Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért támadják azokat, akik...

Miért támadják azokat, akik esetleg megfontoltabban vállaltak gyereket?

Figyelt kérdés

Minden ilyen jellegű kérdésnél azt látom,hogy az a hülye, aki esetleg 100 ezer bevételre mondjuk nem vállal, vagy akinek picit magasabb igénye van, mint az alap mindenből.

Én pl. soha nem oktattam ki senkit,aki úgy vállal,hogy hó végén már nem marad semmi. Én nem csinálnám, de az ő dolga. Magamban megjegyzem,hogy én így tuti nem, de nem oktatom ki, nem pontozom le a válaszait egy adott kérdésnél!

De azt látom,hogy aki esetleg egy picit jobb anyagiakra vár, az már pénzéhes, mert elég a szeretet stb.

Miért baj az, ha sokan tutisták a mai világban?


2012. szept. 19. 09:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
82%
kedves 6-os! 40 éves korában még eltartó, de majd a nyugdíjas éveiben eltartott lesz és nem hagyott maga után senkit sem,aki majd a későbbiekben munkát vállal!
2012. szept. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! ebben persze abszolút igazad van! és igazságot alójában nem lehet tenni,mert véleményem szerint egyik véglet sem jó. de így értem mire céloztál a kérdéseddel. hát igen, 10 millió hitelre munka nélkül...
2012. szept. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%
Sógorom (férjem bátyja) anno fiatalon (25) nősült, vállalkozásba kezdtek a szintén fiatal (25) feleségével, hogy majd biztosítani tudják a gyerekeiknek a jólétet. 10 évig dolgoztak a gyerek jövőjén, ekkor voltak ugye 35 évesek és ekkor kezdték el a baba-projektet, mondván, hogy most már úgy állnak anyagilag ahogy kell egy gyerek vállalásához (saját ház, autó, biztos anyagi háttér). Csakhogy a sors fintora, hogy a baba nem jött össze, évekig próbálkoztak, 40 évesen az orvos lebeszélte őket a beültetésről is. Pedig ha előbb próbálkoznak, fiatalon lehet, hogy több esélyük lett volna, akár beültetéssel is. Azóta is megkeseredettek és ezerszer megbánták, hogy ennyire kitolták a gyerekvállalást és irigykedve nézik a gyerekeinket, akikkel egy másfél szobás házban lakunk BOLDOGAN, bár nem gazdagon. Én viszont egy másodpercig sem irigylem őket az anyagi jólét miatt, ha ez volt az ára.
2012. szept. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Valószínűleg a rokonaidnak már előbb se jött volna össze. 40 vagyok, első babával második hónapban estem teherbe minden előkészítés stb. nélkül. Ugyanakkor számtalan 25-30 éves kolléganőmnek 1-5 év alatt sem jött össze.

40 évesen 2 orvossal beszéltem, mielőtt babás lettem, senki nem mondta, hogy meg se próbáljam. Ha Czeizelt is meghallgatod, egészen 45-ig javasolja.

Vajon a rokonaid tudják, h ilyen lekezelően beszélsz róluk a hátuk mögött?

2012. szept. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek!

Egyébként a 25 és a 45 között is van középút!

Lehet mondjuk 30 évesen is vállalni, amikor már lehet,hogy egy kicsit jobb.

Sokan mondják 22 évesen,hogy mire várjunk, úgy sem lesz jobb.

22 évesen mire várjanak? Mindenre! Aztán ha az Istennek sem akar változni a helyzet mondjuk 28 éves korukra, akkor már el lehet gondolkodni!

2012. szept. 19. 14:16
 16/16 anonim ***** válasza:
Kedves 14-es válaszolónak: Lekezelően????? Hiszen sajnálom őket azért, amiért nem lehetett gyerekük. Attól, hogy nem irigylem őket, miért lennék lekezelő? Ha nem lett volna egészen tiszta, azért írtam le a történetüket, mert arra szerettem volna rávilágítani, hogy nem biztos, hogy jó sokáig várni a babával (az anyagi jólétig), mert - szerintem logikus - ha sokáig várnak, kifuthatnak az időből (ahogy szegény sógoromék is). De már bocsánat, azért 45 évesen szerintem már nem igazán ideális gyereket szülni, hiszen fel is kell nevelni és bizony 60 évesen szülői értekezletekre járni és kamasz gyerekkel bajlódni nem hiszem, hogy éppen ideális lenne.
2012. szept. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!