Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A te gyereked/gyermekeid...

A te gyereked/gyermekeid miből vannak lemaradva?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan válasz van, ahol a gyerek egy szuperhős konkrétan. Szinte csak ilyet lehet itt olvasni.


Azért én kíváncsi vagyok, hogy van-e itt olyan szülő, aki lemeri írni, hogy mi az, amiben el van maradva a gyermeke?

Nem csak a mozgásfejlődésre gondolok, hanem pl. szavak kimondására, evőeszközzel való evésre, ilyesmi...


Tudom, hogy senki se szeret a saját gyermeke hiányosságairól beszélni/írni, de azért ennyi szuperhős még sincs a világon.


Te lemered írni, hogy mi az, amiből le van/le volt maradva a gyermeked/gyermekeid?


2012. okt. 2. 15:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát én pont nem az vagyok aki isteníti a gyerekeit. Pontosan tudom mik a hiányosságaik és nekem is az agyamra megy amikor más állandóan bezzegelve ömleng a gyerekéről. Sok ilyen is van, de valódi őszinte barátnőkkel barátokkal beszélgetve mindig kiderül hogy nem ennyire tökéletes a kép, őszinte kapcsolatokban elmondjuk egymásnak a kétségeinket, aggodalmainkat kételyeinket is. Nem csak azt szajkózzuk milyen fantasztikus a gyerekünk.
2012. okt. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%

en le merem. nem a nagykonyvhoz de a koryezetemben levo gyerkocokhoz kepest a fiam... kisse lusta. nem forog semerre, egyszer megmutatta hogy ezt is tudja de azota semmi.:-) tudom pici meg (5 honapos) de az osszes rokon-kolyok lekorozte Ot. na bumm. az en manom masban "szuperhos- baba".

ja es ha valamiben le lesz maradva a jovoben, nem fogok szegyenkezni miatta.

2012. okt. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Reálisan látom a fiamat, nem szoktam ömlengeni róla.

Nagyon sok mindenben előrébb van, mint a kortársai, vagy pont a korának megfelelő dolgokat csinál, viszont van, amit nem tud vagy nem akar megcsinálni.

Nem utánoz állathangokat, nem érdekli a mesekönyv, cumifüggő! Jelenleg rettenetesen rossz evő. A gyümölcsöket a szájába se hajlandó venni.

2012. okt. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én lemerem írni és szoktam is modani,ha valaki kérdezi!Lassan 2.5 évesek a srácaim,de kész katasztrófa,ahogyan esznek(ill.próbálkoznak)az evőeszközökkel!Bevallom,ritkán van türelmem,inkább segítek nekik evésnél!De igazad van,a a szülők inkább csak a jó dolgokról szeretnek dicsekedni!(bár ez valahol érthető),de én is szeretem az őszinteséget!
2012. okt. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Közel 4 évesen még néha pelust kell ráadnom, különben nem tud kakilni. Egy éve szenvedünk ezzel a dologgal...
2012. okt. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Látjátok, a ti gyereketek is szuperhős! Az én szememben biztos, hiszen titeket boldoggá tesznek és a maguk apró módján a legügyesebbek! :))


Az én lányom 15 hónaposan:


- nem eszik evőeszközzel (elvileg már kellene, azt mondta a védőnő)

- az evése most alakulgat, de csak 1 hónapja eszik darabosat. Most már tűrhetőnek mondható az evése

- reggeli és a vacsora nincs kiváltva. eddig türelmetlen volt hozzá.

- hisztis

- nem mondja ki tisztán a szavakat

- nem emeli fel a poharat, se az üvegeit. egyedül a szívószálasból hajlandó egyedül inni

2012. okt. 2. 15:18
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

2,5éves a fiam. Nem eszik egyedül, nem is érdekli inkább nem eszik.

Lépcsőn nem tud még szépen felmenni, már próbálkozik de legtöbbször inkább viteti magát. A mozgása szerintem sokkal rosszabb, mint vele egykorú társaié.

2012. okt. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

a szavakat úgy értem, hogy tudja ki az anya, de csak nemes egyszerűen ennyit mond:

aja.


Vele egyidős gyerekek már folyékonyan mondják. Legalábbis a környezetünkben.

2012. okt. 2. 15:20
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam mozgásfejlődésben volt lemaradva, de ez a veleszületett izomtónus miatt volt. Most 22 hós, de nagyon utolérte magát ezen a téren. Viszont egy szót sem mond még.
2012. okt. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 2,5 éves. Szerintem semmiben nincs lemaradva, bár bizonyos dolgokat kétségkívül később csinált, mint az átlag. A 2 éves státuszon a következő pontokban "nem felelt meg":

- Nem alkotott rövid mondatokat

- Nem kérdezte, hogy "Mi ez?" (mondjuk ez az előzőből logikusan következik)

- Kézzel evett

- Nem ugrált páros lábon

- Nem volt kialakulóban a szobatisztasága.

Most, fél évvel később még részben pelusos, és bár mondatokban beszél, a szókincse továbbra sem túl széles. Viszont aktívan használja a "vonóhorog" szót, amit én az elmúlt 27 évben egyszer sem ejtettem ki a számon. :)

2012. okt. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!