Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15-16 éves lányok ha teherbees...

15-16 éves lányok ha teherbeesnétek megtartanátok a babát vagy elmennétek abortuszra vagy 9 honapon belul beadnátok árvaházba?

Figyelt kérdés

#baba #abortusz #terhesség árvaház
2012. aug. 7. 09:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

ezen a ponton azért már a szüleidnek is van beleszólása, mert konkrétan ők tartanának el titeket egy dbig. a kérdés elméleti vagy terhes vagy?


én meg akarnám tartani, csak hogy válaszoljak is, de nem tudom, mit szóltak volna a szüleim, ha így alakul. így is elég korán szültem az elsőt (19 évesen) és nagyon rendesek voltak, segítettek míg összeszedtem magam, de legalább a sulival végeztem addigra.

2012. aug. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
ahogy az anyagiakat elnézem... abortusz lenne sajnos. :( Nem tudnánk felnevelni még egy kis babát is.
2012. aug. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
19%
de én abortusz ellenes vagyok.
2012. aug. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
azért ebbe a szülöknek is van némi beleszólásuk, hiszen nincs önálló kereseted, nekik kéne eltartani téged a babával. én nem tudom mit tettem volna, de szerintem nem tartottam volna meg szegénykét :( így is elég korán fogok szülni, alig töltöm be a 19et, de nem függök a szüleimtől és a sulit is letudtam már. meg persze az anyagi háttér is megvan a babához
2012. aug. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%
9 hónapon belül? Inkább 9 hónap után...
2012. aug. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%
Én nem tartanám meg. Nem terhelném még a szüleim ezzel is. Nagyon sokba kerül egy baba. :( Egyébként meg 15-16 évesen még szexelni sem kéne, pláne nem védekezés nélkül.
2012. aug. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
16. születésnapomkor veszítettem el a szüzességem. Előre beszéltünk erről az édesanyámmal, én amellett voltam, hogyha teherbe esem, akkor mindenképpen meg szeretném tartani. Ő pedig biztosított róla, hogyha ilyen történne, akkor támogat, hogy a baba mellett csak a tanulásra kelljen koncentrálnom, és az anyagiak miatt ne aggódjak. Pont előtte pár hónappal született a legkisebb testvérem, szóval sok minden adott lett volna. Szerencsére nem lettem terhes, de jó volt tudni, hogy az anyukám mellettem állna, ha baj történne.
2012. aug. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
koszonom
2012. aug. 7. 20:25
 9/19 anonim válasza:
36%

Kérdező!

Ezt azért kérdezted mert te vagy ebben az esetben?

Vagy csak kíváncsiságból?

Azt elárulom, hogy az abortusz akkora vétek mintha mennél az ucán és egy csecsemőt leszúrnál.

2012. aug. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
58%

Előző, az abortusz, ha legális, akkor semekkora vétek, ha illegális, akkor lehet érte kapni a nőnek max 1 évet (ami mindenképp felfüggesztett) az illegális abortuszt végzőnek meg 0-3 évet, ha nem üzletszerű (magyarán jó sansszal az is felfüggesztett, ha büntetlen előéletű az elkövető).

(Btk 169§ 1,4)

Ezzel szemben ha az utcán leszúrsz egy csecsemőt, az emberölés minősített esete, 10 évtől életfogytiglanig "díjazzák"...(Btk 166§/2/i)

Szóval szemmel jól felismerhetően NEM UGYANAKKORA VÉTEK, csak a magzatvédők propahantájában az...

2012. aug. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!