Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyerek, azonos szeretet?

Több gyerek, azonos szeretet?

Figyelt kérdés

Nincs testvérem, ezt mindig is utáltam, ezért döntöttem el, hogy minimum két gyerekem lesz.

Az egyik megvan már. :) És ugye, mint az összes anyukának a sajátja, az enyém legszebb, a legjobb, a legminden, nagyon-nagyon imádom.

Amikor pedig eszembejut, hogy lassan itt az ideje a tesónak, rámtör az aggódás, hogy mi lesz akkor, ha nem fogom ugyanannyira szeretni őket? Nem szeretném egyiket a másikhoz hasonlítgatni, semmi ilyesmi. Szeretni akarom őket, EGYFORMÁN, UGYANÚGY. Lehetséges ez, vagy azért valamennyi különbség mindenképpen lesz?


2012. jan. 1. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Lehetséges. Én is azt hittem a fiamért fogok "rajongani" örökre, és az első napokban (szégyellem is magam érte) kis csúnyácskának láttam a testvérét. De napok, hetek alatt változott a helyzet, mostmár mindkettőjükért "rajongok":)) A kicsiért , mert még kicsi,aranyos, gügyörészik, mosolyog, zabálnivaló...:) a nagyobbért meg hogy már okosodik, ügyesedik :)
2012. jan. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

különbség mindig lesz. nem abban, hogy mennyire szereted őket, csak abban, hogy miért. hogy mi a plusz. nekem 3 gyerekem van és mindhárman mások. a legnagyobb lányom céltudatos, okos, határozott már most is, a fiam szociálisan érzékeny és törődő, míg a legkisebb lányom olyan elhavazott ember, máshogy nem tudom mondani. más a személyiségük, másban tehetséges, más életutat fognak választani. más bennük az a plusz, amiért imádom őket és ez szép dolog.

én úgy nevelem őket, hogy tisztában legyenek az értékeikkel, nem pedig úgy, hogy ők a legszebbek, legokosabbak. nekem persze igen, de másnak nem.

hidd el, ugyanúgy szereted majd őket, a különbség abban rejlik, hogy ők is különbözőek.

2012. jan. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is 3 gyermekem van,a két "nagyot" a különböző személyiségük miatt szeretem,a kicsit pedig,azért,ami- baba :-)

Ez így természetes! Amíg csak ketten voltak,addig eleinte a nagyobbat azért szerettem aki,a kicsit pedig azért,ami...

Én szoktam hasonlítgatni,de csak magamban. Ha a nagy kérdezi,pl hogy "én is így hisztiztem?" vagy "én is bepisiltem amikor ekkora voltam?" akkor elmesélem Vele hogy volt. Nem szoktam "kiteregetni" a hibáikat,nem mondom,hogy "bezzeg a ..." Ha valamit nem szeretnék,vagy a másik nem csinált valamilyen butaságot,akkor persze mondom,hogy pl "nézd csak,Ő ügyes volt,ezért játszhat azzal. Ha Te is ügyes leszel,akkor Te is játszhatsz vele".

Egyformán,de nem ugyan azért szereti a gyerekeit egy édesanya!


Üdv:3lányos

2012. jan. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudod ugyanannyira szeretni őket, de lehet nem ugyanúgy, ugyanazért.

Nekem két kistesó lett, 21 hónapos volt a lányom,mikor az ikerfiaim születtek. Nagyon szerettem a lányom, most is imádom, a fiaimat is nagyon szeretem. Egypetéjűek, de ők is teljesen mások, másért, máshogy szeretem őket, és így is kell. Mert mást igényelnek. Lányom soha nem volt bújós, okos, cserfes, akaratos, de nem nagyon hisztis, édes kiscsaj, időnként kell nagyon megszeretni, (ez ugye a fizikai részével egybekötött szeretet, természetesen nem csak akkor szeretem mikor megszeretgetem :-) ). Fiúk jönnek az ölembe, néha össze-vissza puszilgatnak, egyik nagyon igényli a közelségemet, másik kicsit önállóbb típus. Ezeket csak azért írtam le, hogy (mint akinek több van, tudja)minden gyerek teljesen más, máshogy viszonyul hozzád, és te is hozzá, máshogy szeret és szereted te is, de ugyanolyan nagyon-nagyon. :-)

2012. jan. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!