Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek egy gyerek tönkret...

Szerintetek egy gyerek tönkreteszi a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Sokam mondják ezt. Ki szerint van igy??? És ki gondolja másképpen???
2012. jún. 18. 05:41
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Mindenkeppen megvaltoztatja. Amikor a lanyom 1,5 eves volt, majdnem elvaltunk. Azota minden oke, "visszatert" a szerelem.
2012. jún. 18. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jó időben vállalják, akkor simán!

Barátnőméknek eléggé mélyen volt a kapcsolatuk, amikor kitalálták,hogy na majd a gyerek jobbá teszi.

Egy éves volt, mikor elváltak.

De ha egy stabil, normális kapcsolatba érkezik, akkor szerintem kisebb rá az esély.

Ja és szerintem az is lényeges,hogy mindkét fél ugyanúgy akarja a gyereket, ne legyen kényszer!

2012. jún. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem teszi tönkre, de egy gyerek mindenképp vízválasztó egy kapcsolatban. Új szerepek, nagy felelősség, kialvatlanság, nevelési elvek ütközése (egy csomó olyan, esetleg még a gyerekkorból hozott dolog előkerülhet, amiről eddig nem beszélgettek), esetleg (ideiglenesen vagy tartósabban) a szex vagy az asszony testének megváltozása, keresetkiesés... és biztos még ezer apró dolog. Szerintem amelyik kapcsolat túléli ezt és a feleknek sikerül összekovácsolódni úgy, hogy mindkét szülő igazságosnak érezze az új felállást, az viszont sokkal erősebb, bajtársiasabb lesz, mint előtte.
2012. jún. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az amúgy sem beton stabil kapcsolatot tuti,hogy szétveri:(

így jártam :(((

2012. jún. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem mert a párom is ezt mondta miután megkérdeztem hogy mi lesz ha ikreket várok.
2012. jún. 18. 07:41
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem. A kapcsolatot a felnőttek teszik tönkre. Csak kifogás a gyerek. Ha két felelősségteljes felnőtt gyermeket vállal, akkor fel kell tudniuk dolgozni a változásokat és tenni azért, hogy mielőbb megtalálják új szerepüket a családban. Ha nem sikerül, az nem a gyerek hibája. A saját problémáinkért mi magunk vagyunk a felelősek! Felesleges egy ártatlan emberre hárítani a saját hülyeségünket! Felesleges és igazságtalan is!
2012. jún. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Egy szoros kapcsolatot még jobban összehoz,egy gyenge lábakon állót,pedig szétszed!
2012. jún. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tonkre nem teszi, ha amugy nincs gond, de meg az erosebbet us megingathatja.

Nalunk pl elso baba utan abszolut semmi gond nem volt, sot, meg nagyobb volt a szerelem.

A ferjem deluta kettotol otthon volt, a pici akkor aludt, delutanonkent csvarogtunk harmasban, egesz este meg kettesben voltunk miutan a pici elaludt.

Majd jott a masodik baba.

A ferjem mas okbol munkahelyet valtott, koltozkodtunk is. O reggel hetkor indult el es este kilenc korul ert haza, en egesz nap meg sem alltam a ket kicsi mellett, mert a negy szobas kertes hazzal sok munka volt es a ket gyerekkel is boven, a kicsi meg rosszul aludt, igy napi 3-4 orat aludtam ket reszletben.

A ferjem ugy jott haza minden este, mint akit megnyugtak, zsongott a feje, en meg ugy vartam, mint akit megnyuztak es zsongott a fejem. Kb meg sem meruj egymastol kerdezni, hogy milyen volt a nap, mert nem volt erdemes.

Orultunk, hogy elunk, fel orat, max egy orat toltottunk estnket egyutt, azt sem aktivan, majd ebredt a kisebbik, menten etetni, mire vegeztem, addigra a ferjem aludt.

A hetvegek egy fokkal jobbak voltak.

Szoval hiaba volt eros a kapcsolatunk, azert et egy eros akadaly volt. OK, tuleltuj, mar a kicsi is harom eves lassan, a ferjem is kevesebbet dolgozik, ismet fel tud hivni pl napkozben ugy, hogy ne legyen a hatterben ket uvolto gyerek es esetleg ra is tudjak figyelni. Ismet minden este beszelgetunk/szeretkezunk/filmezunk ket-harom orat es van mit meselnuni a napunkrol, mert nem mindegyik ugyanugy telik es eronk is van meghallgatni a masikat.

De akkor is kemeny dolog volt, tul kellett elni es nem sok hianyzott, hogy megbukjunk.

Mi szeretnenk meg egy gyereket, de most egy kicsit fel akarunk toltodni, varunk par evet.

2012. jún. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Tönkre nem teszi,szerintem inkább elmélyíti de csak annak az embernek szabad gyereket szülni akiben megbizol a jővőre nézve de természetesen ez nem jelenti azt hogy késöbb minden rendben lesz köztetek...szerintem rengetek élményt ad ugyanakkor nem könnyű dolog mert akkor ő lesz ez első mindkettőtöknek de ez így van jól...tehát szerintem tönkre nem teszi (az őszinte szerelmet) de ugyanakkor a gondokat se oldja meg (amennyiben vannak)
2012. jún. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
régi a kérdés, most kinél mi a helyzet ?
2016. jan. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!