Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy viszonyulnátok ezek...

Ti hogy viszonyulnátok ezek után az ismerősökhöz?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátnőm vele szoktunk lejárni a játszótérre a gyerekeinkkel. Ott megismerkedtünk több anyukával is, azt hittem, jóban vagyunk. most nem voltunk egy hétig mert a lányom beteg. A barátnőm mesélte hogy elég csúnyán kibeszéltek, hogy milyen elkényeztetett liba lesz a lányomból. Meg hogy milyen szar anya vagyok mert van takarítónőnk.

Jól állunk anyagilag, nem zavar hogy a lányom összekoszolja a next vagy adidas ruháját (mellesleg azt tapasztalom, hogy ugyanúgy kimossa a gép mint a turisat), de ettől miért lenne elkényeztetve?


A barátnőmben megbízok, biztos nem ő kavar.


2012. okt. 4. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem érdekel más véleménye és főleg nem a nevelési tanácsai, így nagy ívben tojnék rá.

Nem mutatnám ki, hogy tudomásomra jutott a "Mónika show", de nem különösebben figyelnék a beszélgetéseikre.

A kötelező szia-szia meglenne meg 1-2 közömbös érdeklődős mondat, de nem vinném túlzásba.


Ha téged nagyon zavar, akkor keress másik játszóteret. HA a barátnőd olyan jó barát, akkor úgyis veled tart.

Ha pedig nem, akkor valószínűleg lehet neki is köze volt azért a dolgokhoz.


Az én barátnőm akkor se beszél ki a háta mögött, ha haragszik rám valamiért.

Egy igazi barát a bajban is melletted van, egy kibeszélésben is melléd áll és ügyet sem vet a rólad szóló témákra.

2012. okt. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem irigyek rád és ezért rosszindulatúak, előtted meg jópofiskodnak majd!
2012. okt. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A barátnőm nem beszélt ki, csak hallotta ahogy 3 másik anyuka igen.
2012. okt. 4. 13:08
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Hát bocsi de engem meg az ilyen barátnőtől védjen meg az isten...nekem is volt egy ilyen állítólagos "barátnőm" aki sosem habozott jól az orrom alá dörgölni mi mindent beszélnek rólam más anyukák.

Persze szembesíteni nem tudtam őket mert -hiszen ő a barátnőm és ő csak nekem mesélte el hogy tudjak róla kvázi jót akart nekem- a többi anyuka meg úgyis letagadta volna ha ilyet is mondott.

Viszont nekem jól elcs.szte jó időre a napomat, hetemet meg állandóan meg akartam felelni és azt lestem hogy vajon hol találnak majd rajtam újabb fogást a többi mamik.

És persze állítólagos barátnőm ilyenkor sose védett ám meg!!! Csak hallgatott mint az a bizonyos a fűben.

Szóval nekem ilyen barát nem kell.

Ennyit az off.ról.

On: sajnos az anyukák főleg akiknek mindennapos gondjaik vannak hajlamosak rohadtul irigykedni másra, főleg ha annak úgy tűnik rendben van az élete (holott egyébként meg sose tudni mi van a látszat mögött ezt most nem rád értem.) Jó anyagi helyzetből is lehet nagyot koppanni.

Amúgy meg honnan tudják hogy takarítónőd van? Te mesélted nekik? Hogy jött szóba? Csak azért kérdezem mert én pl. ilyesmiket direkt nem mesélek mert mindenkinél kihúzza a gyufát ez a téma.

A ruci dolog meg szintén egyedül a te dolgod és rád tartozik. Én nem adom rá az adidas melegítőt a gyerekre mondjuk (ez csak egy példa mert pont nincs olyanunk) mert 5-6 ezer ft. alsó hangon és ha egyet esik és kiszakad én sajnálom azt a pénzt. Ennyiből a turiban 3-4 nacit veszek.

De ez csak az én magánvéleményem:))

2012. okt. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Szerintem se mutasd ki, hogy ez rosszul esett Neked, de én a helyedben innentől kezdve nem beszélnék magamról,családomról nekik nagyon semmit. Cseveréssz velük általános dolgokról, de ilyen embereknél, jobb, ha inkább ő beszél... Nyilván az ők szemükben ez azért elkényeztetés, mert valószínüleg ők nem tudják a gyerekeiknek mindezt megadni.(a drága holmikat, és biztos,hogy nekik kell otthon takarítaniuk.) Nekem is van vasalónő, aki hetente jár, de én ezt minden ismerős előtt mélyen titkolom..Ilyenről sajnos jobb, ha hallgat az ember a mai világban! Azért "járdd körbe" szerintem a barátnőd viselkedését is, úgy titokban... Jobb félni, mint megíjedni...
2012. okt. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Eddig eszembe se jutott, hogy szégyellni kellene... Szóba került ki mennyit takarít otthon, hogy tudja megoldani gyerek mellett és akkor mondtam.


A ruha: engem nem zavar, ha elszakad. Nem szólok rá a lányomra hogy vigyázzon rá. Gyerek, jön-megy, esik-kel, játszik, közben nem ér rá a ruhára figyelni :-)

2012. okt. 4. 13:30
 7/13 anonim ***** válasza:

Tudomást se vegyél róluk! Egyértelmű, hogy irigyek ennyi.

Ilyenek mindig lesznek, majd oviban is találkozol ilyenekkel...iskolában is.

Nem kell velük foglalkozni.

2012. okt. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
csak tudnám miért lettünk lepontozva...:(
2012. okt. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
bocsi, lettEM .
2012. okt. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%

Nem tök mindegy, miért lettél lepontozva, nehogy már ez számítson...

Meg kellene tanulnod fontossági sorrendet felállítani, mi számít és mi az amivel nem kell foglalkozni!

2012. okt. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!