Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1,5 éves gyerekedet hogyan...

1,5 éves gyerekedet hogyan altatod el? Szigorú napirend? Mellé fekszel? Akkor alszik, amikor elfárad?

Figyelt kérdés
Egy ideig ment nálunk a szigorú napirend, este 8-kor letettem az ágyába és elaludt. Aztán csak úgy aludt, ha mellé feküdtem. Most meg hiába fekszek mellé, felkel, ugrál és nem akar aludni. Lehet, hogy már kevesebb az alvásigénye? Régebben este 8-tól reggel 8-ig aludt, + napközben egy órát. Mostanában este 9-10-től reggel 8-ig + ebéd után 1 órát. Ha nem alszik el, csak du. 2 körül, akkor este nem hajlandó 10 előtt elaludni. Sok szülőtől hallom, hogy este 11 után fekszik a gyerek, meg akkor, amikor elfárad. Melyik vált be neked legjobban?

2012. okt. 10. 01:11
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Igen, valószínűleg csökken az alvásigénye, ez teljesen normális. Szerintem ne akard ilyen szigorúan a napirendet, kicsit legyél rugalmasabb és alkalmazkodj a gyerek igényeihez. A felnőtteknek is változó az alvásigényük, pl nekem van, hogy 4-5 óra alvás is elég, máskor 8 óra alvás után is kómás vagyok egész nap.

Fektesd le kicsit később, ha azt látod rajta, hogy 8-kor még nem álmos.

2012. okt. 10. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Én úgy vagyok ezzel, hogy nagyon régóta megvan az a rendszer, hogy legkésőbb fél 9kor le kell feküdnie. Nem kívánságműsor, ez van. :)

Ő általában este fél 9től reggel 6ig szokott aludni. Ha később aludt el, ugyanígy felkelt korán, szóval szépen rászoktattam, hogy este akkor időben kell lefeküdni. Néha lázad, és kijön. Olyankor szépen visszakísérem, lefektetem, betakarom. Van, hogy ezt többször eljátssza. De nem baj, ennyi belefér. :)

Most, mióta bölcsibe jár, este 8kor alszik, reggel fél 7-7ig. Igaz, emiatt borult a délutáni alvás, tegnap csak fél órát aludt a bölcsiben. Itthon meg alszik ebéd után 1,5-2 órát is simán. Szóval remélem, azért ez a része visszaáll a dolognak.

2012. okt. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Szigorú napirend van. Ha megvárnám pl délután, hogy magától elaludjon, az olyan későn lenne, hogy este nem tudnám letenni.

Amúgy 9-8ig alszik, délután meg 1től ameddig akar. Alátalában 1.5-2 órát.

2012. okt. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs szigorú napirend. A kicsi 13 hónapos, a nagy 3 éves. Reggel 8 körül kelünk, és ált. du. 2-re már elfáradnak. Olyankor a nagyot leteszem és hamar elalszik, a kicsinek pedig egy kis gyümölcs után tápszert adok cumisüvegből és néha már evés közben bealszik. Ez úgy hetente 4x van, ez az ideális eset :) Hetente kb. 1x nem alszanak napközben, így ha látom, hogy reménytelen, nem is bajlódom az altatással, hanem este korábban teszem le őket. (Ma is ilyen napunk volt). Na, és hetente kb. 2x van, hogy látom, hogy fáradt, de egyfolytában felpattan és mászna le az ágyról.Amikor visszafektetem, meg sír. Ezt jó sokszor eljátsszuk, min. fél óra kínlódás, mire elalszik. Esénként pedig nagyrészt az utóbbi eset áll fenn.. Vagy olyan is van, hogy már azt hisszük elaludt, aztán egyszercsak vigyorogva megjelenik a nappaliban. Ők is 10 órA körül alszanak el este, annál korábban ritkán jön össze.
2012. okt. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk is hasonló, mint a 3as válaszolónál. Este 9-től reggel 8-fél9ig alszik. Délutáni alvás 1 től van, általában kb egy óra - ilyenkor természetesen nem ébresztem. Ha korábban kelne, az nem zavarna, de azért este 9-kor már egy ilyen kicsinek (szerintem) ágyban a helye.
2012. okt. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2012. okt. 11. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!