Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülésznőnek tanulok, szeretné...

Szülésznőnek tanulok, szeretnék gyerekeket de mindenki riogat, hogy ezt a szakmát nem lehet család mellett végezni. EZ IGAZ?

Figyelt kérdés
tudom, hogy 12órás műszakok vannak de tényleg nem lehet összeegyeztetni?

2012. szept. 25. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Butaság. És aki két műszakban dolizik 2-3 gyerek mellett?
2012. szept. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, biztosan a szülésznőknek is van gyereke...

Csak annyit tudok, hogy 8 hete szültem és közben mondta a szülésznőm, hogy 12- 48 óráznak. Durva.

2012. szept. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok ezer ember dolgozik ilyen munkarendben, vagy folyamatos 3 műszakban stb. Ha nem lehetne azok mellett gyerekeket nevelni, elfogyott volna a magyar. Nyilván férjed is lesz, ha szerencséd van, nagyszülők is lesznek. Minden csak szervezés kérdése.
2012. szept. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz! Sokat voltam kórházban a terhesség alatt, sok szülésznővel beszélgettem, és mindegyiknek van gyereke! Az egyiknek pl 3 éves a kislánya... Nehéz összeegyeztetni, de nem lehetetlen! Ez ne tartson vissza, ha ezt a szakmát szeretnéd választani!
2012. szept. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szülésznő vagyok, és 2 gyerkőc anyukája. Mindenkinek arra marad ideje, amire hagy időt. Én úgy csinálom, hogy rájuk is tudjak elég időt fordítani, és a férjem se maradjon ki a sorból :)
2012. szept. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm én is így gondoltam csak elbizonytalanítottak... utolsótól kérdezném vagyis kérném leírnád nekem ha van pár perced, hogy hogyan néz ki pl egy heted, ha egyik nap nappal voltál akkor utána éjszaka leszel és így tovább....nagyon szépen köszi
2012. szept. 25. 16:52
 7/11 gabszem ***** válasza:
Az szülésznőmnek 3 gyereke van és férje. Kérdeztem tőle hogy hogyan tudja ezt összeegyeztetni a családdal, azt mondta hogy annak idején ő megbeszélte a férjével hogy az ő másik szerelme a munkája és hogy nem akarja hogy ebből gondok legyenek és kb. 30 éve csinálja és nagyon szereti és a család alkalmazkodott hozzá. Ráadásul ő fogadott szüléseket is vállal és ilyenkor ha tudja hogy a köv. hetekben egy kismamája már bármikor megszülhet nem is szervez semmilyen családi programot, amikor már mindennapos voltam, mondta hogy van egy film amit nagyon szeretne a moziban megnézni, de majd csak akkor nézi meg ha megszültem.
2012. szept. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

5. válaszoló vagyok.

Éjszakás hét:

Reggel 6ig vagyok bent, fél 7re kocsival otthonvagyok. 7kor kel a család, arra általában kész a reggeli is. A férjem 8ra jár dolgozni, ő viszi a gyerkőcöket oviba, bölcsibe. Utána én alszok délig-egyig. Nekiállok főzni, hogy 3ra, mire jönnek haza, legyen kaja. Ebben az időben bőven tudok mosni vagy takarítani is. 3ra én megyek a kicsikért, 2 utcányira van egymástól az ovi és a bölcsi. Fél4től fél6ig anyás-apás-babás program van :) Ilyenkor tényleg nem csinál senki semmit, csak játszunk, élvezzük, hogy együtt lehetünk. Mielőtt elmegyek dolgozni, adok nekik vacsit, és az esti teendőket apa csinálja.

Ha nappalos vagyok, akkor nehezebb a dolog, mert apa viszi őket reggel, ő reggeliztet, bár én indulás előtt elkészítem a reggelit. De ő is megy értük pl. Plusz az ebédet előző este kell megcsinálni. Hazaérek fél 7re, vacsi, játék, pancsi, 9-fél 10 fele mese, alvás, aztán romantikázós program. Igazából én heti 3 vagy 4 napot dolgozok, így a szabadnapokon bőven van időm a többi dolgom elintézni. Egyátalán nem bonyolult a dolog, szervezés kérdése. De mondjuk nem árt, ha a párodnak rugalmas a munkaideje :)

2012. szept. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!!! Így egyáltalán nem tűnik lehetetlennek :)
2012. szept. 26. 11:15
 10/11 anonim ***** válasza:

Na nehogy már emiatt ne legyen gyereked....

Gondolom, azért riogatnak, mert a szülésznők 3 műszakban dolgoznak, plusz ha van "fizetős" szülő nőjük, ahhoz műszakon kívül is be kell menni / bent kell maradni. Szóval vagy kell nyugdíjas nagymama vagy kötetlen munkaidőben dolgozó férj vagy bébiszitter.

2012. okt. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!