Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért "ilyenek" egymással az...

Miért "ilyenek" egymással az anyukák?

Figyelt kérdés

Láttam már néhány kérdést amiben az anyukák arra panaszkodnak, hogy lassabban fejlődő, esetleg hipotón babákat próbálnak bunkó módon lekörözni az átlagos gyerekek anyukái. Még az orra alá is dörgölik, hogy a sajátjuk "bezzeg már ezt is tudja." És ott van a másik "tábor" akik pedig a gyorsan fejlődő babák szüleit zrikálják. Velem az esett meg, hogy találkoztam a rendelőben 2 anyukával. Épp arról beszélgettek, hogy melyik gyerek mit tud. Persze engem is megkérdeztek. Én pedig semmi dicsekvés nélkül elmondtam amit a fiam tud. Ritka milyen hamar beindult a mozgásfejlődése. Erre rámugrottak, hogy ez nem igaz, mutassak videót és hogy egyébként is biztosan értelmileg visszamaradottabb lesz a többieknél! Könyörgöm, hogy mondhatnak ilyet? Mire jó ez? Miért nem lehet békében élni egymás mellett anélkül, hogy bántanánk a másikat meg a gyerekét??


Ne haragudjatok a kérdésért, tudom butaság ilyenekkel foglalkozni, de ez a mondat nagyon rosszul esett, hogy értelmileg visszamaradottab lesz a többieknél...


2012. aug. 16. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia én is megkaptam,mikor leírtam egy kérdésre,hogyan fejlődik a kisfiam,hogy biztos autista lesz,meg nem fejlődik ki a finom mozgás stb.

Nagyon bántó de nem kell velük foglalkozni,mert marhaságokat beszélnek,amúgy kisfiam is elég gyors volt mindenben,és a védőnő a szülésznő és az orvosa mondta,hogy erős gyerek gyorsan fejlődik.Nem kell az ilyen anyukákkal foglalkozni.

2012. aug. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az én lányom tankönyv szerint fejlődik, de sosem szólnék le egy gyorsabban vagy lassabban fejlődő gyereket. A felnőttek sem egyformák. Viszont az enyémet már szólta le egy gyorsabban fejlődő baba anyukája, hogyhogy fél éves, és még nem jár, hanem átfordul, és annyi? Mondtam, hogy ő így fejlődik, és mosolyogtam. Nem tudott megfogni.
2012. aug. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az egyik pénztáros csaj volt ilyen a boltban. Kérdezte, hogy mikor indult el a fiam. Mondtam, hogy 11 hónaposan erre ő rávágta, hogy az ő kislánya már 9 hónaposan már járt!!! ÉS?? Ez nem verseny! Ennyi. Nem is értem miért fontos más gyereke. Mindenki foglalkozzon a sajátjával.
2012. aug. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Mert a neten még állítólagos "szakemberek " is mondanak ilyesmit.

A mozgásfejlődés akkor lehet befolyással az értelmi szintre,ha beteg a gyerek. Pl. autista,hiperaktív stb.

Az idősebb lányom nagyon aktív volt minden mozgásfázisban.Már 8 hónaposan önállóan járt. Érettségiig minden évben kitűnő volt,és az orvosi egyetemet is jó eredménnyel végezte.

A másik lányom viszont lusta volt, 7 hónaposan ült fel először,és csak egyévesen kezdett el járni. Ettől függetlenül ő is jó tanuló volt.

Nem kell az ilyen beszólásokkal törődni.

2012. aug. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért ilyenek egymással az anyukák??? Fogalmam sincs. És hogy miért nem lehet egymás mellett békében élni??? Nagyon jó kérdés. Nekem jól esik, amikor együtt örülök valakivel a babája miatt, vagy amikor azt hallom hogy egy baba szépen fejlődik, ügyes (még akkor is ha az én babámnál gyorsabban fejlődik is), amikor azt látom hogy az anyuka büszke a gyerekére és szereti, stb. És vannak akik csak puffognak, morognak, keresik a hibákat, versengenek és még sorolhatnám. Én az ilyet csak sajnálni tudom. Az ilyen ember nincs rendben saját magával, saját életével, valami hiányzik az életéből és ezt még ők maguk sem tudják. Kár hogy nagyon sokan vannak ilyenek.
2012. aug. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mert minden anyuka számára a saját gyereke a legszebb, legtökéletesebb, legokosabb. Csak vannak olyanok, akik nem tudják elfogadni, hogy más gyerekek bizonyos dolgokat jobban, hamarabb csinálnak, mint az övék. A másik ok, meg, hogy nem kapnak elég visszaigazolást saját okosságukkal kapcsolatban, így idegeneket akarnak lenyűgözni szaktudásukkal, mintegy önigazolásként. Ne foglalkozz velük, csak savanyú a szőlő.


A versenyeztetést én is utálom. A fiam 22 hónaposan szobatiszta lett, utána a szomszédék folyton azt mondogatták, hogy a fiam lehagyta az ő fiukat, aki 3 hónappal idősebb nála. Lehet ennek örülnöm kéne, de rosszul éreztem magam, ez nem lóverseny, ráadásul a szomszéd kisfiún csattant a dolog, mert elkezdték ész nélkül bilire erőltetni, meg is lett a negatív eredmény.

2012. aug. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Tudom, hogy butaság ilyennek foglalkozni, csak ez tényleg elég rosszul esett meg úgy egyáltalán, hogy anyáknak miért kell így viselkedni anyákkal. Hiszen ugyanabban a cipőben vagyunk mindannyian :)

2012. aug. 16. 22:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pont ezért nem nagyon beszélgetek anyukákkal. Van 1-2 aki normális, de soktól a hajam égnek áll. Azt szeretem a legjobban, mikor dicsekszik, hogy a 4 hónapos mászik. Mondom csak kutyázik vagy gurul, nem az ő gyereke mászik. Ott voltam nála, hát a gyerek még megfordulni se nagyon fordult, nem is
2012. aug. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Valahogy ez a csecsemő mozgásfejlődése egy ilyen önigazoló téma az anyukák egy részénél (nagy részénél?) tehát hogy mintha saját maguk meghosszabbítása lenne a gyerek, ha az már 8 hónaposan jár akkor az azért van mert az Ő GYEREKÜK és mert ők ilyen CSODÁT hoztak létre aki ilyen fantasztikusan előre jár más gyerekhez képest= ergó értékesebb, jobb stb.

Ez CSAK azért van mert 1. ők nagyon jó szülők és így fejlesztik, nevelik. 2. mert genetikailag ilyen fantasztikus dolgokat örökölt tőlük a gyerek.

Ha meg nem fejlődik olyan gyorsan mint másé, akkor gyorsan KÜLSŐ körülményre kell fogni, vagy pedig jól le kell húzni a másikat ilyen innen onnan hallott féligazságokkal hogy értelmileg így meg úgy.

Van nekem is gyerekem, 3. Tudom miről beszélek:))

1,3,5 évesem mindhárman teljesen máshogy fejlődtek/fejlődnek van gyorsabb, lustább köztük.

Én mondjuk igyekszem idegenekkel a lehető legrövidebbre zárni ezt a fejlődés témát.

Ha csak lehet elintézem egy félmondattal, illetve tereléssel ("igen, már pár hónapja jár" vagy "épp megfelelően fejlődik" ) ennyi.

2012. aug. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, én is inkább azt látom,hogy sok anyuka a saját fantasztikusságának tudja be,hogy a gyereke hamarabb csinált valamit! Pedig ha belegondolunk nem sok köze van hozzá,hogy mikor kezd el járni vagy beszélni!

Ezzel szemben viszont mondhatnám,hogy egy mozgásfejlődésben lelassult babánál, ahol anyuka kénytelen minden nap tornáztatni a gyereket, igazából anyuka érdeme IS,hogy ha valamit megtanul a gyerek.

Viszont ilyen anyukákat én mégis ritkábban hallok dicsekedni,hogy ezt meg azt tudja a gyerek, pedig nekik sokkal nagyobb erőfeszítésbe kerül az egész!

Nem kell foglalkozni egymással! Én pl. sosem mondtam,hogy mit tud a fiam!

Sőt múltkor kérdezte a baráti körben egy anyuka, én meg csak annyit mondtam,hogy kb. mindennel időben vagyunk és már váltottam is témát.

Azért is nem megyek bele ezekbe a "ki mit tud" témákba, mert egyszer elmondtam a véleményem egy anyukának, aki közölte,hogy a 6 hónapos gyereke már beszél,hogy ezek az önkéntelen gügyögések még nem hinném,hogy beszédnek számítanak.

Az én fiam is "mondja" boldog-boldogtalannak 4 hónapos kora óta,hogy baba!:) De azért én ebből még nem gondolom,hogy beszél!

Jól meg is sértődött (ráadásul a fiam pont akkor egy kutyát bámulva a babakocsiból elkezdte mondani,hogy baba, mintha engem akart volna igazolni:)), na én akkor megfogadtam,hogy nem érdekel,hogy kinek hol tart a gyereke és én sem reklámozom!

2012. aug. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!