Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért választ egy szülő 2-3...

Miért választ egy szülő 2-3 nevet a gyerekének? Ez mért jó?

Figyelt kérdés
Én nem értem,komolyan sok minden felmerült bennem hogy miért...Én annó felvettem a férjem vezeték nevét,és pluszba megtartottam a sajátomat is.Bár ne tettem volna,görcsöt kap az ujjam mikor valami hivatalos papírokat (sokat)kell aláírni!
2012. szept. 16. 11:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
49%
Szia! Épp valamelyik nap tettem fel egy kérdést, hogy ki mit szól ahhoz a névhez, amit a kicsinknek választottunk. Egy keresztneve lesz, ezt a férjem kikötötte, mert manapság mindenki kettőt ad, ő pedig azért se! Nálam is közbejátszik az, hogy mióta férjhez mentem, sokkal hosszabb lett a nevem (XYné X... Y...), és elég mindenhová leírni. Éppen ezért gondoltuk azt, hogy a kislányunknak csak egy keresztneve lesz. Csak azért pedig nem adunk neki másik nevet, mert "divatos"...
2012. szept. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Mi egy nevet adtunk a fiamnak:Bendegúz,ez is elég hosszú. Minek szívassam két név leírásával?

Szerintem akik több nevet adnak azok egy felmenő miatt tiszteletből adják vagy csak nem tudnak dűlőre jutni így meg mindenkinek jó

2012. szept. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Nálunk azért lett két neve a gyereknek mert első névnek megkapta az apja nevét második névként pedig azt ami nekem tetszett.

Először csak egy nevet akartunk neki adni, de mikor az apja ragaszkodott a saját nevéhez, úgy gondoltam így nagyobb korában, ha szeretné használhatná a második nevét.

2012. szept. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

10/13-as az hogy milyen kérdést teszek fel az az én dolgom,mert tudtommal ez egy olyan oldal ahol megtehetem!?

A másik,pontozni olyat pontozok le aki olyat ír hogy"nekik ez tetszik...Minek foglalkozol ilyennel.."mert számomra ezek számomra nem voltak hasznosak. Ha ennyire negatív vagy keres magadnak másik kérdést,hisz nem kötelező válaszolni.

Pont ezért tettem fel,mert kíváncsi vagyok a másik tábor véleményére is.

2012. szept. 16. 15:05
 15/23 anonim ***** válasza:
Mozarttal arra akartam célozni, hogy: TRADÍCIÓ
2012. szept. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Én úgy vettem észre hogy ahol két keresztnevet kap a gyermek,ott:-vagy utálja az egyiket de piszkosul-vagy közömbös.

Nálunk is elterjedt az "Évázás" Na meg a Mária szerintem szép név mindegyik.De ott az unokatestvérem ő utálja az évát és úgy 3 éve derült ki,hogy ez a másik neve de nem is mondja mikor bemutatkozik!

Aztán ott van apu őneki Imre,Ottó a neve,ő se szereti és annyira nem használja az ottót-hogy volt mikor hivatalos papírról lefelejtette és később emiatt visszadobták.

De azt elvárná hogy ha fiúnk születik akkor Imre legyen,legalább második névnek.Vagyis elvárta volna mert hogy 3 lánya van én meg a fiamnak eszem ágában sem volt hogy Imrét adjak.Így is a fiam gesztusai olyanok mint a nagypapié na még ha a neve is az....

Szerintem ez egy tök szemétség hogy így próbálnak az ember lelkére hatni,hogy a mama után add ezt a nevet ..én szerintem aki ilyet kér valamiért vezekelni szeretne,amit jóvá akar tenni....persze ez csak az én véleményem.

Az hogy valakit meg a család effektíve rákényszerít arra hogy ez a "szokás"az..sajnálom.Mert ha ebbe így beleszólnak a későbbiek folyamán még mibe fognak...

Én többek között azért döntöttem úgy hogy ha megint terhes leszek akkor senkinek nem mondom meg se azt hogy milyen nemű,se azt hogy fogják hívni....mert mikor mondtuk egy két nevet,hogy ezt szeretnénk mindig valaki elbizonytalanított,meg ez komoly,ez túl egyszerű.....

2012. szept. 16. 15:22
 17/23 A kérdező kommentje:

Ja még valami: ugye a név kötelez és meghatároz egy egész életet,személyiséget.Akik tudatában vannak mind a két nevükben,ergó fel válalják,mert tetszik,vagy hangzatos...ő bennük egy furcsa kettősség is jelen van.

Pláne mikor ezt a kettősséget egy szülő is erősít pl:Máté,László.Nem egyszer halottam anyukáktól a játszótéren anno, olyan Mátés a kisfiam,de emellett Laci is van benne....huuuu

2012. szept. 16. 15:31
 18/23 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam nevétől nagyon kiakadnál, ha hallanád :) Mindkettőnk vezetéknevét megkapta, tehát két vezetékneve is van.

Keresztneve is kettő van. Elég különleges, ritka keresztnevet választottunk neki. A terhességem alatt meghalt az egyik közeli hozzátartozóm, az ő nevét kapta második keresztnévnek. Ez utóbbi, tehát a második keresztnév elég gyakori, ha majd felnő, és zavarni fogja a ritka első keresztneve (amivel a család riogatott), akkor használhatja a gyakori második keresztnevét.

2012. szept. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nem gondolkodtál el rajta hogy túl hosszú lesz a neve?

De az biztos mire megtanulja leírni a nevét,fúja majd az ABC-t! :-)A ritka nevekkel semmi gondom,mert egyéniséget hordoznak magukkal,sőt úgy általában nincs gondom a nevekkel,ha régi ha új keletű!

Leginkább azért is tettem fel a kérdést mert mostanában hatalmas divat lett belőle.És még is csak egyet használnak belőle leginkább az elsőt,azzal meg nem értek egyet hogy ha nem tetszik neki majd használja a másikat ha felnő.(ha csak nem álnéven akar verseket írni)Mert nem olyan könnyen szoknak át rá pláne ha 20 évig így szólítják az embert,csak mi gondoljuk így vagy akinek elszúrták a nevet és nem tudott vele azonosulni.Bár az utóbbinál felteszem már személyiség problémák is felmerülnek,mert ki ne akarta volna a kamaszkor közepén megváltoztatni a nevét?(szerintem mindenki,de ahogy jön az "alter-os" korszak ezt is kinőtte az ember,már aki)

Az emlékezést egy kedves személyre,már kezdem átérezni és megértem,mert egy szívből jövő dolog.

2012. szept. 17. 11:24
 20/23 anonim ***** válasza:

18-as vagyok. De igen, "elgondolkodtam" rajta, tisztában vagyok vele, hogy hosszú így a neve, de én ezt nem látom olyan nagy problémának.

A kettős vezetéknév ugye adott volt, második keresztneve nem lett volna amúgy, ha nem történik az amit leírtam.

2012. szept. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!