Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt mar veletek is ugy, hogy...

Volt mar veletek is ugy, hogy azt mondtatok mar nem birjatok tovabb?

Figyelt kérdés
Neha ugy erzem, ki tudnek szaladni a vilagbol. Van egy 16honapos kislanyom, aki egy tunemeny, imadom, meg ha neha rosszat csinal is, meg eleven is. Nagyon sokat jatszink, mindenben segit, megyunk a jatszoterre. De.... A kedves ferjem sajna nem segit semmibe. Se a gyereknevelesbe, se a haztartasba, a kertbe, a kutya tartasba, holott ove a kutya meg akkor vette mikor engem nem ismert. Az en szuleim 1400 km-re laknak anyosomek nagyon rendesek ok itt laknak a faluba, de sajna ok is mind a ketten dolgoznak igy nem tudom minden heten elvinni a lanyomat hozzajuk, de 1-2havonta egy delutant, vagy csak par orat ott van es neha olyan jol esik. Baratnoim mar mind eltavolodtak sajnos, amit meg is ertek, mert akarhova hivnak mindig nemet kell hogy mondjak, mert meg penzt sem kapok semmire. Miert? Itt nincs se gyes semmi, tehat csak az o fizetese, es penzt csak a heti bevasarlasra kapok, amit jol kiszamol mennyi kell. Pedig boven eleg mindenre a fizetese nagyon jol keres. Mar mondtam neki, hogy visszamegyek felallasban dolgozni, de az sem tetszik neki, legyek csak itthon a kicsivel. Miota terhes lettem, nem voltam fodrasznal, nem voltam fagyizni a baratnommel, nem mentem strandra a picivel, nem csinaltam semmit szinte. Vasarnap neha elmegyunk együtt valahova es ennyi. Persze o minden nap munka utan, vagy a haverokkal log, vagy pecazni van, szombaton minden szombaton pecazni megy 5-6 ora elott soha nincs itthon. Hetköznap jo hat ketszer latja a lanyat, amig eszik, meg fürdik, ennyi. Mar neha azt mondom jobb lenne egyedül, mert sajna ez igy nem jo, de igen szeretem, es ennek ellenere nem mondhato hogy bunko velem, csak egyszeruen ugy erzem mintha levegonek nezne. Annyiszor probaltam mar errol vele beszelni, akkor mindig azt mondja igazam van ezentul ad x osszeget egy honapra es arra koltom amire akarom, a bevasarlason kivul, de ennyi azt az x osszeget meg sose lattam. Annyira egyedul erzem magam, lassan mar nem latom a kiutat. Tanacs? Nem nagyon lehet tanacsot adni tudom, de mar az is jol esett, hogy leirhattam a banatom.
2012. aug. 28. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kiszolgáltatott helyzetben vagy. És ez lelkil nyomás is, amibe jól benneragadhatsz (mélyebbre ne menj).


Valamit tenni kell. Szerintem keress munkát, ha úgy látod, 2 éves korában bölcsibe tudod járatni a kicsit, menj dolgozni.

2012. aug. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsáss meg, hogy nem sajnállak, hanem kemény leszek, de úgy érzem, többet segítek vele, mint ha azt fejteném ki 5-10 sorban, hogy "szegény Te"..., azt úgy látom, megteszed magadnak te.

A lényeg egy: mindenkivel azt lehet megtenni, amit hagy! Ha nem akarsz így élni, ültesd le a drága jó urad, és mondd el neki, hogy miben _várod el_ a változtatást. Ha nem akar több pénzt adni és segíteni a kikapcsolódásban, akkor bizony _elmész_ félállásban dolgozni, stb. Nem elkéretőzöl, mert kéregetsz, meg panaszkodsz, stb. hanem a kezedbe veszel némi irányítást. Amíg az van, amit az "urad" mond, addig úgy élsz, ahogy ő mondja. De már megbocsáss, ez kinek az élete? Az övé? Ha Te nem állsz ki magadért, és az igényeidért, más nem fog! A gyerek meg nem kifogás semmire sem! Egy nő attól még ember marad, hogy anya lesz, igényei, vágyai, álmai vannak és elvárásai!

2012. aug. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na igen, tudom kedves utolso hozzaszolo hogy igazad van, es addig nincs is gond, hogy elmegyek dolgozni a baj csak ott kezdodik, hogy itt nincs bolcsode, a gyerekek 4 eves korban mennek ovodaba addig csak vagy babysittert, vagy magan bolcsit lehet, ami sajnos nagyon draga ha elmennek dolgozni, lehet arra se lenne eleg a penzem es persze ez szurja a szemet a paromnak. Probaltam beszelni vele, de egyszeruen nem megy. Nem sajnaltatom magam ne erts felre kerlek, csak jol esett mar ezt kiirni magambol, es hidd el keresem a megoldast.
2012. aug. 28. 13:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt kell mondjam a 2. válaszoló jól beszél. Amíg nem állsz ki magadért,ne várj csodát. Én tuti 180 fokos fordulatot vennék a helyedben. Szépen elmondod a férjednek, hogy igenis szükséged van Neked is kikapcsolódásra, főleg, hogy ő szinte folyton csavarog, szórakozik. Kérd el a beígért zsebpénzt, hívd fel egy barátnődet és menj el vele fagyizni. Először csak pár órára, hogy a kislányodat ne viselje meg annyira a hiányod. Én a férjemnek nem adagolnám napokig, hogy el fogok menni, csak aznap fognám magam és közölném, hogy most leléptem 2 órára.

Aztán akármit is mond, én tuti dolgozni is visszamennék fél állásba, ahogy írtad, főleg ha még lehetőséged is van rá.

Nem akarlak megbántani, de ezt már biztosan az elején elrontottad.

Oké, hogy én kapok gyedet, na de a férjem leadja minden hónapban a megbeszélt összeget, amiből én gazdálkodok (rezsi, kaja, gyerekcuccok). Így jut azért magamra is.

És még egy. Azt is beszéljétek meg, hogy ezentúl milyen időközönként lesz kimenőd. Ha ő pecázhat, lóghat a haverokkal, Neked is jár minimum havi 1-2 alkalom barátnőzni. Ne hátrálj meg az első elutasításra, légy következetes, ragaszkodj az elképzeléseidhez. Csak így juthatsz előre.

Sok sikert! Én szorítok Neked! :)

2012. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért nem jelented be, hogy "oké,akkor szombaton mi is megyünk pecázni"

Megmondod neki, hogy alig vagytok együtt, alig van a lányával, hogy soha nem tudsz kikapcsolódni,pedig erre neked is szükséged van, így ütemezze úgy a hétvégét,hogy ti is ott lesztek!Kíváncsi lennék mit mondd rá...

2012. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nagyon jó tanácsokat kapott a kérdező

és valóban legyen közös pecázás :)

2012. aug. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor ha jól veszem ki a szavaidból, otthon vagy a gyerkőccel, szüleid vannak csak távol. Tehát semmi se köt a jelenlegi lakhelyedhez, akár haza is utazhatsz néhány hétre. Ha nincs rávalód 1. spórold ki a kajapénzből, 2. kérj a szüleidtől segítséget a repjegyre, cuccolj össze, és mondd meg a férjednek, hogy te most néhány hétre haza mész, addig gondolja át hogy hajlandó e változni, vagy hosszabb időre a szüleidnél maradsz.
2012. aug. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem probalj vele kompromisszumot kotni. Mikor 6 honapos volt a kisfiam en is nagyon meguntam, hogy csak otthon vagyok es vagytam egy kis kikapcsolodasra. Igy azt tanacsoltam a ferjemnek, hogy minden masodik pentek legyen az ove es minden masodik pentek az enyem. Ez abbol all, hogy penteken delutan 5 korul mar mindenki itthon van (o 3-ig en 5-ig melozom). En szepen fogom magam es elmegyek a baratnomhoz, van amikor elugrunk pizzazni, moziba vagy csak otthon nalla dumcsizunk, tekergunk es kb. este 11-re hazaerek. Ekkor a ferjem rendezi el a kisfiunkat. A kovetkezo heten penteken meg o megy valamelyik baratjahoz. Nekem ez a havi 2 pentek eleg ahoz, hogy feltoltodjek es kikapcsolodjak egy kicsit. A ferjem is kibir 2 napot egy honapba, hgoy elrendezze a gyereket. Nyugodtan kerdezd meg a ferjedet, hogy mi lenne ha minden masodik penteken elmennel egy picit fagyizni a baratnoiddel mert nagyon hianyzik neked es minden masodik penteken o menne a barataival. Mielott meg elmesz odaszolsz, hogy x osszegre lenne szukseged mert fagyizni mentek.
2012. aug. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!