Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindkét gyerekem óvodás lett!...

Mindkét gyerekem óvodás lett! Úton-útfélen semmi mást nem kérdez senki, hogy "akkor már visszamentél ugye dolgozni? " Ti hogy reagáljátok le?

Figyelt kérdés
2012. szept. 27. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azért zavar mert nem mentél vissza, vagy mert unod ismételgetni magad?
2012. szept. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én: Még nem szabadságon vagyok!!!
2012. szept. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
A férjem jól keres és eltart, mindenki oda teszi ahová akarja...A lányom 2 éves volt mikor mindenki ezzel b@szogatott
2012. szept. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azért zavar, mert a legtöbb ember tudja, hogy nekem nem olyan könnyű elhelyezkedni. Alapesetben sem, de a helyzetemben méginkább. Rokon- család nincs 130 km-en belül. Férjem 2 hetente jár haza kamionsofőr. Egyedül vagyok, mint a kisujjam. Ráadásul a kisebbik lányom lisztérzékeny, a nagyobbik liszt+tej. Így az óvodai étkeztetést nem tudják nekem megoldani. Nekem kell bevinni a tízórait és az ebédet. Így lesz ez iskolában is uzsonnával kiegészítve! Ergo nekem minden nap készítenem kell számukra az egész napi elvivős ételt. A nagyobb gyerekemnek járnia kell TSMT tornára, amit 50 km-re csinálnak. Ezt megtesszük minden szerdán. Emellé jár itt helyben is tornára, hordanom kell hétfő reggelente. Szóval akkor ovi sincs.

Mindemellett hatalmas kertünk van és állataink (baromfi+sertés) amiket én nevelek, a kertet én gondozom.

Most vagy én vagyok a marha béna, hogy úgy érzem nem tudok emellé még reggel 6-tól bejárni akárhová és eljönni onnan délután közben ezeket a feladatokat ellátni, vagy nem tudom. Lehet velem van a baj. Persze ha találnék 4 órás munkát ugranék, mint a kisangyal. De most nem keresek kézzel-lábbal munkahelyet. Ráadásul ovi kezdés után 1,5 héttel már kezdődött a táppénz hol az egyik gyereknek , hol a másiknak.


És az a legbosszantóbb, hogy akik kérdezik, mind pontosan tudják, hogy hogyan élem a hétköznapjaim egyedül a gyerekekkel, hogy miket tartunk itthon, hogy a gyerekeknek spec étel+torna kell stb.Kis község mindenki tud mindenkiről mindent, mlg többet is mint saját magáról.


Velem van a baj? Lehet. De már ugrok ha kérdeznek, vagyis majdnem, mert odavágok egy "nincs munkám" szöveget és megyek tovább.

2012. szept. 27. 21:01
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja és soha senkitől nem kértünk semmit.
2012. szept. 27. 21:02
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi! Kis falukban általában így van, én is 500 lelkes kis faluban élek, itt is mindenki jobban tud mindent a másikról, de ha saját magáról van szó....

Minden csoda 3 napig tart, itt is találnak mindig valamit, amin csámcsoghatnak, pedig semmi értelme.

Ne mondj semmit, mintha meg sem hallottad volna, vagy mond hogy ilyen szép az idő, vagy épp pocsék, valami teljesen más témát. Majdcsak leesik nekik. Ha nem, ott kell hagyni őket.

Ezen ne idegeskedj! :-) Nem érdemes.

2012. szept. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, ezzel nem vagy egyedül. A barátnőmmel pont ezt beszélgettük nemrég, hogy tőle is folyton ezt kérdezik itt a faluban, már kezdi idegesíteni. Ő is a szabijait tölti, de kinek mi köze hozzá? Nekem is mondják egyre többször, hogy na, akkor megyek vissza dolgozni? Most lett 3 éves a kicsi, de még idénre van szabadságom. Plusz nekünk is van hatalmas kert, állatok, a férjem este ér haza, a gyerekek körül semmit nem tud segíteni, de tényleg, a fürdetést is én csinálom. Gondolom ezeket a beszólogatásokat pont azoktól kapod, akiknek nincs otthon állatuk vagy kertjük, és nem tudják mi munkával jár.

Ne törődj velük, nagyon sokat dolgozol, bőven felér egy munkahellyel. Szerintem ilyen feltételek mellett képtelenség lenne elmenni dolgozni, meg fizikailag se bírná az ember. Vidéken sajnos nem osztogatják dögivel a 4 órás munkahelyeket sem, ha meg mégis talál az ember, nem családbarát, a fizetésről ne is beszéljünk.

2012. szept. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos volt a lányom, amikor a szomszédasszony azzal kezdett b@szogatni, hogy visszamegyek-e dolgozni a gyerek egy éves kora után. Mondom, nem, de mégis, mi köze hozzá? Sajnos egyébként sincs hová, mert időközben megszünt a cég, épp elég ideges vagyok a jövőt illetően a szomszéd beszólásai nélkül is.
2012. szept. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok látod hogy b@ssza a válasz mindenki csőrét :D

Mikor ezt válaszoltam soha többet nem kérdezett be senki.

2012. szept. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én mindenkinek zöld kezecskét adtam :)))

Nem rossz a 3-as válasz sem, de nem akarok ilyeneket mondani, hogy eltart minket, mert tudom a következő pletyka az lesz, hogy egy lusta pénzéhes dög vagyok és dolgoztatom a férjem :))

A férjem egyébként azt mondta, ne keressek munkát egyelőre, hisz eléggé sok ami itthon van, egyedül 2 hétig mindig. Ez nekem megerősítés, de megjegyzem, nem is ülök és vakargatom a sejhajom sohasem. Most is a férjem ügyeit intézem a neten, hisz ő nem tudja. De lehet az lesz, majd mondom a férjem asszisztense vagyok :)))

2012. szept. 28. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!