Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fura kérdés, hány gyerekkel...

Fura kérdés, hány gyerekkel mernétek "megterhelni" a férjeteket, a házasságotokat?

Figyelt kérdés
2 gyereket terveztünk eredetileg, a harmadik babánk spirál mellett sikerült. Én már akkor tudtam hogy ha már így alakult akkor a sor végére még szeretnék egy negyediket is. A férjem dolgozik elég sokat (de ez a 2 gyerek idején is így volt) de nem idegesítik a gyerekek, sose beszél velük durván vagy idegesen. Még ha nagy is a hangzavar olykor, nem látom hogy zavarnák a gyerekek bármiben is, és ő is ezt mondja, hogy szereti őket (nyilván szereti ez nem kérdés) és élete értelmei, imád hazajönni hozzájuk stb. Egy alkalommal nemrég elszakadt a gumi de végül abban maradtunk hogy nem megyek el tablettáért (72 órás) hanem "rizikózunk" úgymond, ha baba lesz annak is örülünk, ha meg nem annak is. De kicsit úgy érzem mintha azért mondaná mert tudja hogy én ezt szeretném és nem fogom elvetetni ha már itt van velünk. Ugyanakkor ésszel felfogva 4 gyerek valóban sok, de már 3 is ha úgy nézzük. Viszont valahogy úgy érzem és ő is hogy 3 vagy 4 már nem múlik rajta semmi szinte. Tudom ezt nem fogjátok tudni megmondani, hogy a mi helyzetünkben mi a helyes (hiszen nem lát bele senki) de ti ha így lennétek akkor "hallgatnátok" így a férjetekre etéren aki nem forszírozza a 4.baba témát tehát védekezne továbbra is, de ha ott a szitu (mint a mostani nálunk) akkor lelkesen igent mond egy újabb gyerekre?
2012. szept. 13. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Biztos a férjed is úgy van mint Te,jön ha jönni akar,ha meg nem akkor jó.Mindegy neki 3 vagy 4 gyerek várja őt otthon.


A kérdésedre válaszoljak: 1 gyerekkel,aki már megvan.Én ennyit bírok el bármit is mond a férjem.

2012. szept. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mivel akar-na- még egy kislányt,így biztos örülne,de én már nem szülhetek 4.-et.így 2 fú-2 lány helyett marad a 2fiú-1 lány felállás. ismerősék meg nem is védekeznek,most jön a 6. :)


ha viszont 3-ban egyeztetek meg,akkor az a tisztességes ha sterilizáltatjátok magatokat.

2012. szept. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából megegyezni még évekkel ezelőtt 2-ben egyeztünk meg:) De ő is vágyódik egy lány után, meg én is. De ha nem sikerült most, természetesen védekezünk tovább (gondolom én). De közben mégis úgy van vele hogy inkább védekezzünk ha véletlen sikerül még egy akkor jó ha nem úgy is jó.
2012. szept. 13. 14:44
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a kapacitasom nagyon gyenge ilyen teren. Ebbe a kapacitasba bele lehet erteni mindent: energia, ido, penz, hely, turelem... Egy kisfiam van es nem is szeretnenk tobbet. Mindig csodaltam a tobb gyerekeseket es le akalappal elottok de ismerve magam nekem nem menne. Ha ti ugy erzitek 4 gyerekre is megvan a kapacitas akkor szerintem egyertelmu, hogy nem gond egy negyedik picur. Ezt mindenki maga erzi. En ugy vagyok vele, hogy amig valaki belatja, hogy mennyit bir el es addig nyujtozkodik amig a takaroja er nincs vele semmi gond. Legyen szo 1-rol vagy akkar 4-rol. Csak legyel tisztaba a donteseddel es a turokepessegeddel.
2012. szept. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, na ez nálunk időközben alakult. Mint ahogy barátnőm 3at tervezett de közben belátta hogy neki idegesítő és megterhelő a gyerekekkel otthon így 2 is épp elég úgy van vele, de belátja hogy neki nem való a nagyobb család.

Nálunk az 1ről a 2re sok változást nem éreztünk és 2ről 3 ra se, vagy csak a gyerekek természete más, de messze az első gyerekünkkel volt a legtöbb "gond" a második harmadik már szinte belesimult a rendszerbe szinte észre se vettük hogy egyel többen vagyunk. Persze logisztikai dolgoknál feltűnik, meg mikor egyszerre betegek (de szerencsére ilyen csak egyszer fordult elő mert általában "beosztják" és egymás után betegszenek le, nem egyszerre) az nagyon rossz tud lenni.

2012. szept. 13. 14:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha már van 3, akkor anyagilag, teherbírásilag stb. tök mindegy, hogy jön-e még egy. Nekem egy érvem van a 4 gyerek mellett, az, hogy azok az emberek, akik 3 gyerekes családban középsőként nőttek fel, mind valahogy „furák”. Persze könnyen lehet, hogy csak én találkoztam pont „rossz” középső gyerekekkel, de azért 5-6 példát tudok mondani, amiből azt szűrtem le, hogy a középső gyereknek nem tesz túl jót, hogy ő úgy „lebegtetve van”, néha a „nagyokhoz” csapják, néha a „kicsikhez”, szóval kicsit tudathasadásos állapot lehet. Így szerintem a 4 gyerek azért jó, mert ott nincs középső – vagy ha úgy tetszik, „középsők” vannak. :)

De ez csak az én nagyon szubjektív nézőpontom. :)

2012. szept. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én 2 fiam mellé egy kislányt is szeretünk volna több nem kell mert se idegileg se anyagilag nem tudunk többet.
2012. szept. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!