Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mintha ma Magyarországon...

Mintha ma Magyarországon divat lenne 3 (esetleg 4) gyereket vállalni? Ti nem így látjátok? Ti hányat szeretnétek nevelni, neveltek?

Figyelt kérdés

Mi egyetlen bátyjámmal a 80-as évek legelején születtünk, jó közel egymáshoz időben, és az osztályainkban, sulinkban csak annak volt egynél több tesója, akinél ikrek jöttek 2.X-orra. Amúgy szinte kivétel nélkül mindenhol 2 gyerek, ált. 1 fiú 1 lány. (sokszor még osztálytársaink is lettek nekem a kicsi, tesómnak a nagy) Most ez a tradíció mintha megtörne, sok az egy gyerek, de sok a többgyermekes család. Ti hogy látjátok?

Amúgy én csak örülök a gyermekeknek!


2010. máj. 28. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Hát ha az utcát nézem akkor nem sok a sokgyerekes család. De szegényeknél igen. Ahol a nyomor ott vannak a legtöbben. Mi terveztünk kistesót, de én már nem vagyok hajlandó szülni, ilyen világba???
2010. máj. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Én mindenképpen szerettem volna, ha kettő van, mert nekem nincs tesóm és mindig irigyeltem azt, akinek van. Hát most megvan a kettő és nem szeretnék többet. Nem tudom elképzelni, hogy 3 van. Én nem látom egyébként, hogy sok lenne a 3,4 gyerekes. Nem sokat ismerek ilyet személy szerint, az összes ismerősömnek 1 vagy 2 van.
2010. máj. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
mi 5-en vagyunk testvérek(legidősebb 30 legfiatalabb 10 éves).egyikünk sem iker.aki meghallja hogy hányan vagyunk,mind elhül.és minden 1 apától és 1 anyától vagyunk.igaz csak 3-an voltunk tervezett gyerekek,a két kisebbik véletlenül jött.nálunk még csak 1 baba van,de biztos hogy akarunk neki testvért,csak még hogy mennyit az kérdéses,mert párom csak 2 gyereket szeretne én meg 3-at.szóval ezen még megy a vita.nincsenek és nem is voltak sose felvetve pénzzel a szüleim,de mindent megkaptunk amit adni tudtak,és remélem hogy én is igy leszek.igaz ezért a férjem tesz is sokat,mert hétfő reggeltől vasárnapig dolgozik legtöbbször,hogy mindenünk meglegyen ami kell,és néha még 1 kis plusz is legyen.
2010. máj. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Mi is ketten vagyunk testvérek.Nekem 4 ,tesómnak 3 gyermeke van.Én mindig 3 -at szerettem volna,aztán a sors úgy hozta hogy lett még egy.Hát tényleg nem egyszerű és sok lemondással jár,de nem bántam meg egy percig sem!Nem vagyunk gazdagok de éppen a multkor állított meg egy ismerős amikor a gyerekeimmel sétáltunk hogy senki nem mondaná meg hogy 4 gyerekem van.Csodálkozva néztem mire az ismerős mondta hogy milyen szépen tisztán és divatosan járatom őket.Jól esett bár nem igazán értettem hogy miért kéne koszosnak ,ápolatlannak lenniük.Szerintem ez nem attól függ hogy hány gyereke van az embernek.Az tuti hogy Apát nem sűrűn látják,de ha valaki egy bizonyos szintet akar tartani függetlenül hogy hány gyereke van annak keményen dolgoznia kell.Kevesebbet vagyis jóformán nem járunk szórakozni,ha megyünk akkor inkább a gyerekekkel ingyenes programokra,túrázni,állatkert,vadaspark.Szóval a mi igényeink már nem annyira fontosak inkább a gyerekeket nézzük.Ebben a mai rohanó és nagyon pénzorientált világban sokan úgy gondolják hogy ha csak egy gyerek van akkor annak mindent és hogy ezzel a gyereknek jót tesznek.De ez nem minden esetben igaz.Ami biztos az az hogy az én gyerekeim boldog kiegyensúlyozott gyerekek,még akkor is ha nem telik minden nap csokira meg új ruhára.És imádják egymást,és szerintem ez nagyon fontos.
2010. máj. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Utolsó, ez nagyon jól hangzik :-)
2010. máj. 28. 11:49
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Nekem 1 lányom, majd talán pár év múlva jöhet tesó, de még ő sincs 2 éves. Viszont én azt tapszatalom hogy nem divat 2-nél több gyermeket vállalni. Inkább ennek anyagi vonzata van és ez miatt, mert amikor még mi voltunk gyerekek akkor ha valaki akart el tudott menni dolgozni / mármint a szüleink/ de ma már egyik napról a másikra szűnnek meg munkahelyek és nem talál az ember egykönnyen munkát.
2010. máj. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem egyetlen testvérem van aki jóval idősebb nálam tehát soha nem voltunk olyanok,mint a "borsó meg a héja".

Én már kicsi lány koromban eldöntöttem,hogy nekem saját nagy családom lesz.

Így is lett:Van egy nagylányom és két fiam.Nincs hatalmas korkülönbség közöttük,tényleg együtt nőnek fel.Most várom a negyedik babát.

Négy gyermeket akartam négy is lesz(remélem rendben megszülök szeptemberben :) )


Egyébként itt a környéken szinte nincs is nagy családos és rám is elég furi szemmel néztek mikor meglátták,hogy gömbölyödök a negyedikkel.

2010. máj. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
én Nagyváradon élek, de érdekes módon úgy látom, nálunk nem a 3-4 gyerek a divat, hanem az, hogy a kettőt gyorsan egymás után szüljék, mielőtt lejár a 2 év. Én is így szeretném, bár mi 3-at tervezünk. Oka: egyszerűen szeretem a nagy családot, a 2 gyerek az olyan snassz...Ha rajtam múlna, egy kosárlabdacsapatot is bevállalnék:)
2010. máj. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem pont hogy nem divat sok gyereket szülni, csak egyet vagy kettőt, és ahogy az első is írta, inkább csak a szegényeknél jellemző a kettőnél több gyerek. Nem azt mondom, hogy átlagos, vagy jómódú családoknál nem fordul elő, de én úgy látom, hogy pont az a ritkább. Én 23 éves vagyok, és egy öcsém van (20 éves), és a családban is szitne mindenkinek csak két gyereke van (anyai és apai ágon is 2-2 unokatesóm van, közel velem egyidősek mind a négyen, mivel a szüleim testvérei között is 1-2 év van), ja amúgy a szüleimnek is 1-1 testvére van.

A legtöbb ismerősömnek is egy testvére van, vagy egy sem. Kivéve egy barátnőmet, akinek 8 testvére van (a legidősebb 36 éves, a legfiatalabb 12), de ők mondjuk pont egy kevésbé módos család, plusz ők nagyon vallásosak is (legalább is a szülők). A velem egyidősekről nem nagyon tudok nyilatkozni, mert elég kevés huszonévesnek van gyereke, de annak a pár embernek, akit ismerek, szintén csak egy van, és maximum még egyet terveznek, de általában jóval későbbre. A környezetemben inkább 30-as anyukák vannak, de ahogy látom, ott is 1-2 gyerek van, nagyon ritka, ahol három.

Szóval én tényleg nem úgy látom, hogy különösebben divat lenne a kettőnél több gyerek.

2010. máj. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én ismeretségi körömben is van egy jó pár három és négy gyerekes család, amin meg is lepődtem eleinte. Viszont tény, hogy ezeknél az ismerősöknél az apuka jóval átlagon felül keres, úgyhogy tényleg nem szenvednek hiányt semmiben, még a szülők sem, attól hogy sok gyerekük van. Én egyébként nagyon örülök neki hogy ez a vagyonos réteg sok gyereket vállal be, mert egyrészt tényleg értelmes emberek és sokat tudnak a gyerekeiknek átadni ill. anyagilag is sokat fordítanak rájuk, ami még a gazdaságnak is jó. Kicsit persze irigylem is őket hogy megengedhetik maguknak ezt a "luxust", különösebb lemondások nélkül. Nekünk sajnos egyensúlyozni kell az életszínvonal megtartása és a család nagysága között, de hát ez van.
2010. máj. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!