Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem fogom megterhelni az...

Márkó02 kérdése:

Nem fogom megterhelni az izmaimat és az ízületeimet?

Figyelt kérdés
Egy héten háromszor edzek keményen 2 és fél órákat! Fegyencedzés! De mindennap ki megyek néha és megcsinálok pár darab felhúzást meg fekvőt! egy nagy 4x kb!
2012. jún. 14. 10:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

*nap!

bocsi elírtam!

2012. jún. 14. 10:37
 2/11 anonim ***** válasza:
De, fennáll a veszélye. Azt mondják, egy edzés ne tartson tovább egy óránál. Egy izomcsoportnak 48 óra regenerálódásra van szüksége edzés után.
2012. jún. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Értelme nem sok lesz mivel regeneráció nélkül nem fognak nőni az izmaid....viszaont az állóképességed meg fog nőni.
2012. jún. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Így van, nem kell és nem is érdemes órákig edzeni. Egy óra tényleg kemény edzés legyen, majd hagyjuk regenerálódni az izmot.
2012. jún. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták, hogy Fegyencedzéssel nem tudom úgy megdolgoztatni az izmaimat, ezért kell minél keményebben edzeni!
2012. jún. 14. 10:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha minél tovább edzel és egyre több ismétlésszámmal, értsd 40 helyett már 50 fekvőket tolsz, akkor ettől nem lesz már izomnövekedés, ez állóképességi edzés lesz.

Ha az izomméret a fontos, akkor nagyobb terhelés kell, azaz súlyterheléssel kell végrehajtani a gyakorlatokat, amivel csak max 8-10-et tudsz végrehajtani az egyes sorozatokban. Tehát mondjuk felveszel egy hátizsákban súlyt és úgy nyomod a fekvőt, de ez csak egy példa.

2012. jún. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, erre már én is gondoltam! Szóval érdemes a "testsúlyomat" megnövelni pl: 10 kilós táskával?
2012. jún. 14. 11:14
 8/11 anonim ***** válasza:
A Fegyencedzés című könyvben szépen le van írva, hogyan lehet nehezíteni a gyakorlatokat.
2012. jún. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mert én valójában nem nagy izmokat akarok, hanem formásakat! Most van 37es karom! De olyan fizikai erővel rendelkezek amitől még magam is megijedtem, mert sokak szerint ilyenre nem lennék képes! Például: szabályos egy kezes felhúzásból meg tudok csinálni 10et! Kíváncsiságból megkértem a konditermes barátom, hogy csináljon meg, 10 szabályos kétkezes felhúzást! 8 után, lihegve hagyta abba!
2012. jún. 14. 11:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, úgy is tudod nehezíteni ahogy a könyvben le van írva, pl. egykezes fekvő, egylábas guggolás, stb.
2012. jún. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!