Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor döntöttétek el a párodda...

Mikor döntöttétek el a pároddal hogy most már jöhet a baba?

Figyelt kérdés
Mennyi ideje voltatok együtt?Lakásotok volt már?Anyagiak(dolgoztatok,félre rakott pénz)Korotok?
2012. szept. 15. 07:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

6 éve voltunk együtt, házasok 3 éve.

Saját (sajnos örökölt) családi házunk volt.

29-33 évesek.

Dolgoztunk már évek óta.(jól bejelentett munkahelyen)

Pénzünk akkor kb. 3 millió volt a számlán.

Hitelünk egy kevés volt (már lejárt) egy autó.


Azt hiszem ideális volt, évek óta terveztük, mikor, hogyan. Az, hogy együtt lesz gyerekünk, és szeretnénk évek óta nem volt kérdés.:)

2012. szept. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

megvettük a házikónkat, elkezdtük felújítgatni, mindkettőnknek lett munkája, meglett az egy év munkaviszonyom, lakhatóvá vált a ház (még mindig vannak hiányosságok bőven, pl. nincs fent a csempe a falon a konyhában, nincs eresz, nincs kész az előszoba...)

12hkm

2012. szept. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
jah, 24 évesek vagyunk és decemberben lesz 4 éve hogy együtt vagyunk.
2012. szept. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
6,5 éve voltunk együtt.Lakásunk volt.Dolgoztunk mind a ketten.Nekem pont meg volt a 1,5 munkaviszonyom.Párom 27 én 26 leszek.Félrerakott pénzünk is volt.
2012. szept. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mi nemrégiben döntöttünk így.

2 éve vagyunk együtt, de az első hetektől tudtuk, hogy EZ AZ! Megtaláltuk, akit kerestünk. Megmagyarázhatalan erő, nem vak, nem rózsaszín, számomra is hihetetlen, de igaz.

Lakásunk van, hitel nincs.

Mindketten dolgozunk, párom 5 éve, én 7, de mellette még tanulok is pluszba.

Félretett pénzünk van, amúgy is elég gyűjtögetősek vagyunk mindketten, nem nagyok az igényeink, egyáltalán.

Mindketten 29 évesek vagyunk.

2012. szept. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mi 9 év után vállaltunk babát (ebből 5 év házasság után), akkor én 27, párom 29 éves volt.

Előtte tanultunk, dolgoztunk, és szerencsére lakást is tudtunk szerezni. Spóroltunk is babavállalás előtt, az orvosra-vizsgálatokra, a babaholmikra félretettük a pénzt.


Nekem nem az volt a fontos, hogy kacsalábon-forgó palotánk legyen, és több milliónk, hanem, hogy saját lábon álljunk, ne kelljen másra támaszkodni, és babavállalás előtt dolgozzak, hogy míg otthon vagyok a babával, akkor is anyagi biztonságban legyünk.

2012. szept. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

7 év után vállaltuk a babát. Dolgoztunk, de félretett pénzünk sosem volt, sajnos mi mindig elszórtuk. Minden megvolt, ami kellett, de sosem zavart, ha 1 hónapot csúsztam a számlával, mert bár lett volna rá pénz, de fontosabb volt egy póker est, vagy egy új dolog a lakásba.

Lakásunk az úgy volt (van), hogy anyósomé, de mi élünk benne.


Jött a baba és minden rendeződött az életünkben. Már nem szórjuk a pénzt, hanem félretesszük, a számlákkal sosem kések, hónap elején az az első, hogy a számlákra valót levesszük a számláról. Nem a póker est a fontosabb, hanem az együtt töltött idő. :)


Én 28, férjem éppen ma 33. Egyébként én 17, ő 21 volt, mikor összejöttünk és 25 évesen szültem.

2012. szept. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mi 4 éve voltunk együtt.Albérletben lakunk,mind 2en dolgoztunk.Ugy gondoltuk hiába várunk még 5 évet akkor sem lesz jobb a helyzet,és saját lakásunk sem lesz addigra.én nem akartam 30 évesen szülni,mindig fiatal anyuka akartam lenni.Én 22 vagyok a párom 26.

33hkm

2012. szept. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2,5 éve voltunk együtt amikor összeházasodtunk, a nászúton meg is fogant az első baba, én 29, férjem 30 volt. Akkor már 2 éve ketyegett a hitelünk, amiből a tanyát vettük, annak felújítása minden pénzünket elviszi, cserébe épül-szépül. Mindketten dolgoztunk, nem is kerestünk rosszul.
2012. szept. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

2éve éltünk együtt, esküvő után jöhetett a baba, albérletbe, mindkettőnknek relatíve jól fizető állása volt, önerő lakásra viszont nem volt, ma már nem is bánom, a svájci frank elvitte volna úgy is.

Így nincs idegeskedés.

Félre rakott pénz volt, de nem nyúltunk hozzá, a havi bevételekből élünk. 28-28évesek voltunk amikor megszületett, 30évesek leszünk amikor Ketteske megszületik.

2012. szept. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!