Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiborít a játszóterezés. Én...

Kiborít a játszóterezés. Én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés

Kisfiam 15 hónapos.

Ha játszótérre megyünk, állandóan mások szatyrával, babakocsijával foglalkozik(pedig viszek én is neki játékokat) így gyakorlatilag végig csak azt mondogatom neki, hogy "nem szabad, ne nyúlj hozzá, nem a mienk..." Egy idő után nagyon fárasztó tud lenni.

A másik meg, hogy 2 hete indult el, még elég könnyen kibillen az egyensúlyából. Sokszor a nagyobb gyerekek direkt fellökik, hogy menjen már odébb...

Múltkor odajött egy kisfiú a babakocsinkhoz, és úgy elkezdte rázni ( a fiam is benne ült), hogy ha nem fogom, tuti fölborítja.

Szóval szerintem így ő sem élvezi a játékot, hogy vagy én szólok rá, vagy a nagyobb gyerekek taszigálják, lökdösik.

Mikor fog ez megváltozni? Mikor fogja ő is, és én is jobban élvezni a játszóterezést?

Sajnos a környékünkön csak ilyen zsúfolt játszóterek vannak.


2012. szept. 6. 13:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem élvezi a játszóterezést,és te se,akkor ne járjatok még játszótérre egyszerűen.Menjetek el csak simán sétálni,esetleg játszóházba,próbálj ismerkedni másfél év körüli gyerekek anyukáival,iratkozzatok be baba-mama klubba,vagy bármi hasonló.Nemcsak a játszótéren ehet társaság a kisfiadnak.Egyébként ilyen korban még sajnos jellemző,hogy a nagyobbak fellökik a kisfiadat.
2012. szept. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
6%

1. játékok

miért nem játszhatna vele? a tietekkel meg majd más

kérdezd meg h lehet e nem fogják azt mondani h nem :-)

ált a játszón mindenki kiborítja az övét és mikor mennek összeszedik

a gyerekek meg egymáséval játszanak nem hiszem h egy lapátot el lehet rontani :-)

ja nem kell a drágát megvenni teljesen jó a 99.- lapát is

írd bele a nevét

simán egymás motorjával mennek csereberélnek rollert biciklit stb.....


2. nem hiszem h direkt fellökik

egyszerűén csak szaladgálnak nemsoká a tied is rohanni fog és nem hiszem h figyelne majd h merre .-))) most az bosszant h ö lökik fel nemsoká az fog h rászólnak a gyerekedre mert fellökött mást


3. a rázást ne enged másnak az tényleg nem jó


legyél lazább és rugalmasabb a játszón nagyon is sokat tanul a gyerek

pl türelmet mikor meg kell várni h a másik lecsússzon

kedvességet h kölcsönadja a játékát

tolerancia a kisebbekkel szemben

ügyesedik a mászókán

egyensúly a hintán


11 éve játszózunk már folyamatosan kicsivel naggyal :-)

2012. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Más játéka/tulajdona:

Kényes téma. Van, aki nem szereti, van akit nem érdekel.

Az én lányom módszeresen játszik más dolgaival. Ez homokozótól egészen a zacskón át minden lehet.

Őket nem érdekli (még), hogy kié és hogy szabad -e. Ha érdekes, akkor azt bizony meg kell nézni és foglalkozni kell vele. Hidd el, ettől csak nőni fog a gyermeked értelme, nem pedig csökkenni.

Nem szólj rá mindig, de mondjad neki, hogy "Fiam, ezt előbb el kell kérni! Kérdezzük meg játszhatsz-e vele?"

Ebből tanul a legtöbbet, nem abból, hogy: NEM!

Sőt, egy idő után a NEM szócskára reagálni se fognak.


Szóval, amikor a lányom oda megy valamihez, akkor hangosan felszólalok (ránézve a hozzám közelebb álló "tömegre"), hogy Játszhatunk vele?, Elkérhetnénk?

10-ből 8-an azt mondják: Persze!


Nagyon ritka a bunkó és idegbajos szülő, aki szerint más nem érhet a gyermeke játékához.

A játszótér is egy közösség, még ha senkit sem ismertek. Tudomásul kell venni, hogy ott mindenki mindenkiével játszik. Ha pedig valakinek nem tetszik, akkor ne menjen oda. Felesleges!


Különben is: Másé izgalmasabb!


Fellökés:

Szólj rá a gyerekekre, hogy óvatosabban játszanak, mert kicsik is vannak itt! Én mindig megteszem, de nem üvöltök rájuk csak finoman érzékeltetem a nem tetszésem.

Emellett a lányomra jobban is vigyázok. Főleg, ha látom, hogy sok nem normális van azon a részen, ahol nem kéne.

pl. 15-16 éves gyerekek a csecsemőknek kitalált játékokon.


Babakocsi:

Én alapból nem hagyom a lányomnak, hogy más babakocsijához hozzáérjen. Nem féltem, hogy elkap valamit, de nem tudhatom, hogy milyen korosztály használja azt éppen.

Plusz, általában tiszta homok és dzsuva a lányom keze. Nem lenne célszerű, ha összekoszolná más kocsiját.

Olyankor mindig a sajátunkhoz viszem, azzal játszhat.

Igaz, nálunk senki sem engedi oda más kocsijához a gyerekét. Valahogy ez nálunk így alakult ki!


Nézd, az én lányom 14 hónapos, 3 hónapja megy. Ő 6-7 hónaposan már játszótérre ment. Vittem mindennap hintázni, homokozni. Akkor még nem élvezte, de most már imádja.


Igaz én szívből gyűlölök játszótérre járni, szerintem borzalmas egy hely, de a gyerek miatt mindent!


Amint magabiztosabb lesz a járása, már ő is élvezni fogja! Szerintem most csak hintázni járjatok be és a járdákon sétáljatok kézen fogva (!) sokat.

Szerintem ezt díjazni fogja!

2012. szept. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat:)

A játék csereberéléssel nincs gond. Ő is odanyújtja másoknak az övét, és mondja, hogy "tes" (tessék).

A gond az, hogy ő a felnőttek táskájában szeretne matatni, és olyan szatyrokban, amiben nem játékok vannak...

Sajnos tényleg gyakran előfordul, hogy a homokozóban valamivel játszik( van egy nagy hajó, azon vannak mindenféle tekergetni való dolgok, csúszda, mászóka) és odajönnek a nagyobbak, és arrébb lökik, hogy menjen onnan, mert ő még kicsi... Pedig csak kíváncsi, és mindent szeretne megfogdosni, kipróbálni, még ha nem is tud rajta felmászni.

2012. szept. 6. 13:57
 5/14 anonim ***** válasza:

ja még annyi keress hozzá hasonló korú gyerekeket

jobb ha többen vagytok lehet beszélgetni míg a gyerek játszik

lehet együtt elmenni vásárolni ötletelni

szal lesz társaságod is és a gyereknek is


én mindig is szeretem játszóra menni

a nagylányom 2ik szülinapját is ott tartottam meg februárban anno

vittem meleg teát termoszban terítőt szalvétát poharat tányért finom kekszeket sütiket gyümit

ha már majdnem 1 éve együtt játszoztak akkor miért ne alapon

2012. szept. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nálunk elég érdekesek az anyukák. Ha rászólok(udvariasan, és kedvesen, tehát nem leüvöltöm a fejét) egy gyerekre, hogy ne szórja a fiam arcába a homokot, a semmiből egyszer csak ott terem az anyja, és rám szól ,hogy milyen alapon szólok rá a gyerekére, és ugyan ez van, ha valaki fellöki.

Én eléggé konfliktuskerülő vagyok, úgyhogy inkább csöndben maradok, amíg nagyon el nem durvul a helyzet...

2012. szept. 6. 14:05
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#3: akkor te szerencsés vagy. én nem egyszer találkoztam már olyannal, hogy 4-5 éves gyerekek szó szerint lerántották a 2,5 éves lányomat a mászókáról, csúszdáról, mert az az övék és azon más ne játsszon. amikor meg felvetettem a kedves édesanyának, hogy ezt talán mégsem kellene e gyerekének (én, ha van vele felnőtt, nem szólok rá más gyerekére), akkor flegmán azt válaszolta, hogy ezt az óvodában tanulták és így szokás.

(mondjuk baromi nagyot nézett, amikor közöltem vele, hogy akkor fogja e tetű kölykét és takarodjon, különben felrúgom, vele együtt, hogy hazáig száll, de nem volt választása)


egyébként egyet értek veled.


egy apuka

2012. szept. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

tisztában vagyok vele, hogy a fiam most tanulja a "játszótéri viselkedést" ezért ott vagyok vele, és segítek neki. Mondom, hogy " várjuk meg, amíg a másik gyerek felmászik/lecsúszik, utána jöhetsz te is ; kérdezzük meg, hogy megnézheted-e" stb...

Viszont látom, hogy az anyukák nagy része a játszótér szélén ül, és trécsel a többiekkel, azt sem tudja hol van, mit csinál a gyereke. Azok a gyerekek honnan tanulják meg, hogy kell egymás mellett/együtt játszani, úgy hogy nem lököm fel a másikat, várok a soromra...?

2012. szept. 6. 14:27
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

sehonnan.


max. azt fogják megtanulni, hogy a nagyobba nem kötnek bele, mert az pofán fogja vágni őket.


nem véletlen szoktam mondani, hogy a gyerekvállalást kellene jogosítványhoz kötni...

2012. szept. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi ezért nem járunk játszóra.

Tudom, nem divat, mert ugye "szocializálni" kell a gyereket, de nem vagyok hajlandó álló nap más anyukákkal konfrontálódni, azért mert ő sz.rik a gyerekére, de ha rászólok, ott tudja hagyni a padot, ahol épp a kedvenc telenovellája tegnapi részét meséli a többi iq harcosnak.

Nagy kertünk van, más gyerekekkel összejárunk, ennyi elég, nem akarom végignézni, hogy valami agresszív kis majom miatt betörik a fiam feje, csak mert lelökik a mászókáról.

2012. szept. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!