Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek ket kislanya van, hogy...

Akinek ket kislanya van, hogy egyeznek egymassal a lanyok? Hogy fogadta a nagyobbik amikor hazavitted a hugicat?

Figyelt kérdés
Nalunk 2ev 7 honap lesz a kulombseg.Nagyon kivancsi vagyok hogy fogadja a nagy, lesz e feltekenyseg. marcius elejere varjuk a kicsit.
2011. dec. 17. 08:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne haragudj, hogy valaszolok, nekem 2 fiam van, de a csaladban van 2 lanyos csalad es mivel nagyon sokat vagyunk veluk, igy van kozeli tapasztalatom.

Ilyen a korkulonbseg, mint nalatok.

Eloszor is megjegyeznem, hogy ez igen gyerekfuggo, nem egyformak a gyerekek. Ott a nagyobbik lany igen eros szemelyiseg, harsany es kicsit "kenyeske". Aranyos nagyon, de a kozel 3 ev alatt egyeduli gyermekkent es egyeduli unokakent nagyon hozzaszokott ahhoz, hogy csak es kizarolag ra figyel mindenki, nem kellett sohasem egyedul jatszania, mindig Ot kenyeztettek, csak es kizarolag az Ove volt Anya, Apa, a Nagyik, mindenki.

Emiatt naluk sok gond volt a feltekenyseg miatt. Abszolut jateknak tekintette a kishugit, ugy gondolta, hogy neki hozzak haza a korhazbol babazni, akkor foglalkoznak majd vele, amikor O a kistesoval akar jatszani. Nyilvan nehany dologban kozremukodhetett, de mivel ugye nem nyulhatott barmikor es barhogyan a picihez, igy az elso osszezordules hamar megtortent. Az elso nehany honap nagyon nehezen ment a baratnomnek, mert a nagyobbik lany nem viselte el, ha a kicsit szoptatta/altatta az Anyuka, egy szoptatas kozben ezerszer talalta ki, hogy neki pisili/kakilni/enni kell es a tobbi. Anyuka sokat sirt emiatt, mivel az elso hetekben a nagyobbik kovetelozese miatt ilyenkor abbahagyta a szoptatast, ellatta a nagyobbat, akkor a kicsi sirt, kesobb ra akarta szoktatni a nagyot, hogy ilyenkor varni kell, vagy oldja meg egyedul, akkor meg a nagyobbik sirt. Szoval nem talalta a koztes utat. Akkor lett jobb, amikor mar a kicsi is tudott jatszani, viszont nem lehetett oket egy percre sem egyedul hagyni, mert a nagyobbikat sokszor rajtakaptak, hogy bantja a kicsit. (Megutotte, rugta, megdobta direkt jatekokkal stb.) Akkor lett jobb a helyzet, amikor a kicsi mar elmult ket eves es erosebb lett.

Ez egyebkent biztos, hogy nem mindenhol igy mukodik, mint irtam is nagyon sok fugg a gyerekek szemelyisegetol.

Nekem ugye fiaim is vannak, naluk is van persze feltekenyseg, a nagyobbik fixen azt hiszi, hogy minden jatekjarmu az Ove, sokaig tart, amig megerti, hogy kozos. Vagy egy idoben peldaul amint a kicsi felfezezett valami erdekeset (legyen ez egy darab muanyag flakon), abban a pillanatban ott volt a nagyobb es kirantotta a kezebol. Szoval ilyenek vannak fiuknal, lanyoknal is.

2011. dec. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy érzem,hogy engem akartál megtalálni a kérdéseddel :-D

Imádják egymást!!

Az első 2 lány közt 2 év,3 hónap van. A nagy egyébként is egy tündéri csaj volt,addigra a szobatisztaság is kialakult Nála,és féltem,hogy a kistesó sok mindent felborít Nála, de messze nem így lett!!

Kicsit féltékeny volt, az első héten,de kiküszöböltük!:-)

Sokszor mondtam a nagyobbnak,hogy a huga ciciből eszik,mert...; neki még pelenka kell, mert...;azért sír,mert... és a mondataimat mindig úgy fejeztem be, hogy: még nincs olyan ügyes,mint te- talán ez ez építő jellegű befejezés segített a kis féltékenység elhagyásában.

Hogy hogy fogadta?? hát, csak arra emlékszem,hogy a karjába tettem,az én könnyeim potyogtak.

A kicsi nagyon önfejű teremtés,elő fordul,hogy a nővérével összekapnak,de egyébként imádják egymást!!


A kicsi pedig 2 éves és 2 hónapos volt,mikor a 3. lányunk +született. Ő első ízben eltolta a hugit,mikor az ölébe akartam tenni,de úgy fél óra elteltével már osztotta a puszijait és állandóan simogatja :-D

Nála volt vissza esés a szobatisztaság terén,amúgy nem volt féltékeny pillantása- egyébként nagyon szeretet éhes gyerek...amit igyekszem kielégíteni nála.

Fürdetésnél feszt a fenekemben van a két nagy..imádják!!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!!


Üdv: 3 lányos

2011. dec. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Remélem, nem haragszol, hogy leírom, mert nekem fiaim vannak, de talán érdekes lehet! 11 hónap van közöttük és féltem nagyon, hogy mi lesz ha haza jövünk a kórházból a kicsivel. Akkor a nagyobb fiam még csak 11 hónapos! Terhességem utolsó hónapjában szinte egyáltalán nem bírtam a nagy fiammal, állandóan az ölembe akart lenni és velem..mindent velem akart csinálni! Azt gondoltam, hogyha megszületik a kicsi akkor bekövetkezik a katasztrófa! Hazajöttünk a kórházból és a nagyobbik fiam abban a pillanatban lenyugodott ahogy meglátta a kis öcsikéjét! Szeretgette, simogatta...pedig még csak 11 hónapos volt! Hihetetlen!!! Azóta is nagyon-nagyon szeretik egymást!!! Minden reggel az az első, hogy megpuszilja vagy megsimogatja a nagyobb a kicsit!!! Bízom benne, hogy ez így is marad! Nyilván előfordul, hogy a nagyobb elveszi tőle a játékot, de mindig visz helyette mást neki!!! :D Elnézést kérek, hogy fiús anyukakánt írtam le, de nagy öröm ez számomra!
2011. dec. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mindhqrom hozzaszolas nagyon hasznos volt szamomra.En is probalom felkesziteni a lanyom, hogy majd segit nekem tisztaba tenni, setaltatni, stb. a kicsit, puszilja is a pocimat simogatja es utana azt mondja,hogy csukd be! Biztos nekunk is nehez lesz az elejen, ameg megszokjak egymast , es azt , hogy mar nincs egyedul a nagy.Mert o is elso gyerek, elso unoka...igaz szereti, az uncsimek kisbabajat.

Arra gondoltam, majd ugy megyunk haza a korhazbol, hogy viszunk neki valami ajandekot amit a kistesotol kap.

Meg egyszer koszonom hogy leirtatok tapasztalataitokat, gratulalok a gyerekeitekhez es Aldott unnepet kivanok mindannyiatoknak!

2011. dec. 17. 14:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Amikor jött valaki és a kicsit csodálta,akkor én a nagyokat az ölembe vettem,jól megszeretgettem- és amikor csak lehet,spontán bemegyek hozzájuk a szobába és jól megölelgetem mind a kettőt és sokszor mondom Nekik,hogy "nagyon szeretlek" ... Igyekszem kimutatni,a középsőnek főleg,a nagy már tudja/érzi, de a középső volt a kicsi, hogy attól,hogy hárman vannak még ugyan úgy van hely a szívemben,mint eddig.. Mi nem vettünk egyiknek sem ajcsit a kórházból hazajövet,mert a legnagyobb ajándék az volt nekik,hogy anya végre otthon van :-)


Békés Boldog Karácsonyt Boldog Újévet, Boldog babavárást és Egészséges kisbabát!!!! :-)


Üdv:3 lányos

2011. dec. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!