Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyermeket kis korkülönbsé...

Több gyermeket kis korkülönbséggel vállaló anyukák, nem féltek, hogy a munkahelyetekre nem vesznek vissza, esetleg meg is szűnt?

Figyelt kérdés

Mi lesz? 4-5 év kimaradás, továbbképzés nélkül? Ha jó végzettséged is van, szakmai tapasztalatod, akkor bízol benne, hogy találsz magadnak jól fizető állást? mint a régi volt? 2 - 3 gyerekkel? vagy hogyan képzelitek el a jövőt?

Én őszintén félek! 2 gyermek, 2 év korkülönbséggel. Segítség nulla, senkire nem tudom hagyni őket, a nagy nem óvodás. Tovább szeretném magamat képezni, de van értelme?

Felsőfokú végzettségem van, 12 év munkaviszony, mégis félek a jövőtől

Nem tudok és nem is akarok 7-19ig dolgozni, mint eddig.


2012. jan. 5. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem félek, mert tudom, hogy ha vissza is akarnék menni dolgozni, akkor amint lehet, megválnak tőlem :)

Én a harmadik gyereket várom, jelenleg úgy gondolom, hogy 2015-ben állok újra munkába, 7 év kihagyás után. Abban biztos vagyok, hogy saját vállalkozásba fogok kezdeni, most ehhez (is) gyűjtögetek tőkét.

2012. jan. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mai világban független attól, hogy milyen képzésed van, mikori, mekkora a tapasztalatod vagy nem találsz állást vagy ha igen, akkor is olyan szinten alul fizetnek, ahogy csak lehet.

Sajnos az idei évben a törvények változása miatt azokat, akik bruttó 170 alatt keresnek rosszul érinti a változás. Megint azok jártak jól, akik több százezret keresnek havonta. [Mondjuk, ez nem meglepő!]

Tehát, bízni szabad az embernek magában, de tény, hogy arra nem alapozhat, hogy visszaveszik a munkahelyére.

Nagyon sok nőt már gondolatban akkor kirúgnak, amikor csak bejelenti, hogy gyermeket vár. Legtöbbet vissza se várnak, ill. pótolni kell a hiányt!


Ha valaki hiányszakmában dolgozik, annak nagy szerencséje van, de MO-n ez nem igazán jelent előnyt, mert év végére itt minden becsődöl. Vagy még hamarabb.


Saját gondolkozásmódomból kiindulva 5 hónapos lányommal a 'háttérben' hamarabb döntök úgy, hogy elmegyek másik országba, ahol még kisebb a csőd, mint itt.

Nyomorba pedig pl. én nem fogok szülni még egy gyereket, hogy 'biztos' legyen a bevételünk.. KIZÁRT.

2012. jan. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves Első. Milyen végzettséged van? milyen vállalkozáson gondolkozol?
2012. jan. 5. 13:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi több időt tervezünk a babák között (4-5 év), de így is félek. Bankban dolgoztam, január 1-vel 150 fős leépítést jelentettek be :-(

Sajnos nincs diplomám, 6 évet dolgoztam a terhességem előtt. Ha visszamegyek és kirúgnak, biztos nehéz lesz új helyet találni :-(

2012. jan. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 22 hó van, a kicsi most 15 hós, és harmadik babát is tervezünk, kb. mire a kicsi 2,5 éves lesz. ÍGy a gyedem továbbra is folyamatos lesz, ami nálam havi 80000, szóval nem rossz. Szintén saját vállalkozásban gondolkozunk, két féle elképzelés van (ezeket párhuzamosan csinálnánk ha sikerül) CTF-es termékek értékesítése, babaholmik adás-vétele (használt, bizományi) először heti piacon (kis település) majd ha megismernek és van rá igény akkor már a háznál (melléképület). Először saját babacuccokkal, ha bejön akkor bizományi. Emellett a férjem kőműves, burkoló, nekem pénzügyi és titkárnői végzettségem van, ebben dolgoztam a gyerekeke előtt. Saját építőipari céget szeretnénk csinálni aminek a pénzügyi, adminisztratív részét én csinálnám.
2012. jan. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!