Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig normális a gyerek...

Meddig normális a gyerek száját puszilgatni, normális egyáltalán?

Figyelt kérdés

Egyik haverom feltett a lányával egy olyan képet a netre, amin a medencében vannak, az ölében van a gyerek és így hátrahajtja a fejét a haverom meg szájon "csókolja", mint kb. valami romantikus jelenet a filmekben [link]

Olyan fura az a kép. A kislány amúgy hat éves.


Ti is szájon csókolgatjátok/csókolgattátok a gyereket? Ez más családokban szokás?


2012. aug. 31. 18:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon gáz!!!!
2012. aug. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

A szomszed lanyokkal sokat jatszottam gyerekkoromban es lattam, hogy a nagyszuleikkel szajrapusziznak.A lanyok nyolc es tizenegy evesek voltak mikor megismertem oket.Nekem ez gyerek es most mar felnott fejjel is kicsit undi.

Mi nem pusziljuk a fiunkat szajon, de idosebb rokonok akartak.Termeszetesen lebeszeltuk oket.

2012. aug. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
91%
soha nem csókolgattak szájon! és én sem a gyerekeimet! szerintem ez egyáltalán nem jó....
2012. aug. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Nálunk ez volt a szokás.Nem zaklattak,nem lett semmi károm belőle.5-6 éves korig szerintem nincs gond vele.
2012. aug. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Nálunk is ez volt a szokás, és a családban szinte mindenki szájon puszilgatja a gyerekeket. Nem csak a szülők, nagyszülők, hanem az unokatestvérek, nagynénik is. Kiskoromban ez teljesen normális volt, hiszen azt szoktam meg. Persze egy idő után (8 éves koromban) mindenki abbahagyta a szájra puszit, arcra kaptam.

De ha meglátom, hogy a négy éves unokaöcsémnek a szájára adnak, hááát.. Én sose adtam neki, és nem is szeretnék. Még anyától, apától esetleg nem olyan furcsa, de mikor megy a nagynéném, és szájon csókolgatja a gyereket.. nekem az már egy kicsit undi...

Én is úgy vagyok vele, hogy a gyerekemet majd csak a férje/felesége csókolgassa

2012. szept. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

nekem is szokatlan ez

én sosem adok a szájára puszit a lányomnak és más sem a családban

ezt filmekben látni


de ma már sokan csinálják itthon

2012. szept. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Én emlékszem rá, hogy nekem egy-két rokon mikor nagyon kicsi voltam próbált a számra adni puszit, de mindig húztam el meg fordítottam a fejem. Elég sok gyerek van a családban senkinél sem láttam ilyet és ez a kép, hát olyan fura... mintha nem is a gyerek lenne a kezében, hanem az anyja.


Bár lehet, hogy manapság azért is ennyire nagyon megdöbbentő ez nekem, mert ez a pedofil dolog annyira "divatos". Úgy értem belelátni mindenbe, hogy már ne üljön a gyerek a mikulás ölébe, meg mikor ilyen őskori filmeket nézek, akkor is csodálkozok, hogy manapság már ilyet se látni, hogy az ovisok ott tolonganak az óvóbácsi körül és ölelgetik a térdét, mert akkor pont ott van a fejük, holott régen ezek valamivel normálisabbak voltak, akkor nem azt látta mindenki egyből, hogy pfuj, ez de gusztustalan pedofil dolog.


Nem tudom jó-e ez az irány amúgy.

2012. szept. 1. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!