Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni, hogyan...

Tudnátok segíteni, hogyan lehetne egy kicsi időre elfojtani ezt az érzést?

Figyelt kérdés

Szerintetek, hogyan lehet az érzést elfojtani egy időre?

22 éves vagyok,van egy 1,5 éves tündéri kisfiam.Mielőtt megszületett mindig mondtam,hogy majd csak 4-5 év múlva szeretnék 2. babát,kb 5 hónapos volt a kisfiam mikor rám tört a vágy egy újabb baba iránt.

Aztán váltakozott hol szerettem volna rögtön,hol vártam volna vele.Szülés utáni depresszióm volt a kórház és az első 3 hónap nem volt jó,a szoptatás sem ment fiam nem szerette,nekem fájt,mindent megpróbáltam a tejem is elapadt,tanultam is a fiam mellett,szóval észérvek voltak,hogy nem szabad még a 2. Aztán mikor barátnőmnek megszületett a kislánya újra és újra rám tört a vágy,kb 1 hónapja rendesen fizikailag is fája szívem összeszorul a torkom,és elsírom magam az örömtől a bánattól, ha kisbabát látok vagy egy családot két kisgyerekkel illetve várandós anyukát.Tudja az eszem,hogy az anyagiak miatt kb 1 évig még nem engedhetjük meg az újabb babát,de a szívem ezt nem képes felfogni, a párom is vágyik rá,de türelemre int,hogy lesz csak még kicsit várjunk.Júniusba fogok államvizsgázni,addig még néhány vizsga és nyelvvizsga van hátra jelenleg a szakmai gyakorlatomat csinálom,szóval tudom,hogy most nem lenne ideális.

Napról napra rosszabb a helyzet,oda vagyok a kisfiamért egyre jobban,már tisztában vagyok a gyereknevelés nehézségeivel és szépségeivel is, hajlandó vagyok a havi 2-3 szórakozást a barátnőkkel és párommal való kikapcsolódást szüneteltetni még nagyon pici a baba,úgy érzem képes vagyok lemondani az úgy mond visszakapott kicsi szabadságomról(remélem értitek mire gondolok,kávézás,barátnőzés,egy-egy alkalommal kisebb bulizás,szórakozás,mozizás kicsit gyerek nélkül).

Voltatok ilyen helyzetben? mi segített?


Válaszokat előre is köszönöm!Szeretném még kérni,hogy a koromra vagy az életemre nem kérek rosszindulatú megjegyzéseket,előre is köszönöm!


2012. szept. 27. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 24 vagyok, 2 és fél éves a lányom és egyedül nevelem.

Sajnos én is éppen itt tartok, mert nagyon szeretnék még egy pici babát, na de nincs kitől és azért az én helyzetemben nagyon meg is kell gondolnom hogy kivel állok össze, nehogy megint egyedül maradjak!

Ilyenkor mindig arra gondolok hogy milyen jó nekem, hiszen ők még csak csecsemőt nevelnek, de én már egy értelmes kisgyereket, aki már nagyon sok mindent megtanult köztük a szobatisztaságot, és énekelünk, táncolunk, főzünk.:)

2012. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak úgy fog működni ennek az érzésnek az "elnyomása", ha megpróbálsz nem a saját szíveddel érezni, saját fejeddel gondolkodni, hanem úgymond a születendő babáéval. Csak arra koncentrálj, hogy neki hogy lenne a jobb.

Pár példa azok alapján, amiket írtál:

- egy év múlva már nem azt kell érezni a pocakban, hogy anyu feszült, ideges a vizsgák miatt, hanem hogy megkönnyebbült, csak arra koncentrál, hogy engem vár...

- egy év múlva már nemcsak anyu fog nagyon várni, hanem apu is, és az ő érzései, tervei ugyanolyan fontosak, hisz két szülő van...

- egy év múlva anyunak már kevesebbet kell a bátyust emelgetni...

stb.

Nagyon nehéz ilyenkor az észérvekbe kapaszkodni, ki kell tartani, hiszen valamiért csak úgy tetted fel a kérdést, mi szerint el akarod nyomni még magadban az érzést.

2012. szept. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A koroddal nem is értem,miért lenne probléma.Én nagyon szerettem volna mihamarabb babát,sajnos csak 26 évesen adatott ez meg/a lényeg,hogy itt van./Szerintem ezt az érzést nem kell elfojtani,szeretnél babát és lesz is.Totál helyénvaló.Én már akkor vágytam újabbra,mikor az elsőt hoztuk haza.:D Mindenesetre koncentrálj a kisfiadra,foglalkozz vele,hiszen ő még "baba."Minden pillanatot használj ki vele.És,ha jól számolom,jövőre teherbe esel,a kisfiad pont 3 éves lesz mikor megérkezik a picur.Köztem és a húgom közt is ennyi van,és szuper volt a gyerekkorunk is meg minden.Addig is készítsd a kisfiadat a tesója érkezésére,és örülj,hogy a kisfiad egy kész úr lesz mire jön a tesója,akit kézzel-lábbal védeni fog:-)

7 hónapos kislány anyukája

2012. szept. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

lehet,hogy rosszul gondolom,de nem azért akarsz ilyen gyorsan kisbabát,mert annó depis voltál,a szoptatás sem ment.és szeretnéd újra élni az egészet de most depi nélkül??


egyébként csak 1évről van szó,ha jól értem és a kisfiad is csak 1,5éves-és hidd el nagyon-nagyon más 2 kicsi gyerekkel.már nincs annyi időd sem a nagyra sem a kicsire. gondolj arra,hogy jobban kitudod még élvezni az együtt töltött időt vele. és nem tragédia ha 3-4 év lesz a gyerekeid között. arról nem beszélve,hogy nem 40 vagy,bőven tudsz még gyerekeket szülni.

2012. szept. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Igen tudom,hogy korai is lenne.Igyekszem még jobban a kisfiamra koncentrálni :)
2012. szept. 27. 21:26
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nem arról volt szó,hogy nem lehet várni a 2. babával,egyértelmű,hogy időm van bőven,még akkor is ha 30 éves kor után nem szeretnék már szülni.Csak leírtam az érzésem,hogy más is érzett-e ilyet és mit lehetne csinálni,hogy kicsit elmúljon.

Biztosan az is benne van,hogy szeretném ha 2.szorra könnyedebben menne a dolog és nem lennék depressziós sem,de biztos vagyok benne nem csak ezért vágyom rá.

2012. szept. 28. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!