Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kezelitek a hisztit?

Tundi79 kérdése:

Hogyan kezelitek a hisztit?

Figyelt kérdés
a kislányom most múlt 2 éves, beleléptünk a dac korszakba,nagyon hisztis lett,ha nem kap meg valamit, vagy valami nem ugy történik, ahogyan ö szeretné akkor ordít, csapkod, és saját kezét harapja,vagy éppen engem csap meg. hogyan kezeljem? nagyon nehéz, és nem tudom mit tegyek.

2012. okt. 9. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Megértelek, nagyon nehéz. 3 éves a kisfiam, és igazi dackirályfi. Általában nála az hat, ha elmagyarázom a dolgokat, mi miért történik. Próbáltam már mindent: ráhagytam, szobába küldtem, hideg vízzel megmostam az arcát, kábé falra hányt borsó. Még ami szokott segíteni egy kicsit, hogy próbálom elterelni a figyelmét valamivel. Valamilyen szinten rá is hagyom, amit akarna, tehát úgy is történik a dolog, ahogy ő szeretné, de azért persze elérem, hogy az én akaratom is érvényesüljön.

Valamennyire hagyni kell, hogy kidühöngje magát, együttérzésről kell tanúbizonyságot tenni. Elmondani neki, hogy megérted, hogy most dühös, de annak nem az a módja, hogy téged üt-ver, vagy saját magát megharapja. Próbáld meg azt, hogy kijelölsz neki egy tárgyat, amit földhöz vághat, ha mérges valamiért - pl. egy kispárnát. Ezzel levezetheti a feszültséget, és nem is tud magában, másokban - illetve a lakásban kárt tenni.

Hagyni kell - persze bizonyos ésszerű keretek között -, hogy levezesse valahogy a feszültséget, hiszen mi felnőttek is olykor csapkodunk, vagy kiabálunk egyet, stb. A legfontosabb: maradj nyugodt, higgadt. Ha rákiabálsz, elveszíted a türelmed, csak azt látja, hogy ezzel téged is kiborított, és ez nem jó.

2012. okt. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ, meg fogadom a tanácsot megprobálok kicsit türelmesebb lenni:)
2012. okt. 9. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!