Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minden kislány ilyen borzalmas...

Minden kislány ilyen borzalmasan viselkedik másokkal?

Figyelt kérdés
Most már "megőrülök", hogy szegény kisfiam miket kap az idősebb kislányoktól (3-4 éves korig) jártunkban keltünkben. Játszótéren, játszóházban, rokonoknál, barátoknál. Kisfiam másfél éves, igazán most kezdtünk aktívan közösségbe járni, eddig ha ki is mentünk valahová, még nem játszott. Ő nagyon jószívű, érdeklődő, barátkozó, mosolygós, de ha így haladunk feladja ezt a viselkedését. Van, hogy a kislányok csak úgy odaszólnak nekünk, hogy ehhez nem nyúlhatsz megértetted, én persze válaszolok, hogy nem is akartunk, de legszívesebben odamondanám azt is, hogy pukkadj meg! Kirángatják a kezéből a játékokat, megütik, megdobálják, csak lesek, hogy miket tud már csinálni egy 2 és fél éves. Nagyon el vagyok keseredve. Vannak még aranyos kislányok?
2012. aug. 14. 12:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Vannak. De továbbmegyek, ebben a korban ez nem csak a kislányokra, hanem a kisfiúkra ugyanúgy jellemző, sőt még el is tanulják egymástól. Én fiam sőt lányom is 1.5 évesen még nagyon jószívű, érdeklődő, kedves, barátságos volt, de 2.5-3-4 éves korukig is elhúzódott ez az irigykedés és a saját dolgaik végletekig való féltése. Pedig nem hagytam rájuk, rájuk is szóltam 10 milliószor mégis sajnos sokszor előfordult hogy ilyesmit mondtak más gyerekeknek..

Szerencsére kinőtték. Fizikai agressziót mondjuk mindig elfojtottam csírájában. Ha már láttam hogy készülne kitépni valaki kezéből valamit már közbe léptem.

De sajnos ez egy életkori dolog.

2012. aug. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
60%
Szia! Én kicsim csak oktoberben lesz 2.5. Ő egy tündér.. Odaadja a játékát a kicsiknek ha elesik,akkor odamegy bibis és ad rá puszit.
2012. aug. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
25%

Sajnos szerintem az önző és valamennyire agresszív emberek érvényesülnek az életben.

Az embereknek meg kell tanulniuk emellett, hogy kivel viselkedjenek így, mert senkiben sem lehet megbízni.

2012. aug. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Az első tökéletesen leírta! A fiúk is ugyan ilyenek ebben a korban! Az én kislányom 9.-én lesz 2,5éves,és egy kis boszorkány!:) Sokszor magam is meglepődöm mennyire kis hárpia tud lenni ha a dolgairól van szó. Bezzeg a másét szó nélkül lenyúlná.

Hidd el ez a dolog életkori sajátosság,és a te kisfiad is ilyen lesz kb 1év múlva!!!

2012. aug. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy lepontoztok, de egyetértek egy picit az utolsó válaszolóval. Az én kislányom (2,5 éves) is tündéri (volt:)), egyke, de mindig megosztott mindent a többiekkel, legyen étel, játék, bármi. Mindig is rászóltam, hogy add oda, mutasd meg, ne legyél irigy. A gyerektársaságban, akikkel találkozni szoktunk, viszont néha elfelejtik a szülők, hogy "neveljék" egy picit a gyereket, érdekes módon, ha csinál valamit a gyerkőcük, pont nem figyelnek oda, én meg majd felrobbanok mérgemben. Így szépen lassan az én lányom lett az, akitől mindent el lehet venni, ő meg csak áll, és nem tudja megvédeni magát. Most meg sírdogál a bölcsiben, mert anya, nincs ott, hogy beavatkozzon ezekbe a helyzetekbe. Ezért én is váltottam, és hagyom egy picit irigykedni, DE csak azokkal, akik vele is olyanok, vannak azért "normális":) szülők és gyerkőcök, ilyenkor elmagyarázom neki, hogy adja oda stb. még egy hónapja sem gondoltam volna, hogy ilyet mondok, de tényleg sajnos ez az élet, és fel kell készíteni őket is rá!
2012. aug. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
A 63% válaszolóval értettem egyet:)
2012. aug. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

vannak még aranyos kislányok :-)

de majd ne lepődj meg ha 2.5-3 évesen a fiad is hasonlókat produkál -- el tanulja a többiektől


nekem a 3ik gyerek már 1,5 évesen ilyen, kell mert különben nem tud érvényesülni a nagyok mellett

mármint ha kell simán kiszedi a játékát a nagyok kezéből vagy arrébb tolja őket :-)

2012. aug. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Nekem 2 és 4 éves fiaim vannak. Sosem tapasztaltam náluk a fenti viselkedést. Másnál igen. Egyik gyerek ilyen, másik olyan. Amelyik gyerek meg azt mondja, amit írtál, valószínű, az anyjától tanulta...Azt meg ne hagyd, hogy bántsák a gyerekedet, állj ki érte. Egyelőre a szülőknek kell a gyereket megvédenie, viszont mondd neki, hogy ne hagyja magát, vegye vissza a játékát, de adja oda azoknak, akik nem közösködnek vele.


Nálunk van számtalanszor, hogy nem játszunk azzal, aki nem adja oda a játékát. Végülis nem kötelező, biztos azért vitte oda a játszóra, hogy ő játsszon vele, lehet féltett játék. De akkor mi sem adunk semmit.

2012. aug. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. 1-2hónapja az én lányom is egy igazi tündér volt. Most sem úgy kell elképzelni hogy mindenkitől mindent sajnál,mikor milyen kedve van. Van hogy szó nélkül hagyja hogy a dolgaihoz nyúljanak,van hogy egy kis agresszor lesz!:) Persze soha nem hagyom hogy tettleges legyen!

Az érdekes hogy a pici babákat nagyon szereti,őket puszilgatja simizi. A vele egykorúakkal,vagy idősebbekkel szokott csatázni.

2012. aug. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Persze, hogy vannak még aranyos lányok, meg ugye vannak életkori sajátosságok, amikor sok gyerek "undok" lesz és irigykedik is. Nem is feltétlen az a jó, ha egy gyerek állandóan enged, és végül naná, hogy őt lökik ki a sorból.

De igen, vannak aranyos kislányok, és aranyos kisfiúk. Na meg irtó rosszak is...

A fiad előtt viszont ne mondd soha, hogy de undokok a lányok, mert azzal egy életre elvágod a nő-férfi kapcsolatait. Persze gondolom nem ez a célod, és nem is akarod neki mondani, csak hát ne is érzékeltesd ezt az előítéletet.

2012. aug. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!