Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Biztatnátok egy kicsit?...

Biztatnátok egy kicsit? Harmadik baba?

Figyelt kérdés

Mindig úgy képzeltük, hogy nagy családunk lesz, 3-4 gyerekkel. Az első kettő meg is van, 13 hónap különbséggel, most 1,5 és 2,5 évesek. Amikor a kicsi született, azt mondtam, hogy legalább két évig nem szeretnék terhes lenni. Lassan ez letelik. Közben viszont valahogy annyira belekényelmesedtem ebbe a helyzetbe, hogy már nagyobbak a gyerekek. Aranyos, jó gyerekek, csecsemő koruktól mintababák (na nem átlagon felüliek, de a könnyű fajtából valók), de még így is piszok nehéz volt két kicsivel! Mi lenne hárommal? Bár akkor a kislányom már idősebb lenne, mint most a kisfiam, a fiam pedig már kb. 4 éves lenne, szóval mindkettő értelmesebb lenne már... Ha belegondolok, eléggé tartok tőle, ugyanakkor nagyon vágyom rá, hogy legyen megint kisbabánk. És, hogy a gyerekek is többen legyenek. A férjemék hatan (!) vannak testvérek, és így felnőttként látja az ember, milyen sokat jelent, ha ilyen sok emberre lehet számítani!


Nem is tudom, milyen válaszokat várok, leginkább, hogy milyen gondolataitok vannak erről a dologról.


2012. okt. 9. 21:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire gyorsan lettek egymás után a gyerekek, akkor tényleg megeröltetö lehetett az elös idöszak.

De most egy harmadik közel sem lenne annyira nehéz, mert a másik kettö már nem pici.


A legelsö kérdés, amit el kell döntenetek, hogy hogy is álltok anyagilag, tényleg birnátok-e egy harmadik gyereket is vállalni. Ugyanis a nagy kiadások még elöttetek vannak, mert ahogy elkezdödik az iskolás kor, rengeteg kiadás lesz emiatt, és ezek minden évben csak magasabbak lesznek. Ha meg netán felsöfokra is tervezitek öket küldeni, akkor csak egész kivételes jövedelem mellett lehet három gyereket tanittatni.


Nem irtad, hogy mennyi idösek vagytok, de lehet, hogy célszerübb lenne pár évig várni és meg nézni, hogy hogy birjátok.

2012. okt. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
:-) úgy látom több pozitív dolgot soroltál fel, mint negatívumot:-))) szeretnéd is, lelkileg is készen állsz, akkor? :-))) nekem 2 császármetszésem volt eddig, de majd meghalok egy harmadik gyerekért!! :-)Pedig tudom, hogy már csak egy "esélyem" van, úgy érzem én is, készen állok a "fogadására", csak addig nehéz a döntés, amég nincs a kezedben a pozitív teszt:-)) sok sikert kívánok!! :-)))
2012. okt. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha vágysz rá akkor nem lehet baj :) Te tudod mennyire szeretnéd. De miért nem vártok még egy kicsit, ha ennyire félsz. Még 2-3 évet. Vagy hogy elkezdjék a sulit.

Nálunk is kevés idő volt a két nagy között, 14 hónap. Mikor a kicsi is iskolás lett kezdtünk bele a babaprojektbe, addig élveztük mi is hogy már nagyobbak. Most 12, 11 és 3 évesek. Jó volt eggyel itthon lenni! Kész nyaralás a kettő után :)

2012. okt. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is négyet szeretnék. Most vagyok terhes a másodikkal. Mindenképpen szeretném ha kicsi lenne a korkülönbség a gyerek között, 2 - 2 év. Szerintem vágjatok bele, a harmadik gyerek már nem akkora teher a kettő után. A három gyerekesek legalábbis mindig ezt mondják. Egy gyerek után a kettő nagyon nehéz, de két gyerek után a három már meg se kottyan. Sok sikert.
2012. okt. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

De jókat írtatok, köszönöm szépen! Teljesen feldobott így, reggelre! :)

30 évesek vagyunk, tehát annyira nem hajt a tatár. Viszont nem szeretném, ha túlságosan le lenne maradva korban a harmadik az első kettőtől. Mi konkrétan nem ismerjük a testvérféltékenységet, és látom mindkettőn, hogy teljesen odavannak a kisbabákért! A nagyobbacska, kúszó-mászó babákkal nagyon jól el tud játszani a nagyfiam is! Viszont attól tartok, hogy ez az évek alatt változik, "elkopik" a lelkesedés. (Na erről majd kiírok egy kérdést...) Na de persze az sem a világvége, ha nem rajonganak annyira a kistesóért, csak szimplán elfogadják.

Anyagilag... Most stabilan állunk, nekem pedig semmilyen jövedelmem nincs (külföldön élünk, itt nincs GYED, GYES. Van egy kis adókedvezmény, mert nem dolgozom, de az "aprópénz" a keresethez képest). Ha elkezdenék dolgozni, az sokkal több bevételt hozna. Plusz itt lehet olyat, hogy heti egy, kettő, három stb. napot dolgozzak, esetleg 4-5-6 stb. órában.

Ha a gyerekek 4 és 3 évesek lennének, mire a kicsi jönne, akkor a fiam már iskolába járna, a kislányom pedig oviba, de az ovi csak heti négyszer két és fél óra. Ellenben az iskola 8:30-tól 15:30-ig tart!

Itt az általános iskolában nem kell fizetni a könyvekért, azok kölcsön vannak a sulitól. A suliért viszont már középiskolától fizetni kell. Főiskolára persze, szeretném, ha járnának, na de ha én is keresnék, és a gyerekek is (diákmunka, ami megintcsak nem aprópénz), akkor az is megoldható lenne.

Köszönöm szépen még egyszer a biztatásokat! :)

Jó lenne, ha írtátok még gondolatokat :)

2012. okt. 10. 08:01
 6/12 anonim ***** válasza:

Én 22 évesen szültem az elsőt. 2 évet szerettünk volna köztük, de 4 év és 3 hónap lett. Nem bántam meg, mert a nagy már ovis volt, tudtam magammal és a babával foglalkozni egy kicsit.

Teljesen jó ötlet, és ezt is szerettem volna tanácsolni, hogy úgy vállaljátok a harmadik babát, hogy a nagyobbak már járjanak oviba. Ha úgy születne meg a kicsi, nem lenne túl nagy a korkülönbség.

Meg lehet kérdezni, hogy melyik országban éltek?

2012. okt. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


nálunk pont így van két baba, 2.5 éves kislány és lassan 1.5 éves kisfiú!

Mi bele vágtunk augusztusba a 3. baba vállalásába, de sajnos missed ab lett belőle ..... pénteken lesz 1 hete a műtétnek...

Mos nem akarok egyből bele vágni a bab vállalásba, hanem majd következő év elején újból megpróbáljuk ( úgy szeretnám hogy vagy novemberi, vagy december legyen a baba, mert akkora a nagyom már beszokna szépen az oviba :)))

szerintem nagyon édesek lesznek 3 an :)))


szerintem Ti is vágjatok bele !!! :)

2012. okt. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi Nektek is! Hollandiában élünk. Utolsó, elismerésem, hogy ilyen hamar vállaltátok a babaprojektet és nagyon sajnálom, hogy így alakult! :(

Kicsit azon is parázok, hogy fogom "összelogisztikázni" a napokat. Amikor 8:30-ra megy az egyik iskolába, a másik oviba, de azok 15 perc sétára vannak egymástól. És ugye, ott lesz még egy csecsemő (remélhetőleg! :) ) Aztán a heti négyszer kétésfélórás ovi most így elképzelve kicsit terhes is lehet, mert olyan rövid idő, hogy majd' ugyanannyiba telik nekikészülni, hogy elvigyük a gyerkőcöt oviba és érte menjünk, mint amennyit ott tölt. Plusz ugye, szerintem elég gyakran kellene miatt felébreszteni a picikét, mert az tuti, hogy gyakran alvásidőre esik (mivel egy csecsemőnek szinte állandóan alvásidő van). Na de legalább az ovi nincs messze (5 perc), és a szomszéd itthon van az ötből két munkanapot, így akár át is vihetem neki a babaőrt. Vagy a fiamat viheti suliba a sógornőm, akinek a kislánya ugyanoda fog járni.

Mindent meg lehet oldani, igaz? :)

2012. okt. 10. 22:22
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Hogy alakulnak a dolgok? Belevágtok/belevágtatok a harmadik baba projektbe?

2013. máj. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdeklődésedet! :)

Igen, úgy gondoljuk, hogy belevágunk. Épp ma van a kicsi második szülinapja. :) De azért még várunk két-három hónapot, hogy kb. három éves legyen, amikor a harmadik megszületik. Már amennyire ez rajtunk múlik...

:)

2013. máj. 11. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!