Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok arról,...

Ti mit gondoltok arról, amikor egy családban a nagy gyerek neveli és látja el a kicsit?

Figyelt kérdés
2012. szept. 1. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az en csaladomban van ilyen. 7 ev van a ket teso kozott es a nagy lany neveli a hugat, joforman o latja el.
2012. szept. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen esetek, amikor az anyukának muszáj visszamenni dolgozni és így alakul. Szerintem elég nehéz lehet a családnak és a gyerekeknek is. Nálunk ez így volt olyan 11-12 éves lehettem amikor öcsémet elég sokszor rám passzolták. 13-14 évesen meg már egész nyári szünetet vele kellett töltenem. Én kicsit úgy érzem oda lett a gyerekkorom valószínűleg ez nem így van csak a tesóm olyan rossz volt, hogy tönkretette a hülyeségeivel.:D Nevelnem nem szabadott ezért mindent meg kellett neki engedjek és mindenbe őt védték. Szóval, ha ahhoz volt kedve, hogy a poharat a földhöz csapja és kiöntse a kakaóját tudta, hogy semmit se tehetek ellene, mert nevelni nem nevelhetem, nem üthetem meg, nem büntethetem és a rászólás nem használ. Persze a szülők munka után nem akarják leszidni, mert olyan fáradtak és had örüljenek már végre egymásnak... Egyébként édes gyerek lett belőle és rendes fiú csak látszik rajta, hogy szegényt nem nevelték meg rendesen és a tévén nőtt fel. Ez később lesz probléma a szüleimnek, de addigra én már úgy is elköltözök.:)
2012. szept. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám anyukája meghalt. Négyen voltak testvérek. A papának dolgoznia kellett, így a legnagyobb nagymértékben besegített a kicsik ellátásában.
2012. szept. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
5 évig csináltam ezt... Anyám dolgozott (elváltak a szüleim) én meg a húgomat neveltem. 18 éves lettem, el is költöztem otthonról. Nem az volt a baj, hogy vigyáznom kellett rá, hanem az, hogy pénzt semmire nem kaptam, de dolgozni sem tudtam, mert ugye valakinek a gyerekkel kellett lennie. A legrosszabb az az egészben, hogy anyukám tudta volna úgy kérni a beosztását, hogy tudjon a gyerekre vigyázni, + ha otthon volt, vagy korán végzett akkor is nekem kellett mindent csinálnom. Nos hát a húgom, meg az én kapcsolatomon meg is látszik ez (10 év van köztünk) nem igazán jövünk ki egymással. Anyám most sem vigyáz a gyerekre, egész nyáron a nagyinál van, 2 hónap alatt ha 3* látta, akkor szerintem sokat mondok. Nincs is meg nevelve, viselkedni nem tud, határait nem ismeri... Szóval meg van a véleményem az ilyen dolgokról.
2012. szept. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ milyen mértékben és milyen helyzetből adódóan. Ha egyedül neveli valamelyik szülő őket és a nagyobb tesó segédkezik, az elfogadott. Viszont, ha teljesen a nagy gyerekre van bízva a kicsi, akkor nagy felelősséget teszünk rá, és ez nem helyén való. Ahogy az egyik válaszadó írta, elvész a gyerekkora a nagynak.

Nekem az a véleményem, hogy aki gyereket vállal, az magának vállalja és ne a nagyobb tesónak!!

2012. szept. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
96%

Én azt tartom elfogadhatónak, ha ez csak eseti jelleggel történik, de nem arra építenek a szülők, hogy majd a nagy úgyis ott van. Azzal ugyanis egyetértek, hogy legyen egy gyereknek is feladata otthon, és miért ne lehetne az is feladat, hogy alkalmanként vigyáz a kisebb testvérére. Vagy éppenséggel rendszeres feladat, de nem vesz el túl sok időt. Pl. ha heti x alkalommal a nagytesó viszi haza a kicsit az oviból, de egy óra múlva már a szülők is otthon vannak, azzal semmi gond nincs szerintem.

Viszont azt csúnya kihasználásnak tartom, amikor a kicsi rá van hagyva a nagyra pl. egész nyárra, vagy minden nap egész délutánra. Ilyenkor mindig elgondolkodom rajta, hogy vajon amikor a nagy volt kicsi, akkor még nem volt ingyencseléd, ott vajon hogy oldották meg a dolgokat. A kicsinél miért nem lehet?

2012. szept. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!