Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Engeditek, hogy a nagyobb...

Engeditek, hogy a nagyobb testvér válasszon nevet a születendő babának?

Figyelt kérdés
2012. szept. 18. 14:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nagyobb lett volna a korkülönbség (2 év) akkor lehet, figyelembe vettük volna a kérését. Persze ha nem valami eszement nevet akart volna az öccsének :D
2012. szept. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ha tényleg szép nevet talál ki akkor ez egy kedves gesztus :)


szóval engedném ha tényleg nekünk is tetszene a választása...

2012. szept. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk az a "tradíció", hogy ketten választunk nevet a férjemmel, és senki rajtunk kívül nem tudhatja meg, csak amikor már megszületett.

A harmadik baba érkezése előtt a lányom több javaslattal is előállt, és az egyik igazán tetszett nekünk is, de végül nem az lett, az utolsó pillanatban találtunk egy "jobbat". :o)


Viszont olyan családot ismerek, ahol két név közül nem tudtak dönteni a szülők, és a nagy testvér választotta ki a kettőből. Ez is aranyos.

2012. szept. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Majdnem 4 éves.

Két név közül tanakodtunk magunkban, de persze meghallotta.

A férjemnek és nekem az egyik tetszik, a testvérnek pedig a másik, és határozottan ragaszkodik hozzá, azóta mindenkinek azt meséli, hogy az lesz a kicsi neve.

2012. szept. 18. 14:39
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
igen. a fiam kicsit kiakadt h tesója lesz-osztozni kell anyán jajj!!- élét vettem a dolognak,leírtunk 5 nevet,bedobtuk egy zacsiba és mondtuk neki h amit kihúz az lesz az öcsike neve. azóta nagyon büszke h válaszhatott-4 éves. saját kútfőből a leventét választotta,de z nekünk nem tetszett így kompromisszumot kötöttünk
2012. szept. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%
megmondod a két nevet ? csak kivi vagyok :)
2012. szept. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
akkor adjátok mind2 nevet és hagyjátok h a nagy kedvéért az legyen az 1. név ami neki tetszik.
2012. szept. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindkettőre szavazok, ha nem hangzik hülyén. Egyébként ha kettő között tanakodtatod, és neki az egyik bejön, akkor hagynám.

Csak akkor nem hagynám, ha valami olyat talál ki, ami nagyon gáz.

2012. szept. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Árpád - ez tetszik a férjemnek és nekem (de nagyon).

Ákos - ez tetszik a lányunknak (és kb mindenkinek egyébként, az Árpádot mindenki dobná).


2.név teljesen más lesz.

2012. szept. 18. 14:43
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

4.5 éves fiam a kistesót mikor vártuk azzal jött haza egyszercsak hogy xy (egy adott nevet mondott) van a pocakomban. Aztán másnap kérdezte valamivel kapcsolatban hogy majd amikor xy megszületik akkor hogy lesz stb.? Kérdeztük tőle honnan veszi hogy így hívják? (addig az a név a leghátsó gondolatunkban se volt sose merült fel lehetőségként) és mondta hogy hát mert őszerinte úgy hívják:)

Akkor még csak elmélkedtünk rajta ízlelgettük, aztán a legvégén az utolsó 2 hétben mégis úgy döntöttünk hogy legyen ez amit a fiunk választott.

Azóta se tudom hogy jött neki a név mert nem volt olyan ismerősünk és ovistársa se.

Szerintem is szép gesztus. És mivel tetszik is a név és illik is a babánkhoz így nagyon örülök hogy a "fiunkra hallgattunk" :)

2012. szept. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!