Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért támadják azokat, akik...

Miért támadják azokat, akik esetleg megfontoltabban vállaltak gyereket?

Figyelt kérdés

Minden ilyen jellegű kérdésnél azt látom,hogy az a hülye, aki esetleg 100 ezer bevételre mondjuk nem vállal, vagy akinek picit magasabb igénye van, mint az alap mindenből.

Én pl. soha nem oktattam ki senkit,aki úgy vállal,hogy hó végén már nem marad semmi. Én nem csinálnám, de az ő dolga. Magamban megjegyzem,hogy én így tuti nem, de nem oktatom ki, nem pontozom le a válaszait egy adott kérdésnél!

De azt látom,hogy aki esetleg egy picit jobb anyagiakra vár, az már pénzéhes, mert elég a szeretet stb.

Miért baj az, ha sokan tutisták a mai világban?


2012. szept. 19. 09:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nincs azzal semmi gond, ha valaki alaposan átgondolva szül gyereket. Sőt!!!

Viszont az érem másik oldala, hogy amint látjuk is, a mai világban elég nehéz fiatalon saját házban lakni, hitel nélkül autót venni stb., stb., ami ugyebár alap lehet a gyerekvállalásnál. Ha mindenki erre várni attól tartok kihalna Magyarország.

2012. szept. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem az a baj ha "tutista" ahogy te írod hanem az hogy az ilyenek hajlamosak teljesen idiótának tartani azt aki nem többszázezerre vállal egy szem gyereket. Az ilyenek szokták sokszor felelőtlen nem normálisnak titulálni aki másképp gondolja. (nem rád értem, mert nem ismerlek természetesen ).
2012. szept. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi!

Persze, én is látom,hogy sokszor a másik oldalt is leszólják, de valahogy ezen az oldalon is inkább azt látom,hogy ha valaki olyan választ ad egy kérdésre,hogy gondoljátok át egy kicsit, meg nem biztos,hogy egy baba kijön majd 10 ezerből egy hónapban, akkor az már idióta, mert csak luxusra vállal gyereket!

2012. szept. 19. 09:48
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

csatlakozok a kérdezőhöz. Nem tartom alapnak a hitelmentes palotát két hitelmentes luxuskocsival. De én sem mertem úgy vállalni, hogy a hónap végére 0-án vagyunk. Ettől nem fogom kevésbé szeretni a gyerekimet.


Én csak azt nézem le, aki megszüli, aztán lóg a cigi a szájából de panaszkodik, hogy a gyerekre nincs pénz.

2012. szept. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

azért fogy a népesség,mert túlgondolkodják magukat az emberek. mindenki a tökéletesre vár : autó,ház, jó fizetés, karrier és ha ez mind megvan,akkor tervezik a gyereket. de mire ez mind megvan a mai világban,akkor az illető 40 éves kb! (ez persze általánosítva)

és ezért egyre sz@rabb az ország helyzete,mert az a sok ember,aki a tökéletes állapotot próbálja elérni a gyerekneveléshez,az lecsúszik a dologról, egyre kevesebb az eltartó az országban és rengeteg az eltartott... nem szülünk, nem "termelünk" az ország számára eltartókat, hanem inkább addig várunk,amíg mi magunk is eltartottak leszünk,de utódunk meg nincs, aki pótolna minket!

persze elfogadom hogy van más felfogás is,de ez is egy szempont a tiéddel szemben. ha erről az oldalról szemléled a dolgokat egészen más a világ.

és a kérdésedre valójában válaszolva,meg nem csak a "szegényebb réteg szólja meg a "magasabb igényűeket". keresgélj csak a kérdések között!

2012. szept. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%

5-ös: aki 40 éves koráig dolgozik, az eltartó.

Aki szül 3-5 gyereket 19 éves korától, az eltartott.


A boltban nem mondhatom, hogy nem fizetek az ételért, pelenkáért mert a gyerekeim 20-30 év múlva nyugdíjjárulékot fognak fizetni.

2012. szept. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi!

De nincs is azzal gond,hogy nem vár 40 éves koráig, persze,tegye.

De amikor olyan panaszkodik a játszón, akinek 3 gyereke van és x éve munkanélküli, már az elsőt is full hitelre vállalták...Na én őt nem értem! De az ő dolga! Max. magamban megjegyzem, hogy nem értem minek!

Nekem azzal van gond,amikor valaki úgy gondolja,hogy ha egy gyereket bírok normálisan nevelni, akkor egy lesz, és ezért lehurrogják,hogy nem is tudja milyen a jó élet.

Tőlem múltkor megkérdezték egy baráti körben,hogy mi miért akkor vállaltuk, amikor, mire vállaltuk nagyjából stb. Elmondtam,hogy nekem szempont volt,hogy az nagyon alap dolgokon kívül mást is meg tudjak engedni magunknak.

Ha mondjuk a hó végén betegszik el ,és kell 5 ezer a gyógyszerre, akkor anélkül meg tudjam venni,hogy rágni kellene a körmöm. De ezt én gondolom így.

Erre mit kaptam egy anyukától? Hogy én anyagias vagyok, meg a szeretet sok mindenen segít, meg ennyi erővel senkinek sem lenne gyereke!

Én úgy gondolom,hogy a középút a jó! Nem kell luxus ingatlanra, és kocsira várni, de mondjuk az említett anyuka elvét sem követném, akiknek volt 10 millió hitelük, a pasinak nincs munkája már 2 éve, van már egy 6 éves gyerek, kölcsön kellett kérni a srác szüleitől és erre bevállaltak egy 2.-at!

Az ő dolga! Tegye! Csak akkor nem értem, amikor sírva panaszkodik egy baráti vacsorán,hogy elviszik a házat!

2012. szept. 19. 10:21
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

Támadják azt is, aki be mer vállalni. Meg azt is, aki kicsit idősebb. Szóval sajnos ilyen a net, a névtelenség.

Összefoglalva 40 vagyok, igenis nem akartam a 3 generációs 2 szobás lakásba szülni. 32 voltam, mire eljutottam odáig, hogy akkor hitellel lakásvásárlás, addigra a kapcsolat ment tönkre. 38 voltam, mikor megértettem, kire kellett várnom. Tavaly ősszel összeházasodtunk, és januárban sok-sok számolás után úgy döntöttünk, most. A keresetünk, a gyed, mint legrosszabb + a férjemé kb. 250 ezer. De már tovább nem akartunk várni, mert jobb ebben az országban sose lesz.

2012. szept. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

Én ezt nem csak az anyagiakban látom így. Sokan mondják, hogy próbálkoznak, próbálkoznak, nem jön össze, beszed minden vicket-vackot, mert a szomszédasszony unokatesója lányának a barátnőjénél ez használt, stb. Nekünk pedig az a véleményünk, hogy előre kivizsgáltatjuk magunknál az alapokat, kezeljük, ami eltérést mutat, és utána próbálkozunk, tudatosan tervezünk (anyagilag már megtettük, most ezt tartjuk a második lépésnek). Erre úgy néz ránk (nem az orvos, hanem a család és baráti kör), mint két ufo-ra ,mert mi így érezzük ezt biztonságosnak. Tudatos családtervezésben hiszünk. Nem a vagy összejön vagy nem, vagy van elég a szervezetemben mindenből, vagy nem, és anyagilag is, majd "lesz valahogy" ???? Miért? Miért baj az, ha valaki igyekszik minden téren előre gondolkodni és megtenni a tőle telhető legtöbbet? Én sem értem. Tudom, hogy nem fogok tudni minden lépést, eseményt előre tervezni, de legalább , ami rajtam múlik, azt megteszem, én így gondolom.

Fel nem fogom ésszel, hogy ez másoknak miért nem természetes, vagy ha már nem az, legalább fogadná el, hogy az életünkhöz semmi köze. De neeeem... jön a sok jótanács, kéretlenül, olyanoktól is, akiktől nem szívesen fogadom, mert teljesen más értékrend szerint élnek, soha az életben nem tudnék azonosulni velük.

2012. szept. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
31%
5-nek meg annyit, hogy nem úgy élem az életem, hogy az országnak mi a legjobb, hanem úgy, hogy a gyerekeimnek. Pont leszarom, hogy ki fizet nyugdíjjárulékot, és mennyi a népesség, amíg a gyermekemre nem telik, nem tudom ruházni, etetni, vagy kitaníttatni. Nem érdekel, hogy hova tart, nem fogok azért 10-et vállalni a semmire, hogy lendüljön a népesség. Aki gondolkodik kicsit, azt ez nem érdekli!
2012. szept. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!