Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek ilyen "kínos"...

Mit tennétek ilyen "kínos" helyzetben? Távoltartási végzés?

Figyelt kérdés

Bocsánat, kicsit hosszú és bonyolult történet:

Együtt voltam egy sráccal anno 6 évig, végül teljes egyetértésben elváltak útjaink, de barátok maradtunk. Nekem is, neki is új párja lett, de tartottuk a kapcsolatot. Én férjhez mentem.

A férjem teljesen haverként kezeli a srácot, gyakran összejárnak sörözni, pizzázni az én tudtom nélkül is. Viszont a srác barátnője elég rossz szemmel nézett rám, szóval úgy láttam jónak, ha nem keresem a srácot többet, max. a férjemen keresztül üzenek neki, beszélek vele.

De a srác elmondása szerint a barátnője csak nem bírt leszakadni rólam, ha láttak az utcán, egyből ment a furkálás, hogy "úristen, láttad milyen sz*rul néz ki?", meg, ha megtudták, hogy vettem valamit (pl. új függönyt), akkor "úristen, hogy gondolta, hogy ennyit költ ilyesmire, milyen mázlid van, hogy otthagytad, anyagi csődbe vinne, én sosem költenék ennyit ilyesmire..." (Ezeket a srác mondta el.)

Ergo: én lettem az, aki viszonyítási alapot képezett.


Tavaly februárban terhes lettem (tervezett baba), s lám, áprilisban nekik is "becsúszott". Mint kiderült, én kislányt vártam, ők pedig kisfiút. Az egyik babavárós látogatáson, amit ők tettek nálunk, a srác - ész nélkül - kijelentette, hogy ő is mindig kislányt szeretett volna, milyen irigy, de persze a fiút is ugyanúgy imádni fogja, etc.

Erre elkezdtem kapni az ívet a csajtól, hogy hát végül is csak a fiú a GYEREK, meg, hogy tudtam-e, hogy csak az erős nők képesek fiút szülni, mert mennyivel nehezebb, meg hogy nem mindenki képes rá... Ott álltam 7 hónapos terhesen, és gyakorlatilag a saját házamban kellett végighallgatnom, hogy amit csinálok, az f*s, mert úgy se ér semmit, hisz csak lány lesz, bezzeg ő...

Én 5 kilót híztam a terhességem alatt, ő 25-öt. Nekem könnyű, gyors szülésem volt (6 óra az első fájásoktól a végéig), neki lassú és fájdalmas (28 óra).

Az én lányom gyorsan fejlődő, az ő fia "lustibb".


A lényeg, hogy iszonyatosan élesek az ellentétek, és sajnos az én javamra. Azért írom, hogy sajnos, mert míg én nagyon könnyen megbírkóztam a szülés utáni időszakkal, ő depressziós lett, és mostanra odáig fajult a helyzet, hogy teljesen elborult az elméje, orvosi értelemben is.

Eddig is tudta mindenki, hogy csak azért "lett terhes", hogy megtartsa a srácot, de a srác pár hete otthagyta, annyira nem bírta már elviselni. Azóta a csaj szó szerint le se szarja a kisbabájukat, nem eteti, nem pelenkázza, és a nővére elmondása szerint zacskót húzott a gyerek fejére, mikor zavarta a sírás.


A srác most azon küzd, hogy bezárassa a pszichiátriára, és magához vehesse a kisfiát (eddig amióta elköltözött, a csaj nem engedte, hogy lássa).


Ezek voltak az előzmények, bocsánat a hosszúságért. Most jön az igazi problémám: napok óta leveleket küldözget nekem a csaj facebookon, hogy tudja, hogy összejárok az ő párjával (ez nem igaz), és csak menjek ki az utcára, elkap, megnyúz, széttépi a kölykömet is (ezt így, szó szerint), meg zárjam be éjszakára az ajtót mert még a végén nem találom a lányomat a kiságyában.

Tegnap éjjel kutyavonyításra ébredtünk, a párom kiment megnézni, a németjuhászunkat valaki megdobálta kövekkel, a vakolatot is levitte a ház oldaláról.


Se a páromnak, se az exemnek nem szóltam ezekről az üzenetekről, félek, hogy tettlegességig felhergelnék magukat, de most komolyan elkezdtem félni. Este elmondom a férjemnek, hogy mi a helyzet, de nem tudom, mit tehetnék még? Távoltartási végzés? Sajnos a pszichiátriai beutalása a csajnak hosszú procedúra, mert a fél családja az itteni kórházban dolgozik, és nem hajlandóak elismerni, hogy komoly baj van.


2012. szept. 13. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztosra akarsz menni, és nem akarsz bujkálni, vagy rettegésben élni, akkor jelentsd fel. Gondolom a gyereked fontosabb, mint z hogy ő mit gondol. Én senkinek nem hagynám hogy akár csak kétes kijelentést tegyen a gyerekemre. Ha tényleg bolond és nem lépsz, akkor tovább fog menni, és egyszer tényleg bántani fog téged vagy a gyerekedet. Én azt mondom jobb félni mint megijedni.
2012. szept. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elmondásod alapján, szerintem már a csaj akkor sem volt normális mikor terhes volt, és ezt csak tetőzte a szülés utáni depressziója. Nyilvánvaló hogy feljelentést KELL tenned, ki tudja mi telik ki egy olyantól aki a SAJÁT gyereke fejére is zacskót húz mert sír, akkor szerinted mire lehet képes más gyerekével? Nehogy már te rettegj a saját otthonodban azért, mert te bolodg vagy a férjeddel és a gyermekeddel, míg ő "kényszerből" szült egy gyereket, hogy megtartson egy férfit. Ezek szerint mikor a csaj már terhes lett akkor sem volt jó a kapcsolatuk, ami megnyilvánul ezekben a féltékenykedésekben, és abban hogy a te gyereked nem is gyerek, mert LÁNY. Remélem mielőbb megoldást találtok, de ehhez lépned kell.


Üdv: Egy LÁNYOS anyuka, aki büszke arra hogy kislánya van :)

2012. szept. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Voltam hasonló helyzetben!!

Hidd el így ismeretlenül is,hogy jobb ha azonnal megmutatod a leveleket,és feljelented!! MUSZÁJ!

NEM normális!

Szerintem ha addig fajul a helyzet,amíg sétáltok a babával képes felborítani a babakocsit,ilyesmik!!

Ne ide írd le az érzéseidet,kérlek! AZONNAL MOND EL A FÉRJEDNEK!

7hkm

2012. szept. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Valójában azért vagyok tanácstalan az ügyben, mert ha tényleg sikerülne bezáratni a pszichére, akkor ugyanúgy megszűnne a "veszélyforrás". Nem tudom, hogy a feljelentés kivizsgálása, ügyintézés, stb. mennyi időbe telik. (Főleg, hogy a családja másik fele meg a bíróságon dolgozik... rossz ember jó kapcsolatokkal, basszus. Még a végén rágalmazásért engem büntetnek meg.)

Sajnos akaratom ellenére lettem a "bezzeg ő" a kapcsolatukban, mindig féltékeny volt rám, de nem tudom, miért. (Kicsit slampos kifogás, hogy a párja exe vagyok.) Nem én kértem, hogy majmoljon, de nem is tudom, hogy jutott eszébe azért szülni, hogy megtartson egy pasit (épp szétmenőben voltak, mikor becsúszott a baba...).

2012. szept. 13. 16:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok, TÖK MINDEGY hol mennyi ismerőse van, (vagyis nem mindegy a mai világban tudom,) DE ha tényleg veszélyt jelent rád és a babádra, és ezt be is tudod bizonyítani (levelek stb.) hidd el hogy elég gyorsan fognak vele valamit csinálni. Gondolj bele a mostani törvények mennyire védik a gyermekbántalmazást HÁLISTENNEK!!
2012. szept. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon durva... Tartsd zárva az ajtódat. Szerintem is mutasd meg minél előbb a leveleket a férjednek, majd a rendőrségnek! Hiába van rokonsága itt, meg ott, ha már ennyi minden szól ellene csak nem tudnak mit tenni! Remélem bezárják ezt az elmebajos csajt, és minden rendbe jön!
2012. szept. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp tegyél feljelentést a rendőrségen!Ez nem vicc!Ha tudod nyomtasd ki az összes üzenetet amit küldött és csatold a feljelentéshez!
2012. szept. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2014. szept. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!