Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teszveszes anyukák! Miért nem...

Teszveszes anyukák! Miért nem postáznak sokan 500 Forint alatt?

Figyelt kérdés

Mostanában rengeteg terméknél (főleg babaruháknál) látom kiírva, hogy 500 forint alatt nem postáz az anyuka/apuka.


De miért?!


Most is licitáltam egy termékre (300 forint, Pesti), de ki van írva, hogy nem postáz 500 forint alatt. Oké, el tud menni érte rokonom személyesen, de mi indokolja azt, hogy valaki nem emeli fel a popsiját és sétál el a postáig?


Néha totál vicc, ami a Teszveszen folyik..


2012. szept. 13. 15:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Így próbálja kivédeni azt, hogy a cuccai potom áron keljenek el.
2012. szept. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Nincs kedve 500 Ft-os bevétel alatt elballagni a postára.

2. Ezzel próbál rávenni, hogy vegyél tőle még valamit.

Én személy szerint nem szabtam ilyen alsó határt a Vaterán, ha 100Ft-ért vásárol, annyiért is elküldöm neki.

2012. szept. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Értem én, amit írsz, de akkor miért rakja fel a ruhák 90%-át 1 forintra és párat pedig 100-200 forintra?!


Semmi logika nincs ebben.


Akkor rakja fel az összeset min. 500 forintra és meg is oldódott a "potom" pénzes gondja.

2012. szept. 13. 15:20
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert úgy gondolja hogy nem éri meg neki 200 ft-os cuccal sorban állni adott esetben kicsi gyerekkel meg a posta is messze van stb. Valahol megértem.

De én nem csinálom ezt pedig 3 gyerekkel kell gyalog a postára mennem ami közel 2kmre van, magas lépcső vezet fel ahol a babakocsit nem tudom felvinni (testvér kocsi gyerekekkel együtt kb.39 kiló) . Sorban kell állni. Ha olyanjuk van az embereknek akkor elvétve előre engednek a kicsikkel, ha nem ( az esetek 90%ában) akkor nem.

Én mégis pár száz ft-os dologgal is elmegyek a postára ha a vevő azt kéri. Mert nekem megéri hogy eladtam a dolgot, az is pénz sok kicsi sokra megy, illetve nem kell tovább pakolásznom tárolgatnom.

2012. szept. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Pont az a lényeg a taktikájukban, amit a kommentedben leírtál. Nem rakja fel drágán, mert kevesebb az esély, hogy eladja. De keresni akar, és minél többet eladni, így alsó postázási értéket szab. Ha szükséged van a cuccára, veszel még valamit, akkor elküldi. Ráadásul le van fedve, mert ha ezt kiírja a terméklapon, te meg vásárolsz tőle, azzal elfogadod a feltételeit, és nem reklamálhatsz. Ha esetleg 500 Ft vagy nála, te leszel a hibás, ha nem jön létre az üzlet.

Szerintem elég féreg megoldás, kerülöm az ilyeneket.

2012. szept. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
jav: 500 Ft alatt vagy nála
2012. szept. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
igen egyszerü a dolog nem akar bukni rajta mert ha te csak 1 valamit veszel töle akor ha levonja postaköltséget máris csak 200-300ft keresett.
2012. szept. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Bocs, de a postaköltséget az eladó mindig kifizetteti, az pluszban van a termék árán felül.
2012. szept. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A postaköltséget az esetek 99,9999999999%ban a vevő fizeti és nem az eladó.


Én egyszerűen rosszul vagyok attól, hogy valaki felrak 1 Forintért egy terméket és ha azt annyiért vagy az általa remélt összeg alatt vásárolja meg valaki, akkor egyből "rinyál".


Még pár hónapos volt a lányom, amikor 21 forintért vettem egy téli, meleg overált a lányomnak.

Negatívot kaptam, mivel követeltem a terméket, de ő nem akarta eladni nekem, mondván: "Ez a termék nem 21 Forintot ér, hanem többet!"


Jó, de ez ki a jó istent érdekel? Akkor rakja fel annyiért, amennyiért ő gondolja, hogy ér, ne pedig 1 Forintért.


És most megint ez van. Kirakja 300 Forintra a terméket, én megnyerem és közben még sem, mert ha nem veszek még valamit, akkor kapom a negatívot, mondván: Ő 500 Forint alatt nem postáz.


Ami vicces, mert ott lakik, ahol én laktam anno Pesten. És tudom jól, hogy csak le kell mennie az emeletes házból és sétálnia 2 métert a postáig.

Nem hinném, hogy ez olyan megterhelő lenne.


Főleg úgy, hogy én vidékről képes vagyok elcsoszogni a babakocsis lányommal és közlekedni a magas padlós buszokon úgy, hogy feladjak akár 1 Forintért megnyert terméket egy számomra ismeretlen új tulajdonosnak.

2012. szept. 13. 20:39
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák! :)

Én minden eladott termékem mellé tettem egy kicsike ajándékot is az új kis tulajdonosának. Még az 1 Ft-ért elkelt termékekhez is. ÉS ugyanolyan kedves voltam azzal a vásárlóval is. Sajnos én találkoztam olyan eladóval, hogy mivel olcsóbban kelt el a termék mint gondolta, rajtam töltötte ki a dühét. Akkor határoztam el, hogy soha nem fogok erre a szintre lesüllyedni.

2012. szept. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!