Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki veszélyeztetett terhes,...

Aki veszélyeztetett terhes, az nem mehet el táppénzre?

Figyelt kérdés

[link]


"Komoly változás a korábbiakhoz képest, hogy míg a veszélyeztetett terhesség idejére táppénzt kapott a dolgozó, az új jogszabály szerint táppénzt csak a betegség miatti keresőképtelenné válás napjaira kaphat."


2012. aug. 20. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
hát ez szívás.én júliusban szültem,és novembertől voltam táppénzen,vesz.terhesség miatt.Szerencsém volt...
2012. aug. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És akkor mit kap, aki veszélyeztetett terhes? Állásidő? Elvileg táppénz járna, nem, hiszen egészségügyi okok miatt nem dolgozol, pl. egy barátnőmnek az 5. hónaptól feküdnie kellett, nem egy kellemes állapot....
2012. aug. 20. 16:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség. A táppénzt NEM a munka törvénykönyve szabályozza, az egyetlen e jogszabály alapján eszközölt változás az, hogy a veszélyeztetett terhesnek nem jár BETEGSZABADSÁG! Táppénz továbbra is jár, egy másik jogszabály rendezi.

Nem kell mindent elhinni, ez szerintem egy sima elírás. Leginkább azért, mert a cikk a munka törvénykönyve változásairól szól, és mint írtam, a veszélyeztetett terhesség miatti táppénzt NEM ez a törvény rendezi.

2012. aug. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, én sem igazán értem/értettem, csak ha egyszer vmi a hvg-ben jelenik meg, feltételezi az ember, hogy biztos és hihető, amit ott leírnak.
2012. aug. 20. 16:49
 5/6 betta55 ***** válasza:
Betegszabadság már tavaly óta nem jár!
2012. aug. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom,de ebben a cikkben erről szó sincs,ráadásul a helyreigazításban leírja,hogy ők hibáztak.És csak arról van szó,hogy a 15 nap betegszabadság megszűnik,helyette egyből táppénz kerül kifizetésre.
2012. szept. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!