Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti megtartanátok a babát?

Ti megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés pénzből élek, csak az alapokat veszem, hónap végén már szinte éhezek. A kevés fizetésemből még a nagymamámat is ápolnom kell, ő se kap sok nyugdíjjat, ráadásul most még a segélyt is megvonták. Nagyon nehéz most nekem. Már lassan döntenem kéne, de nem tudok. Nagyon szeretném megtartani, de ha belegondolok, akkor ilyen körülmények közé nem lenne szabad, kiszúrás lenne az ő szempontjából, viszont szeretetből nem lenne hiánya, szerintem jó anya lennék, bár még elég fiatal vagyok. Egy nagyon apró faluban élek. Teljesen tanácstalan vagyok, nem tudok senkivel se beszélgetni, szüleimre se számithatok. Kérlek segítsetek. Sokan körülöttem nem tennének fel ilyen kérdést, nekik ezen nincs mit gondolkodni, de a babának meg nem akarok olyan gyerek kort mint amilyen az enyém volt. Édesapja nem igen lenne a babának, de talán jobb is így.
2012. szept. 24. 21:43
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
47%

Hát így biztos, hogy nem. A gyereket nem csak megszülni kell, hanem megfelelő körülmények közt nevelni. Ha nem tudom biztosítani, akkor nem szülöm meg, hogy ő is nyomorogjon. Főleg, hogy az apjára sem számíthatok.

Örökbe meg nem adnám, mert ha már kihordom, magamban növesztem hónapokon át, nem fogom idegennek adni, nem fogom magamat ilyen lelki tehernek kitenni.

Tehát összességében: nem tartanám meg, ha a helyedben lennék.

2012. szept. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
59%
én sem tartanám meg. jöjjetek előbb ti egyenesbe, ráadásul fiatal is vagy, tehát előtted az élet. nem késtél le semmiről.
2012. szept. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
20%
Ne öld meg, hiszen rengetegen szeretnének pici babát örökbe fogadni, mert nem lehet sajátjuk!!! Azokkal is jót tennél, akik megkapnák őt, Neked sem lenne örök életedre lelkiismeret furdalásod a gyilkosság miatt, és a saját véredből származó kisbaba is kapna lehetőséget, hogy folytassa a magzatként már elkezdett kis életét.
2012. szept. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
74%
nem
2012. szept. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem tudom megtenni, nem vagyok rá képes. Örökbe adni meg nem szeretném.
2012. szept. 24. 22:03
 6/34 anonim ***** válasza:
67%

Én megértelek, hogy nem szeretnéd.

De gondolkodj el, szerinted mi nagyobb önzőség. Megölni...vagy nem tudni enni adni neki, és ruházni.

Lehet még babád, ahányat akarsz, jobb soron.

Próbálj meg ne gyilkosságként gondolni erre, hanem műtétként.

tudom, hogy nehéz, és azt mondod, könnyű ezt mondani.

De lehet rosszabb lenne, éveken át nézni, hogy nem tudod etetni, és elviselni.

:/


Én nem tartanám meg. Most, nem nagyon szeretnék gyereket, de ha teherbe esnék, elvetetném, ugyanezen okok miatt.

2012. szept. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
94%

Én azt tanácsolom, ne itt várj választ. Úgyis mindenki a saját helyzetéhez, elveihez viszonyít, de egy ekkora súlyú döntést semmiképp nem szabad idegenek kezébe adni. Könnyű a levegőbe, ismeretlenül bölcs tanácsokat adni, de a terhet a döntésedtől függetlenül te cipeled magaddal.


Akikkel érdemes lenne beszélgetni viszont a helyzetedről: helyi védőnő, családsegítő, pap/lelkész. Ők tudnak tájékoztatást adni a szociális hálóról, ami esetleg segíthetné a gyerek fölnevelését. Úgy látom, Te mindenképp megtartanád szíved szerint, az lenne tehát a cél, hogy felmérd minél hamarabb a lehetőségeidet. Ha ezek alapján úgy érzed, vállalni tudod, akkor vállald! Ha pedig nem, akkor ezt a döntést az összes lehetőséged ismeretében tegyed, ne úgy kelljen élned a döntéseddel a továbbiakban, hogy azon agyalj, mit hagytál ki, min múlhatott a dolog.


Akárhogy is dönts, mindenképp úgy tedd, hogy minden lehetőséget, érvet és ellenérvet számításba vegyél. Mindkét irányba ugyanis csak így tudsz tiszta lelkiismerettel lépést tenni!


És ami nagyon fontos: a döntés a Tiéd legyen. Az, hogy itt leírja mindenki, hogy SZERINTE hogy döntene, nem jelent semmit. Egyrészt a Te életed, Te ismered legjobban. Másrészt meg egyáltalán nem biztos, hogy valóban úgy döntenének, ahogy itt leírják.


Sok lelki erőt kívánok hozzá.

2012. szept. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
49%

Rendben van, Te nem tudod felnevelni. De ha már megfogant, mi a nagyobb önzés szerinted:

- ha megszülöd, aztán lemondasz róla, megadva neki a lehetőséget, hogy szerető emberek jó körülmények között felneveljék (mert általában azoknak engedélyezik az örökbe fogadást, akik anyagilag jól állnak és szeretettel várnak egy babát az otthonukba)

- vagy ha neked nem lehet örömöd benne, akkor másnak se legyen, tehát inkább megölöd.

Az nem vigasz, hogy NEKED LEHET MÉG MÁSIK babád. Ennek a pocakodban levő babának ugyanis csak ez az EGY élete lehet, és ha ezt elveszed tőle, NEKI MÁR NEM LEHET MÁSIK élete!

2012. szept. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
39%
Én nem is a pénz miatt nem akarnám, hanem hogy nem lenne apja. Ezt nem lennék hajlandó megtagadni senkitől. Én tudom milyen érzés, amikor apa rád mosolyog, apa is ott van a ballagásodon, apa érted megy a buszhoz, ha messziről jössz haza, és ezt soha semmi nem pótolhatja. Ugyanannyi szükség van rá, mint egy anyára, akit szintúgy semmi sem pótolhat. Én tudván ez milyen érzés képtelen lennék megvonni a gyerekemtől, neki is joga van ehhez.
2012. szept. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
60%
nem
2012. szept. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!