Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet megnyugodni, hogy...

Hogy lehet megnyugodni, hogy ne boruljak ki, mikor mindkettő ordít egyszerre?

Figyelt kérdés

Hogyan kezelitek azokat a helyzeteket mikor fáradtak vagytok, feszültek, idegesek, és még mindkét (vagy több) gyerkőc egyszerre zendít rá?

Nekem tegnap kicsit elszakadt a cérna, mikor a 3 hetes üvöltött a 2 éves meg hisztirohamot kapott, és nem volt hajlandó semmit. Egy nagyon hosszú éjszaka, alig alvás és egy fárasztó hisztis nap után voltunk már, fürdés előtt... Fogalmam se volt melyikhez kapjak először, és hiába próbáltam vigasztalni egyiket is másikat is, csak egyre rosszabb lett minden, és egyre idegesebb lettem én is. Először próbáltam nyugodtan, aztán már ordítottam, a végén már én is bőgtem velük... Aztán valahogy összeszedtük magunkat.

De milyen módszerrel lehetne ezt megelőzni? Hogy ne legyenek ilyen idegbeteg pillanatok?


2012. aug. 28. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenkor az segít, hogy biztonságba helyezem őket és kimegyek a szobából beleordítani egy párnába.
2012. aug. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos passz.

Nekem már három van. Ha ki vagyok akadva, leordítom a fejüket.

De van, hogy én is sírok. Aztán bocsánatot kérek tőlük, ha megnyugodtunk.


Megelőzni szerintem csak a nagyobbakkal lehet, ha észre veszed, hogy közeleg a hiszti, gyorsan eltereled a figyelmüket. Ennél jobb nincs szerintem, de nem mindig működik sajna...

2012. aug. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha már kialakult a helyzet, semmit nem tehetsz. Én ilyenkor leülök, és várom, hogy elmúljon. Egyetlen árva hangot nem adok ki, nem mozdulok, de a szemkontaktust sem veszem fel. Előbb abbahagyják, mint ha adod alá a lovat és megpróbálod megállítani. Ha hátat fordítok, még gyorsabban vége, mert látja, hogy __nem érdekel__, és ha nem vált ki reakciót, véget ér. Eleinte ez lehet akár fél-egy óra is, utána már kevesebb, mert ahogy kezdődik, már be is vágom a nemtörődöm fejet és többnyire abbahagyja. A picivel sokat nem tudsz tenni, ha három hetes, akkor okkal üvölt, valami hiánya van. Étel-ital-szeretet-pelus tele, stb.
2012. aug. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!