaság ezen rágódni! és most gyűjtsd össze azokat a pozitív tulajdonságaitokat, amiket szeretnétek tovább örökíteni! hidd el, sokkal több van! mert a rosszat könnyebben meglátja az ember!

2012. aug. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mikor terhes lettem a fiammal,tőlem megkérdezte a nagyapám,hogy nem félek e a betegségektől,hisz annyi minden van a családban férjem és én részemről is(amit felsoroltál,kb hasonlóak vannak nálunk is-szív,vese,elme,rák,alkoholimus,cukor,stb).erre azt mondtam,hogy ha ezt nézném,hogy milyen betegséget örökölhet a gyermekem,sose szülnék egyet sem.elhiszem hogy félsz,de ezért ne muszály feladnod az álmodat,hogy anyává válj.de ha ennyi fenntartásod van,és nem érzed biztosnak hogy vállaljátok a gyereket,akkor szerintem ne szülj.persze nekem is megfordult a fejembe,hogy mi lesz ha?de a mi lesz ha lehet be sem következik,ha meg mégis,akkor azzal ráérek akkor foglalkozni.ha csak azon rágódok,hogy mit adtunk át a gyereknek,akkor nem leszünk sem boldog szülők,sem a gyerek nem lesz boldog,hisz azt látja érzi,hogy folyton görcsölök.

én sok sikert,és kitartást kívánok neked/nektek,és találd meg mielöbb a helyes döntést :)

2012. aug. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy genetikust nem ártana megkérdezni.

Azért azt nem árt tudni, hogy a legtöbb betegséghez környezeti tényezők is szükségesek. Pl. lehet a diabetest el lehetne krülni mozgással és helyes táplálkozással (a kettes típusút).

Rákos mindenkinek a családjában akad, hiszen az emberek egy negyed része rákban hal meg.

Szerintem a mentális betegségekhez is szükségesek környezeti hatások is...

2012. aug. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!