Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Donor spermium! Ki hogyan...

Donor spermium! Ki hogyan vélekedik róla? Mit tennétek ha más esély nem lenne? Hogyan tudtátok ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
Lehet nálunk is csak ez az 1 esély van és szeretném tudni.milyen érvek szóltak mellette és ellene!

2012. okt. 1. 09:34
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Én megértelek. Én is rendkívül nehezen tudnék dönteni ebben a helyzetben. Bevallom, első körben azonnal elvetném a lehetőséget, de így, hogy a férjed benne van és akarja, már meg kell fontolni. Csodálatra méltó az a szeretet és akarás, ahogy már most a gyermeke felé fordul. Hisz ha megszületik, azt a babát bizony nektek szánta a sors, még ha vér szerint nem is lesz a férjedé. Eljön az idő, hogy erre már csak akkor gondoltok, amikor konkrétan a donáció szóba kerül, a hétköznapokban soha. Nagyobb a valószínűsége annak, hogy annyira fogjátok szeretni a gyermeketeket, hogy nem lesztek "hajlandóak" úgy érezni, hogy másként fogant a szokásostól, minthogy megbánjátok a döntést.


De mint írtam, megértem a gyötrődésedet is. Azt javasolnám, hogy menjetek el az adott intézménybe, kérjetek felvilágosítást, tudjátok meg, mi hogy zajlik. Magyarul induljon el a dolog legalább ilyen szinten. Ha majd többet tudtok a gyermekvállalás ezen útjáról, talán könnyebb lesz a döntés is.

2012. okt. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm az eddig válaszokat!elég nehéz volt mindkettőnknek elfogadni,hogy nem lehet természetes úton gyerekünk!igen már lassan annak is örülnék ha félig lenne az enyém!csak a lelki háttér háttere érdekelt volna!igen még van valamennyi esélyünk,hogy lehet közös babánk csak ezt a lehetőséget is számba akartam venni!és ne haragudjatok és nem akartam sajnáltatni magam de tényleg nem akarom megbánni és örülök persze ,hogy a párom férfi létére benne van a donor dologba!sajnos meg volt az ok miért nincs spermája és a biopszia következne ha a genetika jó lenne!de lelkileg ezt nagyon nehéz feldolgozni meg felelősség!ami egy életre szól!nem szeretném elbaltázni!próbálom mérlegelni a dolgokat és ezért kértem itt tanácsot!
2012. okt. 1. 10:48
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmék ugyan ezen mentek keresztül.

Amikor kiderült, hogy csak a spermium donáció segíthet abban, hogy gyermekük szülessen, nagyon elkeseredtek. Rengeteg kérdés, és kétely merült fel mindkettőjükben. Viszont erre, pont mint a Ti esetetekben, csak Ők tudták a válaszokat. Ők tudták eldönteni, hogy igen, vagy sem. Sok-sok, sőt, inkább rengeteg ŐSZINTE beszélgetés árán. Minden kételyt, kétséget EL KELL mondani a másiknak. Semmit nem szabad tabukén, vagy "nem merem"-ként kezelni.

Ez A Ti életetek, jövőtök!!!

Még annyit: Ők a spermadonációt választották. Semmi gond, semmi probléma!!! 100%-ig sajátként tekint rá mindkét szülő!!!

2012. okt. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

11-es válaszoló:

nagyon szépen köszönöm lehet nyálasnak hangzik de megkönnyeztem!még sajnos semmi sem biztos!lehet nem is lesz szükség a donorra de mint lehetőséget számba próbáltam venni!megpróbálok még sajnos a rosszra is felkészülni!tudom nem rossz ez a megoldás de én most rossznak érzem!hogyan induljunk neki ennek a témának??pontosan hogyan működik?bár becsülöm és tisztelem a páromat ezért a döntésért de tudom nem lehetett könnyű meghozni de azt is tudom és ezért áldom az anyósomékat benne volt a kezük !jó értelembe!segítettek a páromnak dönteni!tudom semmi közük hozzá de azért ezt nem bánom,hogy mondták neki az örökbefogadást csak a párom ezt elutasítja!így esetlegesen marad a donor!

2012. okt. 1. 10:59
 15/26 A kérdező kommentje:
még egyszer nagyon szépen köszönöm a válaszokat!nagyon tanúságos volt!nem tudom magam beleképzelni ebbe a helyzetbe!de próbálkozok!és megbeszélem a párommal !addig míg nem vagyok biztos 100%-an biztos a donor dologba nem vágok bele!szerintem ez így helyes!mert szeretnék jó szülője ,anyja lenne annak a pici babának!nem akarom éreztetni vele,hogy nem szívből szeretem!bár tudom azok akik donorok lesznek nagyon megvizsgálják de még is van bennem valami ami ellent mond ennek az egésznek!
2012. okt. 1. 11:28
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy egyetemi csoporttársam ment keresztül ugyanezen. Ők a donációt választották, csodaszép kisfiuk született! Azt hiszem figyelnek mind a külső, mind a belső tulajdonságokra is a donor kiválasztásánál. Azaz hogy az apára is hasonlítson a gyerek. Direkt írtam így, hogy "az apára", mert szerintem az az apja, aki neveli, függetlenül attól, akitől az az egy sejt származik. A gyerek úgyis utánoz, azaz átvesz majd tulajdonságokat, szokásokat az apjától (is), lehet, hogy többször hallod majd, hogy "Tiiiiiiszta apja ez a gyerek!" :) Sok sikert, bárhogy is döntötök majd!
2012. okt. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
ha érdekel bár kit is aki eddig írt megírom mi is lett!vagyis még a genetika van hátra aztán döntenünk kell!ha véletlenül nem lesz jó a genetika akkor szerintem(legalább is én úgy tudom)csak a donor jöhet szóba!de megírom ha gondoljátok hogyan alakult az egész!!köszönöm a válaszokat!sokat segített!
2012. okt. 1. 15:17
 18/26 A kérdező kommentje:
ment mindenkinek a zöld kéz!
2012. okt. 1. 15:19
 19/26 anonim ***** válasza:

Érdekel! Gondolok rátok, szorítok! Isten adjon nektek csodálatos családot! :)

11-es

2012. okt. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
11-es köszönöm!!akkor megírom!!hát 9-én érdeklődök ,hogy meg van -e az eredmény!már több mint 2 hónapja várunk csak a genetikára!nem volt könnyű ez a két hónap!augusztus 2-án derült ki az azoospermia azóta várjuk az eredmény!jó mi??szept.11-én voltunk a genetikai vérvételen!
2012. okt. 1. 15:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!