Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Van aki szokott...

Anyukák! Van aki szokott itthon gyerekek mellett dolgozni, sütni pl eladásra, ilyesmit?

Figyelt kérdés
2012. szept. 9. 17:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

5 kisgyerekem van (óvódáskorúak és az alattiak). 4000 nm - es veteményesünk van, amit nagyrészt én művelek ( a férjem csak a gépi részét csinálja, mert rengeteget dolgozik). A termények egy része eladásra megy, én ezzel tudok egy kis pluszt teremteni.

A későbbiekben szeretném fejleszteni ezt a kis birodalmat, hogy valóban lehessen profitálni belőle.

2012. szept. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Szia! Hát, nem vagy semmi! Ügyes vagy nagyon, nekem 3 kicsi van (4 éves nagylány, 2 éves ikerfiúk)de nekem a kert az fut legtöbbször. Apu segít néha, ő csinálja a gépes munkákat (van traktorja, szereti is csinálni), én elveteményeztem, amennyire tudtam gazoltam, öntözni jó lett volna, de az már nem ment sajnos. Bár az a legnagyobb baj, hogy nincs kerítésünk több helyen, így egy pillanatra nem tudom levenni a kicsikről a szemem, lányom már nem alszik nap közben, meg hát nyár közepén 40 fokban nem mentem ki a kertbe. Most felszedtem a sárgarépát, hagymát, hááááát....nagy némi kivetni valót maga után sajnos :-(. Jövőre talán jobb lesz, a fiúk is már nagyobbak lesznek, és talán kerítés is lesz egyszer. :-)

Én sütésbe, torta készítésbe fogtam bele, egész jól kezd beindulni. Formatorta, csokis bevonatos, amilyet éppen szeretnének. Bent nem kell minden pillanatban a kicsikre figyelni, ez megy jobban, mint a kert.

Kíváncsi voltam, leleményes anyukák mit találnak még ki kis pénznövelésnek, úgy látszik még ki kell emelnem a kérdést, talán rá találnak, és adnak pár ötletet másnak is.

2012. szept. 10. 13:01
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, igen a kert egész emberes dolog, és amire nincs idő, az sajnos megbosszúlja magát. Öntözést, kapálást nem lehet halogatni, ez gyerekek mellett nagyon nehéz, tudom. Nagy melegben hajnaltól 9 -ig és este voltam kint.Én mondjuk szeretem is csinálni, megtaláltam eebben is saját magamat.

Most ásom ki a krumplit, 300-350 kg lesz a vége, a többi dolog már be is van főzve, szépen sorakozik a kamrában kb 300 üveggel.

Nekem 5.5 éves ikerlányaim, 3.5 éves lányom, 22 hós lányom, és 8 hetes kisfiam van.

Olvastam már tőled több kommentet, szimpi vagy nekem.

2012. szept. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy te vagy, én is olvastalak már több helyen.:-) Nagyon szeretem a nagycsaládosokat, akik mernek és szeretnének több gyereket, én is szeretnék még egyet.

Ha van kedved, levelezhetünk priviben, szeretek levelet kapni! :-)

2012. szept. 10. 13:33
 5/17 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nálam a fiúk még hajnalban is felsírogatnak, nagyjából csak annyira, hogy mondjam nekik hogy csend, aludj, szóval csak hallani akarják a hangomat, így nem merek kimenni még bébifonnal sem amíg alszanak. Ha végigaludnák az éjszakát, akkor igen, jó lenne, meg is tettem volna, de így....:-(

SOha nem voltak jó alvók, se mennyiségre, se minőségre. Nem alszanak mélyen egyáltalán, újszülött koruktól ilyenek.

2012. szept. 10. 13:35
 6/17 anonim ***** válasza:

3-nak: tényleg nagyon ügyes vagy, és ez már igazi mennyiség, amit "megtermelsz". Azt elárulnád, hogyan tudod megoldani, hogy hajnaltól reggel 9-ig kinn tudsz lenni a kertben? A gyerekekre ilyenkor ki vigyáz? Ki ébreszti őket, ki ad nekik pl. reggelit?

Nekem 3 gyerekem van, de reggel + délelőtt, amíg le nem fekszenek aludni, én nem tudok semmit csinálni mellettük. Reggel ugye reggeli készítés, utána felkelnek, reggeli, pelenkázás, öltöztetés, játék. Szóval egyszerűen sajnos nem fér bele semmi más. Csak akkor tudok valamit csinálni, ha alszanak, azaz legtöbbször késő este + éjjel. De akkor leginkább házi munkák férnek bele, vasalás, főzés, mosás, mert ezeket lehet sötétben is csinálni (van villany :-)).


Bocsánat, ha szétoffolom a topicot, de nekem tényleg ez az idő a legnagyobb problémám. A kinőtt ruhákat, nem használt dolgokat szoktam eladni teszveszen, de azt is csak éjjel tudom feltölteni és megírni, amikor alszanak a gyerekek.

2012. szept. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A hajnaltól 9 -ig történő kerti munka csak a nyári időszakra érvényes, amíg nincs ovi.

Felkeltem fél 5 - kor, és haladtam amivel kell [mondjuk ez junius 28. óta, mióta megszületett a kisfiam, annyiban változott, hogy megvártam az Ő első evését (kb 5 körül), megszoptattam, és utána mentem le]. A többi gyerek 8 - fél 9 körül kelt, de utána is jól elvoltak a szobájukban, amíg nem mentem értük (esetleg a nagyok megkérdezték, hogy lejöhetnek - e, ha nem volt kedvük a szobában játszani.

Most, hogy már van ovi (és a kertben is kevesebb a dolog, már csak a 200 bokor paradicsom, meg a 160 paprikabokor vár rám, meg a krumpliásás), 6 - kor kelünk együtt, elkészítem Őket oviba, utána csinálom a dolgomat.

De amúgy mellettük is mindent el tudok végezni, jönnek velem a veteménybe, segítenek,amit kérek. Ismernek is minden növényt, minden terményt!

2012. szept. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ez akkor is nagy dolog, legtöbben nem tudják ezt megoldani. Én is keveset tudok mellettük a kertben lenni, és igazából annyir nem is áll közel a szívemhez, inkább a tortázás, kreatívkodás. Fel kéne töltenem egy rakat ruhát a netre eladni, de ma még ahhoz is lusti vagyok. Egész délelőtt a fiúkkal vásároltam, ügyeket intéztem, lányt vittük oviba. Autóba be, ki, el is fáradtak ők is rendesen, nem is tudtak igazán jól ebédelni.

Most meg már alszanak egy órája, ilyenkor már minden kis zajra kelnek, úgyhogy most meg még csendben is kell lennem úgy ahogy. Ilyenek ici-pici koruktól sajnos. Lányom bezzeg, mellette lehet még bombát is robbantani.

2012. szept. 11. 12:57
 9/17 A kérdező kommentje:

6os, nyugodtan írj csak, nem baj az off, nem sértődöm meg. Tudom milyen jó néha ha csak az ember ide leírja a gondolatait.

Az idő néha nálunk is nagy úr, mint mindenhol szerintem. :-)

2012. szept. 11. 12:59
 10/17 A kérdező kommentje:
Te viszed oviba a gyerekeket? HOgyan?
2012. szept. 11. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!