Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg tiltható/tiltható...

Tényleg tiltható/tiltható lesz a TGYÁS és a GYED?

Figyelt kérdés
Tud erről valaki valamit? Ezt hallottam a barátnőmtől, aki állítólag kapott egy levelet,melyben azt írják, vonni fogják a GYED 33%-át. Banki hitelek miatt.
2012. aug. 30. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Igen, mert jövedelemnek számít. Még a gyest és a családit is tiltják, nekem is vonja a bank, amint rámegy a számlámra, szerencsére már csak 2 hónap és lejár.
2012. aug. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocs de ez nem ugyanaz. Az, hogy a számládról levonják a pénzt azt inkasszózásnak hívják, azt megtehetik,mert akkor a számlát inkasszálják,nem figyelik, hogy milyen jövedelem érkezik rá.Ezt elkerülhető ha postán kéred az ellátásokat. De én a 33%-os tiltásról érdeklődöm,nem az inkasszózásról.
2012. aug. 30. 18:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne ugyanaz! Jövedelem mindkettő? Igen! Tehát vonhatja a 33%-át, nekem 50%-ot tilt. A barátnőd is megtehetné, hogy postán kérje amúgy. A bank azzal nem foglalkozik, hogy pl. családit kapsz a gyerek/ek/ után, letiltja és kész, mert pénzmozgást lát a számlán.
2012. aug. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy értette,hogy ő kérte a számlájáról való levonást, hanem, hogy automatikusan elviszi a bank...


egyébként van ilyen azért kell fizetni a hiteleket...

2012. aug. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Eddig is tiltható volt, de csak meghatározott követelések behajtása érdekében. Az ezt rendező törvényt egyelőre nem akarják megváltoztatni, addig meg nem lehet tiltani a tgyást és a gyedet.


Amúgy ha leinkasszálják a számládat, amire csak csp, gyed, gyes, stb. érkezik, akkor végrehajtási kifogást kell előterjeszteni, és a levont összeget kötelesek visszautalni.


Ezek vonhatóak egyelőre tgyásból, gyedből:

A baleseti járadékból, a baleseti táppénzből, a táppénzből, a gyermekgondozási díjból, valamint a terhességi-gyermekágyi segélyből legfeljebb 33%-ot lehet levonni az alábbi követelések fejében: gyermektartásdíj és jogalap nélkül felvett egészségbiztosítási ellátás.


A gyermekgondozási segélyből és a gyermeknevelési támogatásból legfeljebb 33%-ot lehet levonni a jogalap nélkül felvett gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás és anyasági támogatás fejében. A családi pótlékból legfeljebb 33%-ot lehet levonni a jogalap nélkül felvett családi pótlék és anyasági támogatás fejében.

2012. aug. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen pont ezt irtam, hogyha számládra kéred az ellátásokat, akkor azt levonják, de nem csak a 33 vagy 50%-át hanem az egészet, és ezt hivják inkasszálásnak. De ez nem egyenlő azzal, mint pl amikor van bejelentett munkahelyed, és a végrehajtó küld egy levelet a bérszámfejtésre, hogy következő hónaptól 33%-ot vonjanak le a fizudból és utalják át neki, a fennmaradó fizudat megkapod. Tehát az inkasszó és a jövedelemtiltás nem ugyanaz. Amúgy én behajtó cégnél dolgoztam több mint 10 hónapot, ott én úgy tudtam,hogy ezek az ellátások nem tilthatóak, csak a jövedelem ami munabér vagy nyugdíj. De már nem dolgozom ott, és nem tudtam,hogy azóta mostanság változott e valami ilyen téren.

Azóta utána néztem, az utolsó jól leirta, hogy mik vonhatók az ellátásokból, én is ezt találtam.

Köszönöm a hozzászólásokat.

2012. aug. 31. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!