Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan nőnek a kiadások a...

Hogyan nőnek a kiadások a gyerekek életkorával? Milyen extra kiadások jönnek?

Figyelt kérdés
Pl. először az oviban az ovis étkezés, csoportpénz, aztán iskolában könyvek, felszerelés... Nem tudom, írnátok néhány konkrétumot, ami azt mutatja, hogy a gyerekekkel a kiadások is egyre csak nőnek?
2012. okt. 10. 08:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Különórák,esetleg korrepetálás,osztálykirándulás(nagyobb korban több napos),az iskola szervezte programok(pl.színház),felkészítő felvételire,továbbtanulásra,ha sportol a cuccok,a tagsági díj,ha versenyek is vannak az utazás költsége,stb. stb.
2012. okt. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Óvodás kortól: csoportpénz 500 Ft, ovis ebéd 6000 Ft, ovis újságok 600 FT a kettő, évente 2x ovivacsora, amin illik megjelenni, tombolát vinni ez kb 10-15ezer, évente kirándulás 1-2ezer, ezen túl nekünk fociedzés 2 alkalom hetente, ez 3000/hó. Ami még érdekes, hogy megjelenik a reklámolt játékok, mesehősök szeretete, így ruhában, játékban ezt preferálja.

Iskolában: ugyanezek, csak a kirándulások drágulnak, hiszen messzebbre mennek, vagy esetleg több napra, és megnőhet a különórák száma, ára is. Tankönyv, ha nincs kedvezményre jogosultságod 10-20ezer, iskolai felszerelések ugyanennyi + táska, és itt már nagyobb az esélye, hogy havonta pótolsz dolgokat.

A középiskola, főiskola/egyetem pedig még ennél is költségesebb.

2012. okt. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindazon túl, amit az előző emlitett, még hozzátenném, hogy én pl. úgy veszem észre, a ruházkodás is egyre több pénz. Nekem most 128-as ruhákat hord a lányom, nagy növésű 6 éves. Mindig is vettem használt cuccokat is, pl. aukciós oldalakon, bababörzéken, de ilyen nagyobb méretben már sokkal nehezebb ruhákat találni, és még használtan is drágábbak a cuccok. Újonnan meg nem is beszélve.


A másik, amin én elhűltem, hogy mostanság pl. Budapesten már a középiskolák (gimik) fele is fizetős!!!


Ja, és azért egy nagyobb gyereket illik néha elvinni családilag is moziba, szinházba, múzeumba, legalábbis én ezt fontosnak tartom. Sajnos már ezeknek is bődületes a jegyára.

2012. okt. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ó, igen, ezt kihagytam.

Az oviban kéthetente ovimozi 200 Ft, évente 4x színház 500 Ft.

Ezen túl az oviban minden rendezvény szépen ki van plakátolva, ami csak a környékünkön van. (kisváros, Békés megye)

Így tehát megyünk Mega-ugrálóvárazni évente 2x, 6000 FT/alkalom, hüllőkiállításra csak a belépő volt 3000 Ft, ásványbörzére 2000/alkalom, stb.

Az iskolában is hasonló árak vannak.

A nyaralások, családi kirándulások is drágultak, amióta nagyobb a gyerek, mások az igények.

2012. okt. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

bölcsöde 12000ft havonta,kinti,benti,cipök ,váltoruhák,stb,


iskola

havi 10000ft 50% engedményel 2 gyerekre,erdei tábor 20000ft/gyerek. 1napos kirándulások ,3500ft ,bábszinház 500ft ,csoportpénz,kinti,benti cipö ,iroszerek,iskolatáska,tornacucc.stb.minél nagyobb egy gyerek annál többe kerül.

2012. okt. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Várom még, ha lenne hozzászólás...
2012. okt. 10. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!