Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni pajzsmirigy...

Szülés utáni pajzsmirigy alulműködés volt valakinek?

Figyelt kérdés
Milyen tüneteid voltak, mikor vetted észre, hol tart most a dolog? Aki esetleg hízott vagy csak nem tudott fogyni annak sikerült ezután? egyéb tüneteid javultak?
2012. szept. 25. 14:56
 1/1 anonim ***** válasza:

A második babámat szoptattam már 4 hónapja amikor azt vettem észre hogy nem jutnak eszembe szavak, egy épkézláb mondatot alig tudok összerakni, szédelgek, álmos vagyok, levert a víz mintha ájulás környékezne.

Rajtam volt még szülés után jópár kiló de nem fogyóztam a szoptatás miatt így ezt nem tekintettem tünetnek.

A háziorvos is inkább vashiányra-vérszegénységre gyanakodott, de azért bejelölt a papíromon egy pajzsmirigy vizsgálatot is mert a családomban anyai ágon több pajzsmirigy beteg is volt. Egyébként 30 éves vagyok.

Megérkezett az eredmény, és nagyon nagyon durván alul működött a pajzsmirigyem.

Megkezdődött a kezelés, először 150 et szedtem aztán 100 at. Azután az már mintha soknak tűnt volt, így lecsökkentették 50re. ( 3 havonta van kontroll) Még mindig szoptattam amikor terhes lettem a harmadik babámmal, (14 hónapos volt a második babám ekkor).

Terhesség alatt is végig szednem kellett, 100 ra emelték.

Majd szülés után is még ingadozott erre arra így most végülis úgy néz ki beállt 75-re (ennyit szedek) A kisfiam közben 18 hónapos, az utóbbi fél évben pedig leadtam 15 kilót úgyhogy azt tudom mondani hogy igen, sikerült lefogyni.

Még hátra van úgy 4-5 kiló. Nem azt mondom hogy nagyon könnyen ment de 6-7 hónap alatt 15 kiló az úgy egész jó szerintem, nem is túl gyors.

2012. szept. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!