Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy aki otthon van terhesen az jókedvében teszi? Ismertek olyat, aki dolgozhatna, nincs orvosi oka otthon maradni de mégis elment táppénzre?

Figyelt kérdés
Én itthon vagyok sajnos és nagyon sokan mondják a szemembe és a hátam mögött is, hogy csak lusta vagyok :-(
2012. szept. 4. 19:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
36%
Persze, hogy van alapja. Le leszek pontozva, de nem érdekel. Rettentően el vannak otthon kényelmesedve a kismamák. Még meg sem száradt a vizelet a teszten, de már iratják ki magukat (tisztelet a kivételnek). A terhesség nem betegség!
2012. szept. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A terhesség nem betegség, de minek járjak be egy utált munkahelyre, ahol folyamatosan könyörögni kell, hogy engedjenek el az éjszakába nyúló meetingről a terhesgondozásra, a kollégák pedig beszólnak, mert túl sűrűn járok vécére, ha pontosan ugyanannyiért otthon is maradhatok, és szerzek magamnak pár nyugodt hónapot? Azóta úgysem aludtam ki magam.

Ha nem lett volna az állandó kötekedés, én is bejártam volna.

2012. szept. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem sajnos itthon kell lennem a 17.héttől. Borzasztó :( Nem szerettem a munkámat,mert nem engedtek el az AFP-re,éjszakázni is kellett,meg hajnalban(0-24-es üszin dolgoztam) kifizetetlenül túlórázni,nem mehettem ki sem enni,sem wc-re sem sehová,de még mindig jobb volt,mint itthon. 36 hetes vagyok és nagyobb depressziót okozott nekem az,hogy itthon vagyok minden nap tök egyedül,nem mehettem sehová( feküdnöm kellett eddig végig),mint ha a stresszben dolgoztam volna. ráadásul anyagilag is marha nagy érvágás. Szóval én jobban viseltem volna,ha dolgozhattam volna még :( Nem tudom,hogy ki mit gondol,miért vagyok itthon,mert nem tudom,hogy a kollégák mennyire tudják,hogy nem jó kedvemből jöttem el,de nem nagyon érdekel,mert mindenki azt hiszi,olyan jó itthon csücsülni,közben meg majdnem minden nap bőgtem a depitől,hogy nézem a falakat és be vagyok zárva.

36hkm

2012. szept. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés olyan munkahely van, ahol nincs stressz, idióta főnök.
2012. szept. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 ava87 ***** válasza:
100%

Szerintem ez magánügy. Bár én támogatom, hogy az ember addig dolgozzon, amíg úgy érzi, hogy képes rá, amennyiben a munkakörülmények és az egészségi állapota ezt lehetővé teszi, mert a terhesség nem betegség, viszont ez sokszor nem kivitelezhető, pl. nem nézik jó szemmel, ha a kismama eljár a vizsgálatokra, amik na ná, hogy munkaidőben vannak, és órákat kell várni, főleg annak, aki tb-re veszi őket igénybe. Meg persze azt is megértem, ha valakinek fizikailag megterhelő a munkája, akár az is gond lehet, ha álló munkát végez, és bedagadt, vizes lábakkal, többletsúllyal nem tud ennyit állni (na ez volt velem is, pedig szívesen dolgoztam volna, de már eleve megmondták, hogy terhesen nem tudnak foglalkoztatni, mert olyan az egész munkahely, ami veszélyes), vagy akár az is lehet ok, hogy túl stresszes a munka, van ilyen.

Szóval nem kell mindig egészségügyi oknak lennie ehhez, éppen elég az, hogy valamiért nem kivitelezhető a munkába járás, vagy a munka jellege olyan, hogy terhesen sokkal nehezebb, vagy a babára és a mamára nézve lennének kedvezőtlen hatásai.

2012. szept. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Hogy ez milyen uncsi duma, hogy a terhesség nem betegség. Naná, hogy nem az, mégis néha kellemetlenebb tüneteket okoz, mint egy nátha pl. És esetleg nem hetekig, hanem hónapokig. Ájulás, hányás, stb...
2012. szept. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem nem kell mondanod. Végighánytam a 9 hónapot. Egész nap citromot ettem, hogy enyhítsem a hányingert, mégis dolgoztam a 34. hétig. Ráadásul 6. héten bevéreztem, mégsem irattam ki magam.
2012. szept. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!