Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen feladatok voltak a...

Milyen feladatok voltak a rajz óráitokon, amikre még ma is szívesen emlékeztek, annyira tetszett, és mi az, amit kifejezetten utáltatok?

Figyelt kérdés

Kis kutatást végeznék:) Érdekelne, mások rajzon milyen feladatokat kaptak, mi volt a kedvencetek, mi volt az, amiről azt gondoljátok, hogy hasznos tudást adott, mi az, amiről úgy vélitek, hogy kreatív, "ügyes" feladat volt, mi volt az, ami akár egy életre megutáltatott veletek mindenféle alkotást..


Kérlek, írjátok oda, hányadikasok voltatok az adott feladatnál.


Köszönöm!


2012. okt. 6. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Előre leszögezem: nem tudok rajzolni. A fejembe lévő képet a kezem nem képes a papírra vetni. Ezért nagyon utáltam a rajzórákat. Elém aztán tehettek csuprot virággal, nem is hasonlított rá az "alkotásom". Akkor szerettem meg, mikor hatodikban megjelent a művészettörténet. Akkor brillíroztam. 7.-8.-ban pedig elkezdtünk geometriai testeket, kockát, kúpot, stb rajzolni. Egészbe, majd csonkolva, eltolva. Ezt már imádtam. Egyenes vonalakat tudtam rajzolni és a térlátással, árnyékolással sem volt gond.
2012. okt. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt imádtam, mikor kimentünk a Káptalandombra (Győr) és az ottani épületeket rajzoltuk le golyóstollal. Sokan persze pampogtak, hogy nem tudnak radírozni, milyen már ez, de én élveztem a kihívást.

Másik kedvencem az volt, mikor kimentünk a szomszédos utcába, ahol platánfák vannak az út mentén és az egyik fa törzsét, kérge színeit festettük.

Mindkettő általánosban volt.


Amit utáltam az középsuliban volt. Azt mondta év elején a tanár, hogy sima HB-s ceruzával fogunk rajzolni egyszerű nyomtatópapírra. Mondtam neki, hogy ez baromság, de nem, ez így lesz jó. Aztán szemet kellett rajzolni, szépen vittem a félfamentes rajzlapot meg az 5B-s ceruzát, aztán el volt ájulva, hogy de szép lett. Mondom ja, talán mert jók voltak az eszközeim...


22L

2012. okt. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

5 v 6. fűszereket kellett ragasztani egy lapra, és abból vmi képet kihozni. Mondjuk csináltam egyet sárgaborsóval is, de végül is száraz. vagy, amikor kimentünk, de akkor jó idő volt, az utcára és ott kellett rajzolnunk, padokon ülve- a szemben lévő utcasoron álló házakat.

Aztán gimiben, 11., fekete, fehér és piros színt lehetett csak használni, és azzal ecsetelgetni lapra, ahogy jól esett.

Itt volt olyan is, hogy egy képet a művtöri könyvből kinzett tanár, ceruzával fel kellett osztanunk négyzetekre...sok picire, és aszerint lerajzolni.

2012. okt. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én jól tudok rajzolni, viszont nincs nagy képzeleterőm. Szóval amikor valami képzeletbelit kellett rajzolni, nekem soha sem ment. A geometrikai formákat meg egyenesen utáltam. A kedvenc feladatom az volt, amikor mindenkit párba állítottak, és a másik arcát kellett lerajzolni :D Imádok arcokat rajzolni :) (9.es voltam)
2012. okt. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én jártam egy évet középsuliban németországba. Mindig is jól rajzoltam már az általános rajztanárom szerint ez irányban kellett volna továbbtanulnom, de apám szerint ebből nem lehet megélni.. mindegy szóval ott Brémában voltam 11. osztályos és a kubizmus és a Der Blaue Reiter ( a kék lovas) festőcsoport volt a félév témája. Ott volt egy olyan feladat, hogy kubista stílusban kellett átalakítani egy másik festményt én a Lila ruhás nőt választottam Szinyei Merse Páltól. annyira jól sikerült, hogy még ki is volt állítva a Brémai városházán.
2012. okt. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek:) Mindenki válaszára hasznost nyomtam! Akik nem írták, azoknak mi számított "rossz" feladatnak?


Ha netán olvassa még valaki ezt a kérdést, várom a további válaszokat is:)


Köszönöm!

2012. okt. 7. 13:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Én végül grafikus lettem így olyan nem volt, ami megutáltatta volna :), de a legviccesebb és legnépszerűbb feladatnak a képkiegészítést tartottam gimiben (bár ezt kisebbekkel is el lehet sütni). Kivágtunk újságból valami képet magunknak és köré lehetett alkotni bármilyen szürreális ötletet, bármilyen eszközzel (festék, ceruza, további ragasztások).
2012. okt. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én imádtam rajzolni, sok dologra emlékszem ami tetszett. Amikor különböző tárgyak árnyékait kellett rajzolni, vagy amikor horizontot (pl egy út vagy egy lépcső, ami a végén egyre keskenyedik). Meg az is, amikor gyertyával rajzoltunk vmit, majd lefestettük az egész lapot, és akkor látszott mit rajzoltunk. Meg amikor satírozni kellett egy tárgynak a sötétebb oldalát. Nekem a horizont tetszett a legjobban, mert attól kezdve tudtam egy képet sokkal életűbben lefesteni, mint előtte amikor még nem ismertem/nem tanították. Nekem az összes dolog tetszett, semmit nem utáltam, bevallom mindig is jó voltam rajzból, mindig dicséretes ötös. Talán ezért a mértani formák ábrázolása egy kicsit unalmas volt számomra, sokkal jobban szerettem ennél bonyolultabb dolgokat rajzolni.
2012. okt. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!