Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, szülők. Akik viszonyl...

Anyukák, szülők. Akik viszonylag hamar,10-12hónapos baba mellett vállalták a kis tesót, hogy viseltétek a nagy hassal való "járni "tanulást", és a többit? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:a férjem Ausztriában dolgozik(most napi rendszerességgel jár haza,de ez nem lesz mindig így.gyakoribb,hogy 7végi apuka lesz)Van egy most 9hónapos babánk.Aki eleinte sokat volt kézben(hasfájós),most a foga miatt lóg rajtunk.Nagyon akaratos,nyüzsgő teljes embert igénylő baba!Már kúszik,a mászással próbálkozik...

Úgy terveztem/tük,hogy októberben,mikor 1éves lesz,megpróbálkozunk a testvérrel.De ugye mire nagyobb hasam lesz,addigra kezd majd járni..stb.Mennyire lesz strapás kvázi egyedül?Az utolsó és az első hónapok?Volt valaki hasonló helyzetben?Bevállalnátok?

Azért szeretnék még most szülni,mert benne vagyok a "rutinba",és idén már 28vagyok.Nagyon nem akarom kitolni.Viszont ismerem magam,ha nagyon fáradt és kialvatlan vagyok,gyakran türelmetlen tudok lenni.És ugye 2babával....Mellesleg az 1.majdnem 9hónapos koráig szoptattam.Szépen eszik kanalasat is.

Bocs hogy ilyen hosszú lett,de kicsit parázom,hogy lesz mint lesz.Mind a megerősítést,lebeszélést szívesen várom.(bár nagyon szeretném a babát)


2009. aug. 3. 09:15
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Hát igen,az 1.terhességem nekem is szinte tünetmentes voltam,7hónaposan hagytam abba a munkát...de az eddigi tapasztalatok azt mutatják,hogy a 2.terhesség mindig macerásabb(az ismerőseim tapasztalták)

de valahogy mindig van,és mindent meg lehet szervezni.Majd kiderül ősszel :)

2009. aug. 6. 20:36
 12/13 anonim ***** válasza:
75%

Lányom 5 hós kora óta nem védekeztünk, vállaltuk volna már akkor a tesót. 7 hónap alatt sikerült, lányom most 14 hós és 10 hetes vagyok. Mi mindenképp így terveztük, hogy mielőbb.

Nekem az a nézetem, hogy ha most nehéz, legyen nehéz, és később majd jó lesz, ha már együtt nőnek fel és nem nagy köztük a korkülönbség. Sőt apa már most a harmadikat emlegeti:-)

Öcsém és köztem 7 év van, szőrnyű volt!!

Nekem mondjuk van segítsgem, itt lakik mama, de igen el lettem kényeztetve, és ez sem jó.

hidd el, ha szeretnéd, vállald, és meg fogod oldani!

Anyósom szerint nem volt nehéz (pont 2 év van férjem és bátyja között) a kicsit beillesztette a nagy napirendjébe.

Egy rokon is azt mondta, ott 20 hó volt a két kicsi között, hogy az első év nehéz, utána már jó:-)

Lányom 12 hósan már ment, most már szalad, emelgetni igyekszem keveset, bár azért szoktam. Mire megszületik a kicsi, már bízom benne, hogy szobatiszta lesz, át tudom tenni a nagy ágyba, ne kell másik kiságyat vennem, és már most értelmes, megért mindent, nincs gond azzal, hogy vedd fel, tedd oda vagy hozd ide, mindent megért, úgyhogy nem hiszem, hogy ebből gond lenne később...

Hajrá, vágj bele, társulj hozzám és sok sorstársamhoz:-)

(minap voltam uhon, egy anyuka a 9 hós kislányával az ölébe és szülés előtti hasmérettel:-) na ehhez mit szólsz?:-)

2009. aug. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

az igen,gondolom azért ő nem így tervezte...

köszönöm mindenkinek a választ.Úgy veszem észre,több a mellette,mint az ellene :)

2009. aug. 7. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!