Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nekem eltávolitoták a jobb...

Nekem eltávolitoták a jobb oldali petefészkemet gyermeket szeretnénk kérdezném lehet e mert probálkozunk és félek hogy nem lehet? Vagy kell e valamilyen gyogyszert szednem hogy lehesen babánk?

Figyelt kérdés
2008. máj. 14. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg az egyik hónapban az egyik petefészek ad petesejtet, a másik hónapban a másik. Azt kéne kivizsgáltatnod, hogy a megmaradt petefészked képes e jól működni, mert akkor tuti jók az esélyeid.. Sűrűn járj orvoshoz, ha kell fogadj egyet, de legyel erőszakos és követeld, hogy oldja meg a problémád!! Sok sikert. Ja és ha vennél ovulációs tesztet akkor ellenőrizhetnéd van e peteérésed!! A vizeletes drágábbb, de érdemes mielőtt beavatkoznak, mert így két év után nekem sem kellett beavatkozni. spontán jött. A bal oldali petefészkem jó a jobb oldali nem műkodik, mert el van záródva . tehát nagyjából ugyanaz van. sok sikert: szia
2008. máj. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha orvoshoz mész tényleg először követeled ki, hogy rendesen vizsgáljon meg, hogy jól működik a bal petefészked és amíg nem muszáj ne szedj gyógyszereket. Sajna mai orvosoknak nem mindig a beteg az első, hanem, hogy mennyi pénzt kapnaka a gyógyszercégektől (a munkám miatt eléggé benne vagyok a témában) és rögtön gyógyszereket kezdenek el szedetni veled. Vagy én még javasolnám, hogy keress meg egy homeopátiás orvost, ők teljesen természetes gyógymódokat tudnak, amik nagyon hatásosak. Nem mondom, hogy olcsó és náluk is kell figyelni,mert hajlamosak mindent az emberre sózni, de sokkal jobb, mintha hormonokkal tömnének.
2008. máj. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet próbálkozni, ez nem is kérdés!Miért ne sikerülne? Sógornőmnek volt egy vetélése, aztán eltávolitották az egyik petefészkét,aztán 2 lánya született, teljesen egészségesek, és nagyon hamar besikerültek így is!

Higgy benne, és sikerülni fog!

A gyógyszerekkel kspcsolatban kérdezd meg a dokidat!

A sógornőm nem szedett semmmit!

Remélem segítettem!

2008. máj. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is eltávolították a jobb oldali petefészkem,sőt még a balon is elkezdetett nőni egy ciszta,de azt hamar észrevettem,így gyógyszeres kezeléssel az elmúlt.Rá 2 hónapra,a műtétem után pedig egy évre lettem terhes.Sok szerencsét!Írj privit ha gondolod!

2008. máj. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet,csak kicsit lassabban jöhet össze.A bal oldalival elméletben semmi gond a jelek szerint.Így egy hónap kimarad,amikor a jobb oldali dolgozna.Úgymond nem havonta,csak kéthavonta eshetsz teherbe.Ettől akár rögtön össze is jöhet.A menstruációddal mi a helyzet azóta?Rendszeresen van,vagy kimarad néha?Az is lehet,hogy átvette már a baloldali a jobboldali helyét és havonta érik a petesejted.Persze a doki erről többet tud mondani.Kérdezz rá milyenek az esélyeid,de ne hagyd,hogy megijjesztsen.Nekem mindig azt mondták,nehezen esek teherbe,mert 1: hátra hajlik a méhem, 2:baloldali petefészek műtétem volt, 3: anno átestem egy abortuszon. Abbahagytam a gyógyszert és fel voltam készülve a hosszabb várakozásra.2 hónap múlva már nem betegedtem meg.Szerintem adj időt magatoknak.Ha huzamosabb ideig nem jön össze magától,csak akkor kezdj el gyógyszert szedni rá.
2008. máj. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia nekem is eltávolították a bal oldali petefészkem.Ha a másik tökéletesen müködik akkor minden második hónapban van peteérésed,hiába van minden hónapban vérzésed.Ezért nagy valószínűséggel nehezzeben esel teherbe.Mert csak 2 havonta van rá lehetőséged.Nekem igy nem sikerült ezért kivizsgáltattam magam és kiderült,hogy a másik petevezetékem elvan záródva.Ezt laporoszkópos műtéttel tudják megnézni neked.Végül lombikbébi programmal sikerült teherbe esnem, úgy hogy ne add fel.Remélem azért te szerencsésebb leszel.
2008. máj. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Attól, hogy egy van. Ha az az egy normálisan működik, attól még van peteérés minden hónapban. Amúgy nem is lenne menstruáció. A fogamzásgátlónál megvonásos vérzés van, mivel nincs peteérés, de ha működik akkor minden hónapban van peteérés. A páros szerveknél a másik igyekszik teljesen átvenni a funkcióját, az agy összehangolja és ugyanúgy történik a dolog.
2014. júl. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!