Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2008. májusban szültem, ha...

2008. májusban szültem, ha visszamegyek dolgozni akkor mennyi szabi jár nekem?

Figyelt kérdés

Aki otthon van ebben témában segítsen legyen szíves.

Azt olvastam, hogy a gyed első évére jár csak a szabadság. 36 éves vagyok.


2009. júl. 28. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Én meg úgy tudom,hogy 2 évig jár ,míg otthon vagy a picivel.A gyesre azt hiszem már nem.Sőt,ha 2008.májusig nem vetted ki a szabidat amikor mentél szülni,azt is ki kell adják v.ki kell fizetnijük.
2009. júl. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]

Én is úgy tudtam,de ezen az oldalon 1 évet ír.

A gyesre valóban nem jár.

2009. júl. 28. 11:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy mennyi ideje vagy az adott munkahelyen. Szerintem pontosan csak ott tudják megmondani. Én szoktam minden hónapban kapni bérpapírt, arra rá van írva, hogy hány nap szabadságom van. 2007 októberében szültem, 2006 májusától vagyok a cégnél (22 éves vagyok), nekem majdnem 2 hónap szabim gyűlt össze, most fogom kivenni augusztustól.
2009. júl. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, ami még esetleg a szülés előtt bent maradt szabi és a gyed első évére járó szabi jár. A magyarorszag.hu megtalálod, hogy mennyi szabi jár az életkorodhoz, úgy ki tudod számolni Te is.
2009. júl. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. júl. 28. 12:49
 6/7 anonim ***** válasza:

2008 májusáig ha volt még bent szabid akkor az jár időarányosan, ez kb 7 nap.

2008 májusától 168 napig, szóval kb hat hónapra, tgyás idejére időarányosan, tehát olyan kb 10 nap

2008 novembertől(akkor járt le a tgyás kb), akkortól a köv évig, tehát a gyed első évére jár egy egész évi szabi, ez 25 éves korig 20 nap alap, aztán évente nől, a te esetedben ez 23 nap. De lejjebb látni fogod.

Aztán még jár a gyerek után 2 nap pótszabadság, ha te igényelted. Ezt most nem tudom, hogy kell e a szülég évére is adni, vagy csak most 2009-re jár e. Ha jár 2008-ra is meg ez évre is akkor ez 4 nap, ha nem jár 2008-ra akkor 2 nap(2009-es).

Tehát olyan 35 napod tuti van. Ehhez hozzájön a 2 nap gyerek utáni 2008-as ha jár.

Ja meg most nézem, hogy akkor neked kb most 2009 novemberben járna le a gyeded. Na most ha vársz addig és utána mész dolgozni tuti jár az egész évi gyedre járó 23 nap szabadság, de ha pl most lemondod és gyesre mész hogy tudj mellette dolgozni aug-tól pl, akkor lehet időranyosan jár, tehát lehet akkor csak 23-ból lejön kb olyan 5-6 nap. Ezt nem tudom biztosan!


"A Munka Törvénykönyve (továbbiakban Mt.) szerint az alapszabadság mértéke húsz munkanap, amely a munkavállaló életkorától függ, és a munkavállaló


- huszonötödik életévétől huszonegy;


- huszonnyolcadik életévétől huszonkettő;


- harmincegyedik életévétől huszonhárom;


- harmincharmadik életévétől huszonnégy;


- harmincötödik életévétől huszonöt;


- harminchetedik életévétől huszonhat;


- harminckilencedik életévétől huszonhét;


- negyvenegyedik életévétől huszonnyolc;


- negyvenharmadik életévétől huszonkilenc;


- negyvenötödik életévétől harminc munkanapra emelkedik."

"Nem jogszerző idő


Nem jogszerző idő, a munkaviszony szünetelésének időtartama, amely alatt a munkavállaló nem részesül munkadíjazásban. Kivételt képez:


a) a harminc napot meg nem haladó fizetés nélküli szabadság tartama;


b) a szülési szabadság tartama;


c) a tizennégy éven aluli gyermek gondozása vagy ápolása miatt kapott fizetés nélküli szabadság első éve;


d) minden olyan munkában nem töltött idő, amelyre a munkavállaló távolléti díj-, illetve átlagkereset-fizetésben részesül,


e) a keresőképtelenséget okozó betegség tartama.


Ez utóbbi azonban nem azt jelenti, hogy a táppénzes betegállomány ideje alatt a szabadság kötelezően kiadható, hanem azt, hogy a munkaviszony e címen történő szünetelése időtartamát a szabadság mértékének megállapításakor figyelembe kell venni."

[link]

2009. júl. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Nagyon aranyos vagy köszönöm a segítséged!

Szép napot!

2009. júl. 29. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!