Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Játékbabát akarok venni a...

Játékbabát akarok venni a másfél éves fiamnak, ugye, szoktak a fiúk babázni?

Figyelt kérdés
Vendégségben talált egy játékbabát, elmutogatta a testrészeket, autózott vele, játszott. Gondoltam, veszek neki itthonra. Mit ajánlanátok, lehet fiúnak akár lány babát is venni? Ugyanis olyat, aminek van haja is, fiúban, csak drágát találtam... Most gondolkodom, a drága legyen, vagy egy sima lány baba:) Meg, hogy egyáltalán, szoktak-e a fiúk babázni, nem baj-e. De véleményem szerint egyáltalán nem.
2012. szept. 2. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Vegyél neki dzsiájdzsót :D
2012. szept. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Dehogy baj. Az én figyelmemet erre külön felhívta a gyerekorvos, ilyenkor tanulják a kisfiúk az apaszerepet. Szerinte, engedni kell. Az én fiam két éves, ő a szomszéd kisfiúnál szúrt ki egy csecsemő babát, hónapokkal ezelőtt. Ezért kapott ő is egyet, egy egészen kicsit kb 15 cm-es. Ő Matyi. Már elmúlt a kezdeti lelkesedés, de rajta tanulta meg igazán jól a testrészeket,együtt tanultak bilizni, volt idő, mikor meg kellett neki ágyazni, és elringatta. Én egy kínai boltban vettem, kb 600 Ft-ért. Ennél többet nem akartam beruházni, mert éreztem, hogy időszakos fellángolás, inkább a tartósabb érdeklődésre számot tartó játékokra ruháztam be többet. Ettől függetlenül autózik, vonatozik, imája a repülő gépeket, szeret szerelni, szóval a fiús dolgok érdeklik. Semmi negatív hatása nem lesz, ha babázik néha, csak el játssza, amit tőled vagy az apukájától látott.
2012. szept. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én fiam sikítófrászt kap a babáktól :D neki is van, de a játékosláda legmélyére rejtette :D

van lány unokatesója akinek meg a babák a mindene. elveszi a babakocsiját, kis hordozóját, babahintáját és jóóó messzire hajítja a babát belőle és autóra cseréli :)

szerintem is egy olcsó baba tökéletes, aztán ha bejön neki akkor lehet beruházni egy drágábbra. enyém maci imádó, az is tökéletes a szerepjátékokhoz, testrészekhez :)))

2012. szept. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 4 éves nagylányom, és egy 15 hós fiam.

A lányom is szokott autózni, a a fiam is babázni.:)

A fiam beülteti a babakocsiba a babát, és száguldozik vele a házban.:)

De azért látszik, hogy fiú, odavan a fiús cuccokért. :)

Szerintem vegyél nyugodtan.

Sőt, a nővéremnek van két fia, nagyobbak a lányomnál, és nagyon örültek, amikor a lányom kapott egy mikrót, meg egy kis konyhát.

Ők is sokat főzőcskézetek rajta.:)

2012. szept. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam nem babázott, neki a járművek a mindene már kiskorától kezdve. De 1,5-2 évesen, mikor a többi gyerekkel bandáztak a játszón és az egyik kislány lehozta a rózsaszín babakocsiját, a kisfiúk szinte megőrültek melyik tolja. :D A babát inkább kivették belőle, de a babakocsi az nagyon menő volt, gondolom leginkább amiatt, hogy tolni lehet. De ugyanígy a kiskonyha is, így főzőedénykéi vannak a fiamnak. Szerintem nincsen ebben semmi rossz, hiszen ők még nem igazán úgy tekintenek a játékokra, hogy fiús vagy lányos, nekik csak játék. Szerepjáték, szocializálódás szempontjából kell is, hogy mindent kipróbálhassanak gond nélkül.
2012. szept. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1,5 évesen az én fiam is babázott pár hónapot, azóta nem. Ha van barátnődnek fölös babája az is megteszi, vagy a te gyerekkori babád (ha megvan még).
2012. szept. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy vehetsz neki olyan duplót amiben van picibaba, meg emberkéket. Nálunk ez megy, sőt már vannak mesehős figuráink is. Ez megéri a játékbaba múló szeszély.
2012. szept. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!